Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 37 hetesen az alhasamban és...

37 hetesen az alhasamban és az oldalamon görcsöt éreztem. Közeleg a szülés?

Figyelt kérdés
Felkeltem sétálni, aztán lefeküdtem. Elmúlt a görcs, aztán az alhasamnál folyamatos lüktetést éreztem hosszú perceken át, aztán elaludtam. Derekam, hasam felső része nem fájt, csak lentebb. Először vagyok terhes, nem tudom mire számítsak és mi mikor, hogyan jön.

2013. márc. 19. 07:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez semmit nem jelent, így lehet, hogy 4 hét múlva szülsz, lehet, hogy holnap. :)
2013. márc. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak megrémültem kicsit, mert ilyet korábban nem éreztem. Igaz tegnap sokat mozogtam, mosogattam,, pakolásztam egész nap, lehet, hogy kicsit sok volt.
2013. márc. 19. 08:33
 3/3 anonim ***** válasza:

37 hetesen már akár össze is pakolhatod a kórházi csomagot ;-) Van ilyen, hogy picit megindulnak a jóslófájások, és ez nagyon hasznos, örülj neki! Ilyenkor gyakorolhatod a légzéstechnikát (lassan 5 számolásig orron át belégzés, 6 számolásig szájon át ki) Ha bármikor előfordul keményedés, akkor jegyezd fel pontosan, hogy mikor volt, és mennyi ideig tartott. Ha rendszeresen ismétlődik, és nő a sűrűségük, intenzitásuk, akkor sincs pánik, hanem szépen lecsüccsensz, vagy lefekszel, és megfigyeled az eseményeket, beszélgetsz egy kicsit a babával, hogy szeretne-e kibújni, vagy még egy kicsit lustizik odabent. Ha már mondjuk 10 percenként, vagy sűrűbben jelentkezik a keményedés, és nem múlik el pihenésre, akkor nyugiban felhívhatod a dokidat, párodat.

Ha egyedül vagy otthon, és lehetséges megoldani, akkor az előszobába tedd le szépen az indulócsomagot, és ne zárd kulcsra a bejárati ajtót ;-)

Minél nyugodtabb vagy, és minél jobban végiggondolod az előkészületeket, felkészülsz, annál könnyebben fog menni az egész! Gondolj arra, hogy "Előkészítettem mindent, felkészültem, ez a világ legnyugodtabb, legcsodálatosabb pillanata!" :-)

Húúú, de irigyellek, hogy átélheted! Én már a "matyóhímzés" (gátvarrás) után azt mondtam a dokinak, hogy most azonnal végigcsinálnám mégegyszer, pedig nem volt egy könnyű szülésem. Ennél csodálatosabb élmény nincs a Földön!

Jó babázást!!!!

2013. márc. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!