Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor fordul be a baba?...

Mikor fordul be a baba? Teljesen idegroncs vagyok mit tegyek?

Figyelt kérdés
36hetes vagyok és nem akar megfordulni a baba a dokim közölte ha nem fordul be programozott császárral júl16án megszületik a baba.Engem nem is az érdekel,hogy fáj utánna meg hosszú ideig gyógyulok mert megemberelem magamat stb,de mikor kiveszik fé óra mulva elveszik és csak 8óra mulva láthatom ha felálltam stb..mondván nemt udom ellátni,de ott lesz az apuci is akkor nem értem mért nem maradhat mellettünk .Úgy tudom a babáknak az első pár óra nagyon fontos a kötődés szempontjából,hogy a szülőkkel legyen és én pont ezt nem érhetem meg vele.Már álmomban is katéterekkel mem branülökkel álmodom,meg,hogy meg sem bírok mozdulni..tudom,hogy ez nem normális de hiába beszélgetek a kicsihez nem történik semmi.Ő sztem még jobben érzi,hogy ideges vagyok,nem tudom ,hogy kezeljem ezt.Segítsetek légyszives,mert lelkileg totál padlón vagyok.Köszönöm
2008. jún. 11. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem legelőször is nyugodj meg, mert tényleg a babának ártassz a sok idegeskedéssel! Nekem az első babám az utolsó két napban fordult meg szülés előtt! Lehet,hogy még neked is befordul. Ha nem, akkor se idegeskedj.Mindig az adott szituációhoz kell alkalmazkodnunk - most ráadásul mindkettőtök érdekében! Inkább legyen úgymond biztonságos császár a babára nézve, minthogy bármi baj legyen! Az valóban rossz, hogy csak később láthatod, de azután gondolj arra, hogy mindig veled lesz az egészséges, szép kisbabátok! úgyhogy fel a fejjel és nyugi!

Még annyit, hogy amikor az első babámat természetes úton szültem nem tágultam, 1 napig kézzel tágítottak, több mint 12 óra telt el a magzatvízelfolyás és szülés között, nem adtak időben a babának injekciót, ezért két hétig nagyon beteg lett! A gátvarrásom a kiszedés után szétnyílt, szintén két hétig hippermangán tablettát tettek az eleven sebbe! Úgyhogyha választhatnék mindenképpen a programozott császárt választanám a leírtak miatt!Nem riogatásnak szánom,csak azt szeretném, hogy van bizony pozitív oldala is a császárnak!

Szép, könnyű szülést kívánok, gyönyörű, egészséges babóval!

2008. jún. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

VAn akinek a vajúdás alatt fordul meg a babája, tehát még neked is bőven megfordulhat:-)

Simizg sokat egyik irányban fentről lefele, de soha ne körköröesen!!

EGy alptrükk, hogy helyezkedj négykézlábra, és a kezed engedd lejjeb, afejed tedd párnára, hogy a feneked magasabban legyen. Erre meg szoktak fordulni. nekem állati kényelmes így, de én meg attól félek, hogy kifordul a babám, mert a feje van lennt.:-)

Tényleg ne félj, még bőven van ideje forgolódni!! És ha császár, hát legyen, fontosabb az egészségetek-bár faros babát is meg lehet szülni, erre még rábeszélheted a dokidat- a lényeg, hogy ne legyen baj.

Próbáld ere hangolni magad, és max kellemes megleptés ér.

(én azért vagyok ideg, mert túlhordom a babám, és nem akarok indítást. És nem hasnál semmi, baba nem akar kijönni...:-( )

2008. jún. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a a 37. héten fordult meg a babám a farfekvésből.

Előszőr keresztbe fordult,majd éjszaka még egy fél fordulatott tett.

Még van rá esélyed,hogy megforduljon.

Engem a 39. héten császároztak (más okból)A babám 3050g volt 52 cm. Ezt csak azért írom mert nem volt olyan kicsi és mégis megtudott fordulni.

Egyébként a császármetszéstől ne félj.

Az első 24 óra nem lesz könnyű. Igyál sokat a műtét után.

Azért nem maradhat a pici,mert infúziót fogsz kapni és úgy nehéz lenne etetni meg tartani.

Nekem műtét után kb.8 óra múlva hozták a kicsit,de csak annyira hogy megetessem.És tényleg csak másnapra kaptam meg.

Ha erre is kerülne a sor ne idegeskedj,nekem a 3. napon már volt tejem és jól szopott a pici.

A lényeg hogy minél hamarabb kelj fel és egyenesedj ki,ami tudom nehéz ,de utána sokkal jobb lesz.

