Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek kedve van, mesélnétek...

Akinek kedve van, mesélnétek a szülésetekröl? Ti hogyan éltétek meg? 31 hetes km

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 08:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Èn mindakettöt gyorsan, és jól.


Elsöt túlhordtam 10 nappal, és már alig vártam, hogy kijöjjön. Beküldtek szülés indításra reggel 7-re. Még ctg-n feküdtem beindult magától a fájások, majd elfolyt a magzatvíz csak úgy, és 4 óra múlva megvolt az elsö lányom.


Másodiknál pont a kiírt napon este 10 perccel a lefekvés után robbant a hasam, kiugrottam az ágyból, és folyt a víz minden fele. Nem volt még fájásom. majd össze szedtük a cuccaimat, és az autóban már 3-5 perces fájások voltak. 3 órával az elfolyás után meg volt a lányom.


Nekem egyiknél sem volt 10 perces fájásaim.

2013. febr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, gratulálok a babákhoz
2013. febr. 11. 08:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem viszonylag könnyű szülésem volt. Vasárnap egész nap kicsit furán éreztem magam, de nem gondoltam, hogy ebből szülés lesz, bár 4 nappal voltam a kiírt időpont előtt. Este 10 körül volt 2 db 5 perces fájásom és elkezdett szivárogni a magzatvíz, aztán már 3 percesek jöttek. 11 körül értünk be a kórházba, 1 ujjnyira voltam nyitva. Ezután 1,5 óra alatt teljesen kitágultam, jöhetett a kitolás. Ez sajnos elhúzódott, 3 órán át tartott, mert rajta volt a fiamon a köldökzsinór. Végül fogóval rásegítettek, így hajnal 4 előtt 5 perccel megszületett a 3900 grammos, 55 cm-es fiam. Ez pont 8 hónappal ezelőtt volt.
2013. febr. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem fantasztikus élmény volt!


Egy reggel elkezdett szivárogni a magzatvizem, de akkor még nem tudtam, hogy ez az, annyira kevés jött és csak néha-néha.

Délben átváltott zöldes-sárgás folyássá, így mivel már a 41. hétben voltam bementünk a kórházba, mert ekkor már gyanakodtam.

Igazam volt, a magzatvíz szivárgott és mivel már meconiumos volt, azonnal kötöttek infúzióra és adni kezdték az oxitocint.

Rá 1 órára kezdődtek a fájások amik egyből 2-3 percesek voltak.

Az első fájástól számítva 4 óra alatt lett meg a lányom, a kitolás kb. 15 perc volt, nem kellett vágni és úgy összességében elmondhatom, hogy egyáltalán nem fájt annyira, mint amire számítottam.

Apás szülés volt, bármikor újra végigélném, nagyon szép emlék!

2013. febr. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, mi is apás szülést tervezünk,és nekem is kislányom lesz, csak azt szeretném kérdezni hogy milyen méretekkel és súllyal született a babád? köszi
2013. febr. 11. 09:45
 6/12 anonim ***** válasza:
Visszagondolva szép, és nagy élmény volt a szülés. De ott akkor azt hittem hogy meghalok a szülőágyon. Kórházban voltam túlhordás miatt. Anyukámék jöttek látogatni 5 nappal a kiírt időpont után, egyik pillanatról a másikra jöttek a fájások, mindenféle előjel nélkül. 19 órát vajúdtam, csak a vajúdás 12. órájában kezdtem tágulni, addig totál zárt voltam. A végén oxit is kaptam mert nem erősödtek és nem sűrűsödtek a fájások. Tolófájásom nem volt, akkor nyomtam amikor a szülésznő mondta. Volt gátmetszés, ennek ellenére repedtem kívül belül. Mint kiderült, a szülésznő szavaival élve: passzos volt a baby buksija :)
2013. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6 napja voltam bent terminus túllépés miatt. Másnapra voltam kiírva császárra farfekvés miatt. Hajnalban elfolyt a magzatvíz, ami meconiumos volt. Gyorsan csináltak egy nst-t amíg összeszedték a csapatot, előkészítés, majd irány a műtő. 5:20-kor folyt el a víz, 6:37-kor született meg a kislányunk. :)
2013. febr. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem indították 39 hét 5 naposan a magzatvíz elszíneződése miatt.Este fél 7kor kezdtek előkészíteni, 21:55re megszületett a kisfiam.Kaptam oxit,edát.

Nagyon - nagyon szép élmény volt 3 hónappal ezelőtt.Már alig várom a következőt!

2013. febr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok


Nem volt túl nagy baba, 53cm és pont 3000g volt születésekor a lányom.

2013. febr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én rettentő gyorsan :-) Az 1. és a 4. babó is 2 órán belül lett meg,a 2-3. pedig 4 órán belül.

