Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! Szülés utáni első...

Anyukák! Szülés utáni első menstruáció? SOS!

Figyelt kérdés
Sziasztok! 11 hónapja szültem,eddig nem jött meg,még szoptatok,igaz már kevés tejem van.Méhszájsebem van és ha együtt vagyok a párommal utána 1-2 nap múlva szokott egy pici pecsételő vérzésem lenni.(az orvosom ecsetelte,de ennyi),most 3 napja együtt voltunk megint és eléggé vérzek,mintha megjött volna.A hasam is görcsölget folyamatosan.Lehetséges,hogy a szex meghozza a mensest??? 1 hónapja voltam orvosnál,ahol rákszűrés is volt,minden rendben van! Az a fura,hogy szülés előtt nekem nagyon fájt ,amikor megjött,most meg épphogy görcsölget. Ja és pcos-es vagyok,szülés előtt nem jött meg magától csak gyógyszerrel. Szerintetek? Köszönöm a válaszokaz,bántó hozzászólást nem kérek,nincs most rá szükségem!!
2013. márc. 18. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:

nekem 10 hónapra jött meg és nagyon gyenge volt egészen addig amit szoptattam utána állt vissza


de a méhszájsebet már régen kezelni kellet volna a húgomnak 5 hónapos baba mellet csinálták meg

2013. márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Még benne van a normálba ha nem jött meg (pláne ha még szoptatsz, akkor is, ha csak keveset). Mindenkinek más ütemben állnak vissza a hormonjai, van, aki akár 2 évet is kihagy.

Nekem 11 hóra jött meg, amikor már csak 2x szoptattam, minimálisat. És azóta nem fáj, pedig előtte szinte járni sem bírtam :))

Csak a szex szerintem nem hozza meg a menzeszt, logikusan egy orgazmus utáni méhösszehúzódás max. beindíthatja, ami úgyis pár órán belül beindulna.

Azért védekezzetek, ha nem akartok gyorsan még egy babát, mert ugyi a peteérés előbb van, mint a menzesz és sok példa van rá, hogy meg sem jön.

2013. márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy megjött simán. A terhesség és a szülés alaposan át bírja alakítani a berendezést :)
2013. márc. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A méhszájseb,nem vérezne ennyire szerintem?! Már mintha a derekam is görcsölgetne.Csak olyan hihetetlen,hogy megjött,nemtudom.... Ja és azt hallottam,hogy akkor nemfogadja el a cicit a baba,mert megváltozik a tej íze,de a kislányom simán cicizett reggel...
2013. márc. 18. 09:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 13 hónapos, négy hónapja jött meg és még simán szopizik, szóval ez sem mondható el általánosságban.
2013. márc. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A szoptatás befejezése után, ez öt hónapja volt, eddig még csak össze-vissza jött meg, vagy meg se jött. Para, tesztek, idegeskedés, kicsit megjön, elmúlik, stb. Orvosom szerint minden rendben. Várjak még. Előtte nemhogy napra, de órára pontosan is megjött!
2013. márc. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3 hónappal szülés után megjött. nődokim nem akarta elhinni. Kevés tejem volt, és éjszaka már nem szoptattam. Sokan nem tudják, hogy ha az éjszakai szoptatás elmarad, akkor már van annyi ideje a szervezetnek, hogy beindulhatnak a hormonok, és megjön az első mensi. Nekem nagyon erős volt szülés után a vérzés, de fájdalom szinte semmi, meg se éreztem. Előtte se voltam egy fájdogálós típus, de első nap fájt azért valamennyire, a szülés után meg még annyira se :). De most megint kihagyás van, mert babát várok ismét :).
2013. márc. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Valószínű,nekem is megjött,mert nagyon erős és nemtudom elhinni,hogy mástól lenne.Utolsó,gratulálok a tesóhoz. :)
2013. márc. 19. 09:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszi :)!
2013. márc. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!