Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az igaz, hogy minél kevesebbet...

Az igaz, hogy minél kevesebbet eszik egy kismama, annál kisebb lesz a baba és annál könnyebb lesz megszülni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy tényleg igaz hogy így elkerülhető a gátmetszés és a császár meg ilyesmi?
2013. márc. 9. 16:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
2013. márc. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
43%

Hát nyilván van benne valami, ha nem juttatsz be elegendő tápanyagot a szervezetedbe akkor ő sem fog olyan könnyen hozzá jutni.

De ez veszélyes, ilyenen ne is gondolkodj!

Én a 2. hónaptól a 9. hónapig kórházban voltam folyamatosan mert hánytam, egyszerűen nem maradt meg bennem semmi, a víz is kijött. 2-3 naponta le tudtam erőszakolni magamba egy kis levest vagy főzeléket. Belém naponta folyamatosan nyomták az infúzióban a gyógyszert meg ilyen-olyan tápanyagot.

Kihordtam a babát, benn maradt a 39. hétig de mégis alacsony súlyú lett, 2 kg 45 dkg-al született.. Szóval nyilván ha nem eszel, a baba sem lesz nagy, de ilyenekkel nem éri meg játszani.

2013. márc. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Nem függ össze. A baba így is úgy is kivonja magának ami kell.
2013. márc. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Szóval az a lényeg, hogy te előbb leszel rosszul az éhezéstől, mint ő.
2013. márc. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Igen, kisebb lesz.

Orvosi szakvélemény: "Ha alacsony az étrend energia, fehérje, vitamin tartalma, akkor a baba kis súllyal, koraszülötten fog világra jönni, számos olyan kis “csomaggal” kezdi meg földi napjait, amik jelentős hátrányt fognak neki okozni, csak pár példa: alacsonyabb lesz az IQ-ja, fogékonyabb lesz a betegségekre, esélyesebb a bölcsőhalálra, felnőttként az elhízásra, és szövődményeire, illetve az elszenvedett stressz miatt ne lepődjön meg senki ha ilyen feltételek mellett hiperaktív, kezelhetetlen, vagy éppen autista lesz a gyermeke. (Persze ez visszafele nem igaz!) Szélsőséges esetben a magzat előrehaladott terhesség esetén is elhalhat."


Szóval lehet nem kell majd gátmetszés, de nézd meg milyen következményei lehetnek! Úgyhogy egyél!! :)

2013. márc. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ez között nincs összefüggés az biztos. Nekem 5 kiló jött fel egész terhesség alatt. Az elején rosszul voltam, aztán az epémmel voltak gondok, végül a kisfiam nagyon benne volt a gyomromba. Nem igazán tudtam enni. Ehhez képest 4 kiló feletti babám lett, ami genetika nem a táplálkozástól függ.
2013. márc. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Azért függ a táplálkozástól is, gondolok itt arra hogy ha normálisan táplálkozik vki és nem mozogja le a kalóriát amit bevisz (tehát arra gondolok hogy mondjuk napi 1900 kcalt fogyaszt ami egy napi igény kb.) és NORMÁL testsúlyról indul, nem túlsúlyról eleve, annál azért ha csak 5 kilót hízik egész terhesség alatt akkor valószínűbb hogy 3 kiló alatti a baba.

De egy kisebb babát sem feltétlen könnyebb ám megszülni, sok mindentől függ a dolog, nem egy barátnőm van akinek 2500-2800 körüli babájuk volt és volt akit császároztak, volt akinek nem jól jött lefelé a baba végül vákuum kellett és hatalmas gátmetszés.

Én pedig megszültem a 4 kilós fiamat 2 óra alatt gátvédelemben. Szerintem ez nagyon sok tényezős dolog, nem csak anyuka nem evésén múlik...

2013. márc. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ha nem eszel, magadat hamarabb teszed tönkre ,mint a babát, de természetesen rá is káros. Ő elveszi a szervezetedből, ami neki kell, neked meg nem marad semmi, ezért pl. kihullanak a fogaid, mert te nem jutsz elég kálciumhoz, de lehet ,hogy a baba csontjai sem fognak rendesen fejlődni.Persze sok függ a genetikától is 80kg- s nőnek és 120 kg-s férfinek valószínűleg nem 2 kg-s gyereke lesz.És a szülés nehézsége nem a baba súlyától függ, hanem ,hogy te mennyire tágulsz, a baba hogyan helyezkedik, mekkora a fájdalomküszöböd...stb.Vannak ,akik a 4 kg-st is kipottyantják ,úgyhogy jobb ,ha eszel.
2013. márc. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy a baba valószínűleg kisebb lesz, de ez nem feltétlenül jelent könnyebb szülést.

Van, aki a 2 kilós babát alig tudja megszülni, és van, aki a 4 kilósat, elsőre is simán.

De magadnak ártas ( és a babának is), ha nem eszel eleget és egészségesen

2013. márc. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem igaz! Nem ettem sokat a terhességem alatt, de nem diétáztam vagy ilyesmi, csak egyszerűen nem lett nagyobb az étvágyam. Összesen 8kg-ot híztam ebből 4kg 5dkg volt a gyerek.
2013. márc. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!