Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Holnap reggel indítanak....

Holnap reggel indítanak. Mesélnétek a tietekről? Mi, hogy történt?

Figyelt kérdés
2013. márc. 13. 12:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Oxytocint kötnek be infúzióban, és azt adagolják folyamatosan. Én nagyon jól tágultam tőle, 6 órás vajúdásom volt, de a vége császár lett (más okból kifolyólag).


Az eleje nem vészes, lassan jönnek a fájások, amik még elég enyhék, aztán a vége az már elég durva tud lenni, de hát a szülés az ilyen műfaj... közben folyamatosan néztek szívhangot, tágulást, aztán a megfelelő időpontban a doki burkot repesztett.


Nem kell tőle félni, legalább nem váratlanul jön a szülés, hanem fokozatosan fel tudsz készülni. :)

2013. márc. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Engem 10 nap után berendeltek reggel 7-re a korházba.

Semmi fájás, semmi elökészület.

Megvizsgált a bába, majd feltett ctg-re. A ctg-n volt kb 2 erös fájásom ilyen még nem volt.

Majd jött az aszisztens orvos aki UH-t ezt már alig b´ritam ki, szinte egy huzamba jöttek a fájások.

majd bekötötte az infuzios tüt ami közben is volt 2 fájásom.(a tüt mindenki megkapja, még ha nicns is rá szükség) majd felálltam és elfolyt a magzatvíz. és ekkor a bába megmondta, hogy már nem kell indítani, ez pikk pakk meglesz. 4 órával késöbb meg is lett.

ami nehéz volt hogy kb 3 perces fájásai voltak csak, nagyon gyors volt.

2013. márc. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 krisztivan ***** válasza:
72%
Reggel hatra bent kellett lenni.Szülőszoba,rátettek CTG-re.11-kor burokrepesztés.12-kor oxit bekötötték.Nekem negyed óra alatt 2 perces fájásokat produkált.Szépen tágultam és este negyed 9-re kibújt a fiam.Kaptam EDA-t is.
2013. márc. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
7%
Nekem is azt mondták, csüt. reggel indítanak. szerda este megindult magától :) Én nagyon örültem, hogy spontán jött. Megittam egy nagy adag málnalevél teát, megemeltem egy 7 kilós dinnyét, beszélgettem a babával, és eldöntöttem, hogy elengedem őt. Be is indult a szülés. De sokan azt csinálják, hogy megisznak 2 liter tonicot egyszerre, és állítólag 100 %-os az eredmény :). Ha gondolod, próbáld ki.
2013. márc. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 krisztivan ***** válasza:
4%
jesszus!A kinin(ami a tonicban van)méreg a babának:-((
2013. márc. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hú, ezt nem tudtam, bocs, itt olvastam, hogy sokan ezt csinálják, és vannak országok, ahol rá is van írva a tonicra, hogy terhesen nem lehet inni, mert beindíthatja a szülést, de hogy méreg, azt nem tudtam! Én nem próbáltam ezt a praktikát, de előző terhességem alatt néha ittam egy-egy pohár tonicot, mert akkor még azt sem tudtam, hogy beindíthatja a szülést, és egészséges a babám, másfél éves. De akkor inkább tényleg ne idd!!!! Viszont a többi, amit írtam, azt kipróbálhatod.
2013. márc. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Nekem úgy volt, hogy szombat reggel várnak szeretettel a csomagommal a szülőszobában, és indítanak. Péntek este elfolyt a magzatvíz...

Azt mondta a szülésznő, hogy annyira stresszeltem az indítástól, hogy beindítottam saját magamnak.

Semmi házi praktikát nem vetettem be, pszichésen indítottam (azóta olvastam is róla, hogy tényleg van ilyen).

2013. márc. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

8:00 órakor bementem a klinikára

8:30 burkot repesztett

9:30 kor elkezdődtek a fájások

10:20 kor megszületett a kisfiam


az első fájástól a kibújásig 50 perc telt el. nem kellett se oxitocin se semmi


Nagyon rövid de annál fájdalmasabb volt, de azért megérte:)


(anno a lányomnál magától indultak be a fájások 4 óra 40 perc alatt lett meg, ha választani kellene akkor százszor vajúdnék inkább újra szép fokozatosan 4 órát, mint 50 perc alatt "letudni" az egészet...)

2013. márc. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Fél 12-kor kerültem fel a szülőszobára. Délben burkot repesztettek, fél 4-kor kötötték be az oxitocinos infúziót és este 10-re lett meg a babám. Az oxitocintól rövid időn belül 2 perces fájásaim lettek és ezzel nyomtam végig.
2013. márc. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Na mostmár utána néztem a tonicnak, mivel leszóltak, hogy káros. Hát mindenki olvassa el az erre vonatkozó cikkeket, és döntsön, de egy orvosi vélemény szerint nincs benne annyi kinin, hogy méreg legyen, ez baromság őszerinte, de másutt azt olvasom, hogy a terhesség alatt nem javallt, viszont a végén szülés beindítására ki lehet próbálni. Íme a link, de van sok más cikk is erről, ha beírod a keresőbe, hogy tonic terhesen. [link]
2013. márc. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!