Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik, ha a programozott...

Mi történik, ha a programozott császár előtt beindul a szülés?

Figyelt kérdés
Rögtön császároznak, vagy hagynak vajúdni? Ha fogadott orvosod van, ugye nem próbálkoznak a természetes szüléssel?
2013. jan. 24. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Rögtön császároznak. Én is így jártam. Farfekvés és terminus túllépés miatt voltam kiírva császárra. 1 nappal hamarabb beindult a szülés, azonnal vittek a műtőbe.
2013. jan. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ha programozott császárra vagy előjegyezve,és hamarabb indul meg aszülés,nem várnak,nem hagynak vajúdni,hanem operálnak!!!Nyilván orvosi oka van akiírt műtétnek,és az a tényező,hogy a baba hamarabb akar jönni,,ezen semmit nem változtat.Nekem is progis császárom volt tavaly márciusban,39+4 napra írták ki,de a doki azt mondta,ha hamarabb jön,akkor műtenek rögtön.Nem jött hamarabb,kivárta az idejét a kislányom!!!
2013. jan. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem. És ha az első baba császárral született, és a másodikat is úgy szeretném, az programozott császárnak minősül, ha a doki beleegyezik? Még valami! Mi van, ha megint haza akarnak küldeni, mert azt hiszik, hogy jóslók (később derült ki, nem azok voltak.)?
2013. jan. 24. 20:46
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első babám sürgősségi volt, a második progi, de előbb elindult. Bekocogtunk hajnali 5-kor a kórházba, megnéztek, a fogadott dokimat nem hívták, mert úgyis de. bent lesz a kórházban. Kaptam infúziót, beöntést, katétert és du 1 órakor műtöttek meg. Nem rohantak velem fejvesztve a műtőbe, pedig nálam elég komoly indok volt a császárra.
2013. jan. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, hogy megkérdezem, de császárhoz minek beöntés? Nekem nem adtak!

Köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 25. 06:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Tegnapi 2-es vagyok:-)Nekem is ugyanígy volt,az első lányom császárral született,relatív téraránytalanság miatt,4330 grammal.A másodiknál is látszott,hogy nem lesz sokkal kisebb,így a dokim már a 32.héten mondta,hogy császár lesz.Nem írta le sehová,de előre meg volt az időpont,megbeszéltük,így amikor eljött a 15-e,indultunk be a kórházba,bár a baba még nem akart jönni.Ott előkészítettek,én is kaptam beöntést(az elsővel is!!!),majd 11 óra 15 perckor megszületett a lányom.Nem tudom,kedves kérdező,hogy hol szültél,de én Debrecenben a Klinikán,ot ha csak nem sürgős a műtét,minden esetben kapsz beöntést.(max.ha ezt kéred,hogy nem kérsz) Ha van még kérdésed,írj nyugodtan!!Üdv:2 kislány anyukája
2013. jan. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok

Sztem azért adnak beöntést, hogy a műtét után ne kelljen esetleg rögtön wc-re menned, mert azért az nem kellemes pár órával a műtét után.

2013. jan. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismét 4.

Dunaújvárosban szültem.

2013. jan. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elején még nem annyira borzalmas a vajúdás, így van időd mindenre. Ha van fogadott orvosod és hajlandó akár éjszaka is bemenni, akkor nincs gond behívod, te magad, kérd el a mobilját. Ha nem adja meg, akkor baj van, mert lehet, hogy hétvégén el sem érik és átvert be sem megy. Ha a kórtörténetedben szerepel, hogy magas vérnyomás extrém félelem stb. miatt prog. császárra van szükséged, akkor más orvos nem fog nekiállni oxitocint adagolni és kipréselni belőled a gyereket. Ha nagyon félsz válassz magánkórházat akár hitelre, mert közkórházban nagy úrak az orvosok. Magánkórházban is érdemes tisztázni előre, hogy bemegy-e egyáltalán az orvos hétvégén éjjel stb.
2013. febr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem az eleje is durva volt. Már a jóslóknál sírtam. 46 órát vajúdtam. Őszintén szólva soha többet nem akarom átélni. Csak akkor szülnék ha biztosan császár lenne, amint beindul a szülés. De ezek szerint, ha csak annyi miatt lenne ez is császár, mert az előző is az volt, erre nem sok esélyt látok. Hát köszönöm a válaszokat mindenesetre.
2013. febr. 5. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!