Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen fájdalom érzésnél kell...

Milyen fájdalom érzésnél kell el indulni a kórházba?

Figyelt kérdés

2013. márc. 11. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
A rendszeresség az ami számít. Tíz tizenöt perceseknél már el szabad indulni. Ha fáj, akkor kellemes meleg zuhany. Ha nem múlik tőle akkor kórház. Egyébként rendszertelen fájásokkal sem árt ha bemész, mert egy NST jól jöhet.
2013. márc. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem egyből 2 perces fájásokkal indult, ezért azt hittem, csak jósló fájások, és nem is nagyon tulajdonítottam neki jelentőséget. Aztán félóra-1 óra múlva tágulásos vérzés jelentkezett, és a kezdeti enyhe sajgások egyre erősebb fájdalmak lettek,főleg a derekamban éreztem. Felhívtam a szülésznőt, és beparancsolt a kórházba. Végig 2 percesek voltak, vagy lehet, hogy a legvégén már egy, de akkor már nem mértem persze, csak az intenzitásuk változott egyre erősebbre. De nem ez az általános, mert a nagykönyv szerint 20 perces fájdalommal indul, akkor még nem kell menni sehova, hanem aludni is lehet közben meg pihenni, és azt állítólag rögtön tudni fogod, hogy ez már a szülés megindulása, de velem nem így történt. Viszont: kevesebb mint 4 óra volt az egész mindenestül, és már a karomban tartottam a fiamat :), pedig első baba volt hatalmas méretekkel (4430 gr, 60 cm), és a vajúdás közben illeszkedett be a feje, előtte császárnak nézett ki az egész, de nem az lett, mert nagyon együttműködtünk a picivel, és sikerült a spontán szülés. Ja és 40 hét 6. napra szültem. Mindenesetre addig kell bemenni, amíg még bírsz mozogni. Én otthon még le tudtam zuhanyozni, de a kocsiban már alig bírtam beszélni, és a lépcsőn minden fájásnál meg kellett állnom, amikor mentem föl a szülőszobára, aztán felsegítettek az ágyra,de ott már olyan erős fájdalmaim voltak, hogy nem tudtam leszállni, még fordulni is csak segítséggel a másik oldalamra. Ha nem bírsz már mozogni, bemenni,akkor mentő! szerintem 10 percesnél már be lehet menni. Remélem, tudtam valamit segíteni.
2013. márc. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én aztán vártam, meg vártam hogy renszereződjenek a fájások, de össze-vissza jöttek 5-10-4-6-2 percenként. Ez este 11 kor kezdődött és hajnal 4-re sem lett rendszeres, viszont annyira fájt hogy aludni sem tudtam, tehát bementünk a kórházba, és már 2 ujjnyira ki voltam tágulva.... még jó hogy nem vártam tovább a rendszeres fájásokat!!!! délelőtt meg is született a babám
2013. márc. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát az attól függ, hogy mennyire laksz messze a kórháztól.

Ha mondjuk 20-30km, sztem a rendszeres fájások megindulásától nyugodtan lehet menni. Ha kocsival kb 5 percre, akkor elég 10-5 percesekkel bemenni. Ha elfolyt a magzatvíz, és tiszta, még van 1 órád. Ha zavaros, azonnal indulás.

2013. márc. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A zuhany tényleg nagyon jó ötlet. Féltem tőle, hogy nem fogom felismerni, ha menni kell. De lezuhanyoztam meleg vízzel és tényleg felismerhetően rendeződtek a fájások. 6-8 percesekkel indultam, kb. 15 perc volt az út, mire beértünk 5 percesek lettek és nagyon gyorsan megszületett a baba. Inkább hamarabb, mint később indulj.
2013. márc. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!