Az első gyerkőcnél ha a magzatvíz nem folyt volna el,akkor igen csak itthon született volna... Annyira enyhe fájások voltak,hogy inkább csak érzésekként jellemezném. 30 km-re van a kórház. A szülőszobára éppen felértünk- mentővel- és a szülőágyon jól lebactak,hogy miért nem korábban mentem be. A kicsike igyekezett erre a Világra :-) 3130 g és 52 cm volt.40+3 hetesen született. Volt gátmetszés,a gátvarrásnál kaptam + lidót. Tök jó volt,babás szobában voltunk :-) Az 5. napon jöhettünk haza,akkor tudtam csak felegyenesedni szédülés nélkül. Az első kérdésem pakolás közben itthon: mikor lesz még egy bébi?? :-)

A másodikkal túlhordás miatt koriban voltam,már 2 ujjnyira nyitva zavart be a doki,mert azt gondolta,hogy ezzel bármikor szülhetek. 2 napot potyáztam bent,utána a 3. nap reggelén elkezdődött. Az nst semmit nem mutatott,pedig akkor 5 percesek voltak. A szobában 3 perceseknél szóltam a dokinak,aki azt mondta,hogy csak keménykedések. Nem sok idő telt el,már percesek voltak,fél óra perces után mehettem a szülőszobába,akkor azonnal burkot repesztettek,már teljesen eltűnt a méhszáj. Akkor is volt gátmetszés,pedig a kicsi 2980 g és 51 cm volt.Ő 41+0 hetesen született. Sajnos a lidokain nem hatott,mert a korábbi metszés nem gyógyult meg úgy,ahogy kellett volna,és magába szívta mindet,mint egy szivacs- a doki magyarázta így. Na, az nem volt kellemes,és ráadásul nem felszívódó varratot kaptam,mint az elsőnél,így a 4. napon,amikor kivették,nagyon féltem a fájdalomtól. Végig sziszegtem,pedig nem is fájt :-D És sokkalta jobb volt hogy nem felszívódó varrat volt,mert utána már úgy ültem,mint a szülés előtt :-) A felszívódósnál 2 hét után tudtam leülni normálisan.

A 3. gyerkőcöt itthon sikerült a világra hoznom. Nagyon össze-vissza jöttek a fájások,amik ezúttal sem vertek a földhöz,a magzatvízzel sem találkoztam- az este fürdéskor mehetett el úgy,hogy nem vettem észre. Majd amint elment hajnalban Apuka dolgozni,beálltak 6 percesre. Nem sokra rá felkeltek a "nagyok", azonnal 2 percesek lettek. Hát,a mentőstől kaptam az ívet,de szerencsére egészséges lett a mi kis Banditánk :-) (iszonyat pakolós,igazi gyerek :-D). Ő a kiírt nap után 1 nappal,de az általam számolt előtt 1 nappal született,3430 g és 51 cm volt.

Nem is terveztünk több gyerkőcöt,majd tavaly egy megérzés után pozi tesztem lett...

Még egész friss az élmény :-) Este jött az első érzés,majd 5 perc múlva a következő. Tanulva a 3. szülésből,most a 2-3. fájás után azonnal felemeltem a telefont :-) Hát,ha elfolyt volna a magzatvíz,ebből is itthon szülés lett volna! Mire ide értek,2-3 percesek lettek. Szépen bedöcögtünk a koriba,ott még mindig 2-3 percesek voltak. Szépen megcsinálták a papírokat,aláírtam,átöltöztem,mehettem az ágyra,fel az nst-t. A gép mutatott fájást,de én nem éreztem. Jött a doki,burokrepesztés,el is ment. Megjegyzem,ez volt a legnehezebb mind közül. Egyszer sem kellett fekve vajúdni,és hát érezhető is volt! Sokáig voltak ezután percesek. Majd végre jöttek a tolók... A szülésznő kérte,hogy ne toljak még,de hát ha nyomni kell,akkor nyomni kell,nincs mese!!! Na, két nyomás és kint volt a mi picink :-) akit megjegyzem,1 hónappal kisebbnek ítélt a nőgyógyász a 38. heti uh-n, mégis 3530 g és 55 cm-s gyerkőc lett,iszonyat nagy hajjal :-) Ő a 39. hét legvégén bújt ki,aminek nagyon örülök,mert egy nagyon kedves ismerősömmel egy napon szültünk,csak Ő délelőtt császárral,én este simán. Egy napon is jöhettünk haza,és mind a ketten fiúnak adtunk életet. :-)


Összefoglalva,én mindegyiket iszonyat nagy csodának éltem meg,és nagyon szerencsésnek mondhatom magam,mert "tágulékony" vagyok- a szülésznő jellemzett így,és gyorsan,szinte fájdalom nélkül szültem a gyerekeinket,akik egészségesek,szépen fejlődnek :-)

Imádtam kismamának lenni,imádtam érezni ahogy mocorog,imádtam a hatalmas pocakot-meg a kisebbet is :-) Jó lenne még átélni,számtalanszor szeretném...


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!! :-)

2013. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!