Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Holnap megyek be és meg...

Holnap megyek be és meg császároznak. Császáros anyukák leirnátok egy napotokat hogy hogy telt az elején? Nehezebb mint ha simán szültem volna?

Figyelt kérdés
2009. szept. 16. 06:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem írom, hogy tök jó, ha megcsászároznak, mert nem jó. Az első nap megfigyelőszoba, rengeteg folyadékot igyál, mert úgy hamarabb regenerálódik a szervezeted. Másnap reggel azt mondják majd, hogy kelj fel. Nekem ezzel az volt a bajom, hogy rossz oldalra próbáltam felkelni, nem sikerült. Úgyhogy, ha nem tudsz felkelni, próbáld meg a másik oldalra is. Nekem nagyon rossz volt a császár. Még utána 1-2 hétig alig tudtam menni. De kitartás, ezen is túl kell esni. Meg aztán attól is függ, hogy milyen erős a szervezeted. Én súlyosan vérszegény voltam, lehet az volt a baj. Drukkolok Nektek!!!! Amúgy miért lesz császár?
2009. szept. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm a gyors válaszodat!40+4 napos vagyok és kimozdult a szülőcsatornából és császár azt mondta a dokim:(És az otthoni napjaitok hogy teltek a babával nehéz volt nagyon??
2009. szept. 16. 08:19
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem megcsászároztak,asztán 24-órát feküdni kellett,nem keptam enni,de cserébe kaptam 6-7infuziót,rengeteget ittam,vizet,eperlevet,az nagyon jó volt.Ha spinális érzéstelenitésed lesz,szerezz be colát,azt mondják az nagyon jó,mert nem fog fájni a fejed.Aztán másnap reggel felkászálódtam,segitettek,talpraálltam,meg csoszogtam pár lépést,utána kivették a katétert,mentem wc-re meg zuhizni.Kaptam kaját,meg a babát,és mentem másik szobába.Sok szerencsét
2009. szept. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok,otthon már jó volt minden,az első 3nap volt nekem a legrosszabb,nem nagyon birtam a babát sem emelgetni,meg semmi.Még jó hogy nekem ott volt a férjem.Szoptatással sokat kinlodtam,semilyen pozban nem volt jó,aztán az egyik nővér javasolta,hogy üljek az ágy mellé a székre,babát tegyem az ágyra,ugy hogy a hónom alatt menjenek át a lábai,na az jó volt,ugy könnyebben ment a szoptatás.Ja,meg az alatt a 24óra alatta még nem kelhettem fel,jött hozzánk gyógytornász,mutatott gyakorlatokat,kalimpálni meg mozogni kellett a lábaimmal,kezeimmel,az jó volt,egyrészt a azért mert kicsit átmozgatott,jót tett a sebemnek is,meg hát nem csökkenti a trombózis esélyét
2009. szept. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Vasárnap este császároztak. Éjfélkor kerültem a megörzöbe, és 12órát feküdtem. Kaptam teát, háztartási kekszet, na meg persze infunziót. 12 óra eltelt után segitettek felkelni, megmosdani, és kisétáltunk pisilni. Utánna átkerültem a szobába, és az elsö 2-3 nap volt rossz, főleg a le-föl kelés az ágyban. Nekem azt mondta a doki, ha mütét után mikor már felkelhetsz akkor ki kell egyenesedni amennyire birsz, és akkor hamarabb jobban leszel. ja és én a kórházban a száraz levegötöl köhögtem, gondolhatod, elég kellemetlen volt. Minden jót!
2009. szept. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok köszönöm a válaszaitokat:)
2009. szept. 16. 09:36
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Altatásban császároztak,12 óra megfigyelés az őrzőben(utáltam a 20 percenkénti vérnyomásmérést,az állandóan csipogó monitort:))Azt se nagyon díjaztam,mikor jött az éjszakás és nyomkodta a méhemet...meg utána az infúzióba beadott méhösszehúzó szurit...de azért túl lehet élni.Másnap át kellett sétálni a gyerekágyra,azt hittem rosszabb lesz.Tényleg meg kell próbálni kihúzni magad,és minél többet mozogni.A lefekvés volt nekem a legrosszabb.Másnap már majdem futottam:)

A baba velem volt a 2.naptól,úgyhogy nem nagyon hagyhattam el magam.Sajna azt nem mutatták meg,hogy hogy kell szoptatni(hiába kértem)csak odacsapták a babát a kezembe,a lányom szétrágta a cicimet.Aztán elolvastam egy a kórteremben levő tanácsadót ami a nővéreknek szólt,és a hasamra tettem az akkor 4 napos babámat...utána már a jó technikával szopizott.Ha sebes lesz a cicid,sokat levegőztesd,és kenj rá anyatejet,az sokat segíthet.Amúgy 1 hét múlva itthon már porszívóztam is,nem volt olyan vészes a műtét utáni felépülés.

2009. szept. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ:)
2009. szept. 16. 11:11
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én külföldön szültem, de gondolom otthon is hasonlóképpen megy. Én EDA-t kaptam, a császár egyáltalán nem fájt, sőt nekem még szép élmény is volt mert bennt volt velem a párom, és a babát is odaadták utána mintha sima szülés lett volna (persze szoptatni még nem tudtam). De ami utána történt arra csak halványan emlékszem, gondolom mert ezerrel nyomták belém a fájdalomcsillapitót. Nem tudom mi miután következett elég fura volt. Kaptam katétert meg infulziót, 1 napig fel se kelhettem, még a babához is ágyban toltak át. Másnap már fel kellett állnom, nagyon rossz volt, nem tudtam kiegyenesedni, és utána még vagy egy hétig igy volt. 1 hétig voltam a korházban, és úgy éreztem egyre könnyebb a járkálás, csodálkoztam is hogy milyen fitt vagyok. Persze mikor kiengedtek már a korház kapujában ért a nagy csalódás, mert nem tudtam felvenni az utcai tempót. Teljesen más volt a korház folyosóján járkálni mint kinn az utcán. Nem hittem el de tiz méter múlva elfáradtam és le akartam ülni. A korházban rám is rámtört a köhögőgörcs, nagyon rossz volt, főleg szoptatás alatt.
2009. szept. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem tavaly aug.-ban császároztak. Ettől könnyebben nem lehet egy babát a világrahozni szerintem. Én remélem a köv is császáros lesz. Nem is éreztem mikor beadták a gerincérzéstelenítőt. És nem érzel semmit. Egy kicsit mozgatnak, ahogy gondolom veszik ki a babát, de nem érzel semmit, és utánna meglátod azt a gyönyörű kis magzatmázos moszatot:)) Összevarnak, majd visznek az örzőbe. Engem reggel 9-kor császároztak így este 21-kor kelhettem fel 12 óra eltelte után. Simán kimentem vécére, egy kicsit húzódik csak a seb, de semmi szörnyű. Annyi volt a rossz nálam, hogy utánna meg jött az este és megint feküdni kellett reggelig, meg nincs látogató, nem tudsz járkálni. Az örző mellett volt a csecsemőrész és 3x is átmentem az éjszak folyamán megnézni a fiamat, de ő csak békésen szundikált, pedig egyfolytába üvöltöttek mellette, így nem is tudtam aludni semmit a sírásoktól. Másnap meg mentem fizetős szobába ahol együtt voltunk a babával kettesbe. Simán el tudtam látni és mire hazaértünk már a seb is éppen csak egy picit húzott, úgyhogy semmi probléma nem volt. Én a császár után másnap már törökülésben ültem úgyhogy ne féjl nem lesz fájdalmas. Minden jót nektek és kellemes babázást!!
2009. szept. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!