Kívánom,hogy megforduljon a babóka.

A lényeg pedig a végeredmény.

2008. jún. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

szia

én a kötődéssel kapcsolatban szeretném neked írni, hogy én császárral születtem, anyu szoptatni se tudott, szóval tápszeres voltam az első pillanattól fogva, de szerintem nálam anyásabb "gyerek" nincs a világon.a kötődés ezek szerint nem kimondottan azért lesz, mert természetes módon szülsz+tudsz szoptatni.

ne idegeskedj!

boldog babavárást, és babázást kívánok egy 34 hetes kismama

2008. jún. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem,hogy okés,hogy én nem tudom ellátni a babát,de a férjem is ottlesz velem és mért nem endegik,hogy mellete legyen és ő cumiztassa meg...ezt nem tudom felfogni,mert egy bababrát khban fogok szülni ahol természetes szülés mellet is 2-3óráig velünk lehet,majd ha felvittek a gyermekágyra akkor ott is már,szval ezt nem értem.A farfekvésből meg nem engedi a dokim megszülni hiába alkudoztam vele,mert azt mondja a baba feje a legnagyobb ami utóljára jönne ki és beszorulhat,gondolom volt már gond ebbő..uhogy ezért nem engedi meg.Bízom benne én is,hogy megfordul még,de kipróbálom akkor ezeket a kutyapózokat meg a simizést is,köszönöm a tippeket:)hátha segít:)
2008. jún. 11. 12:08
 6/10 anonim ***** válasza:

Szai! Én is császárral szültem, de nekem bent lehetett a párom! Igaz a babát csak reggel kaptam meg (20.49-or született) de én már másnap tudtam járkálni, leülni, feküdni, igaz nem túl gyors tempóban, de eltudtam látni a babát! Tejcsim az a 4napra lett, és mire hazamentünk már nem is éreztema műtét helyét!

Viszont láttam olyan természetes úton szült anyukákat akik a 3-4 napon még csak enni kérték el a babájukat, mert annyira kivoltak a 20-30órás vajúdástól.Véres szemekkel, repedt gáttal....á! Én most a 9hétben vagyok, de ha lehet ismét császárral akarok szülni!

A kisfiam most 20hónapos lesz, és rettentő anyás, most szokott le pl az ölben alvásról (muszáj volt, ha nem jött volna atesó maradhatott volna még), nélülem 1percet sem bír ki. Ennyit az első pillanatokról. Amúgy szerinetm akkor egy baba, pont a szülés megrázkódtatását piheni ki, vagyis kb 8óra múlva kezd ismerkedni veled.(ez lehet hogy marhaság, de szerinetm van valós alapja)

Szóval sok sikert! Remélem úgy tud megszületni a picid, ahogy mindkettőtöknek a legtökéletesebb lesz!

2008. jún. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást ez jól esett.Komolyan kicsit megkönnyebbültem.Remélem minden jó lesz,nem szültem még sosem,kipróbálnám a természetes szülést végtére is így vagyunk megtervezve sztem,nekem ez a császáros dolog olyan könnyűnek tűnik..ezt nem a fájdalomra meg a gyógyulásra értem,de én szenvednék kicsit érte.Nem tudom miért,ezt tartanám természetesnek.Hát majd eldönti a baba mit akar,mert itt én már nem nagyon tudok mit tenni.Csak az a baj ha az ember reggelre szül akor nem biztos,hogy pl aznap tudok a babával lenni,mert ha este születik akkor okés,hogy reggel pihenten találkozok vele,de ha nem..az sok idő..
2008. jún. 11. 13:59
 8/10 anonim válasza:

Szia


Latom eleg sokan probalnak segiteni es lehet hogy mar valamelyik sikerult is de gondoltam azert megprobalok en is neked tippet adni hatha sikerul es megfordul a babad. Egy ismerosommeleset meg ugyanez hogy a babucija nem akart megfordulni es valaki azt javasolta neki hogy vegyen hard rock zenet es jo hangsra kapcsolva tegye a pocijahoz a bordakhoz ahol a baba feje van es lass csodat a baba megfordult. Remelem tudtam segiteni. Sok szerencset! 36 hetes kismama

2008. jún. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
szia 29 hetes vagyok és még nekem sem fordult meg a baba!nem tudom mi lesz!majd csak meg fordul
2010. szept. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó - akkor 29 hetes kismama - megfordult végül a babád?

Mert nekem most a 33. héten még mindig nem...

Ja és a kérdést feltevő? Övé is érdekelne :)

2011. márc. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!