Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mire számíthatok? A menszeszem...

Mire számíthatok? A menszeszem mindig nagyon erős fájdalommal járt. Hányással, hasmenéssel, gyengeség érzéssel, erős izzadással, és erős görcsökkel.

Figyelt kérdés
Volt egy spontán vetélésem is hasonló fájdalommal .Ilyen érzés a vajjúdás és a szülés is?32hetes kismama vagyok,első babát várjuk.Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
2009. szept. 16. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is szörnyű görcseim szoktak lenni.Nálam a vajjúdás hasonló volt ahhoz,de a görcsök erősebbek voltak.A szülésről sajnos nem tudok nyilatkozni, mert köldökzsinór miatt császáros lettem. A LÉNYEG:ne félj a szüléstől és bármennyire is nagy a fájdalom, hamar elfelejted!(Egyébként az is lehet, hogy úgy leszel, mint egy ismerősöm: este 10-kor elfolyt a magzatvíz, éjjel 2-kor meg már a karjában volt a baba!)Szorítok !
2009. szept. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, hasonló a mensis görcsökhöz, de azért attól jóval erősebbek! Milyen jó lenne ha csak annyi fájdalmat éreznénk, mint pl mensikor, öröm lenne szülni:) Nekem egy szülésem volt, viszont az nagyon fájt és elég sokáig szenvedtem, pár hét és újra szülök, hát remélem könnyebb lesz:) Neked is könnyű szülést kívánok!

36 hetes

2009. szept. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt mondják,hogy nem a fájdalomküszöbödet kell nézni,hanem azt,hogy meddig bírod a fájdalmat.

Nekem is nagyon erős görcseim vannak,főleg ha éjszaka jön meg,izzadok mint egy ló,megy a hasam és úgy görcsöl,hogy azthiszem ott maradok,én amíg teherbe nem estem, szedtem egy nagyon erős fájdalom csillapítót bánom is mert most meg foshatok,hogy mi lesz:DEgyébként amikor nagyon nagyon rosszul voltam amúgy én a hasamra feküdtem és nyomtam és most ki ne röhögj de ha a csiklóm mellett nyomom jó erősen akkor csökken a fájdalom,plusz a forró víz,de ideig óráig tartanak ezek is.Most 25 hetes vagyok és parázok nagyon,de valahogy ki kell bírnom:)Mikor eszembe jut a sok szörnyűség amit olvastam,mindig arra gondolok,hogy túléltem a műtétem,pedig nemtudtam mire vállalkozom,túléltem a vizsgáimat is,pedig azt sem tudtam mi merre.Úgyhogy én sodródni fogok az eseményekkel.Azt már tudom,hogy nem fogok feküdni ha megveszek akkor sem,nem hiányzik,hogy elhúzódjon hosszú órákig a vajúdás,a 36.héttől homeobogyózom és málnalevél teázom,legyen egy kapaszkodó,vajódás alatt is olvastam,hogy van valami amit szedhetünk és Turkász a dokim szerez be nekem olyan gélt(nem jut eszembe a neve,valami DE....),gátmasszázsozom az elejétől és beszélek a picivel,hogy ügyesen és gyorsan bújjon ki,mert neki is fájni fog:DJah igen,én még arra gondoltam,hogy hátha segíteni fog ha zenét hallgatok,mert amikor mensiztem is jó volt elvonulni:)A vajúdáskor sem fogom beengedni a párom,vagy néha...mert lehet egy életre összekapunk(fájdalomkor vagy ha beteg vagyok hárpia tudok lenniXD),a szülésre ha akar bejön,ha nem nem:DJah igen én még baba-mama jógára is elkezdtem járni amikor megtudtam,hogy útban puncika:)Hátha ez is segít:)


Pusszantalak és gyors és könnyű szülést 8 hét múlva:D


Adrienn és Abigél baba:)

2009. szept. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,mindenkinek boldog babázást kívánok!Aki még nem szült annak pedig gyors és könnyű szülést.

Utolsónak üzenem,hogy amit most írt az rám is igaz.Én is egyből bevettem a görcsoldót,ezért is tartok én is a szüléstől,hogy bírom-e majd.Én is szeretném szedni előtte a homeos bogyókat,és biztatom magam,hogy erős legyek,mert a baba is szenved és érte sokat kibírok.14évet vártam rá.

2009. szept. 17. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!