Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen fájdalmakkal jár a...

Milyen fájdalmakkal jár a szülés? Utána vannak még fájások?

Figyelt kérdés

#gyerek #baba #szülés #fájdalom #szülési fájdalmak
2013. márc. 25. 19:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy fájdalommal jár.

Viszont amint kibújik a baba megszűnik egy csapásra minden fájdalom mintha sose lett volna.

2013. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
30%

Nekem nem járt nagyon nagy fájdalommal egyik sem,pedig natur szültem!

Nekem nagyon enyhe "mensis görcsök" voltak. Az elsőnél egy 5-ös skálán az 1-et sem igazán érte el,és nem voltak utófájások. A másodiknál már elérte az 1-et,az utolsó fél órában a perceseknél a 1,5-et,majd burokrepesztés után rögtön jöttek a tolók,majd miután megszületett a kicsi,majd lefordultam az ágyról,olyan utófájásaim voltak.

A harmadiknál 1,5-et érték el az 5-ös skálán,szülés után nem voltak utófájások,viszont az első két napon a szoptatások alkalmával igen,de nem volt vészes.

A negyediknél nem érte el az 1-et a skálán,míg fel nem kellett feküdni a szülőágyra,és ott várni,míg tágulok. (a többivel mind a magam kényelmében vártam hogy teljesen kitáguljak) A szülőágyra feküdve az nst mutatta a fájást,de én nem éreztem,majd burokrepesztés után 2-es erősségű lett. Utófájások enyhék voltak és szoptatáskor is voltak szintén az első két napban.

2013. márc. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Pont ki lehet bírni. Nekem a vége volt olyan, hogy nem tudtam felegyenesedni. De ahogy kijön a baba, vége a fájdalomnak, mintha ott sem lett volna.
2013. márc. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nekem annyira nem fájt,illetve fájt az,de nekem inkább kellemetlen érzés volt.Olyan volt,mint amikor mensikor görcsölök,de pluszba hozzá feszülés.A hasam alja nagyon feszült minden fájásnál.

A tolófájás előtt olyan érzésem volt,mintha kakálni kellene,utána pedig éreztem,hogy nyomnom kell.Akkor szóltam a szülésznőnek,hogy érzem a nyomásingert.

A kitolási szakasznál olyan volt,mintha szorulásom lenne.Az már nekem nem is fájt.Csak arra koncentráltam,hogy nyomjak amikor mondták.Nagyon erősen kellett nyomni,de meg lehet csinálni :)

Miután megszültem olyan volt,mintha elvágták volna :)

Utófájásaim nem voltak,a szoptatás elején éreztem egy kis görcsölést a hasamban.

16 hetes kislány anyukája

2013. márc. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
én neten olvastam valahol,már nem tudom miben mérik a fájásokat de a lényeg hogy a szülési fájdalom megfelel egy olyan fájdalommal mintha 20csontodat törnék el egyszerre.....brutális nem?nos ez biztos egyénenkénnt változo,én magam még véleményt nem tudok mondani,majd 2honap mulva de remélem pozitiv tapasztalataim lesznek :)
2013. márc. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ahogy vége a szülésnek, annak azonnal elmúlik minden fájdalom, és akkor kezd az orvos varrni. Én azt végigordítottam annyira fájt. Annak már úgymond nincs köze a szülési fájdalmakhoz, de baromira fáj. Nagyon jó annak akinek nem kell varrni!
2013. márc. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Meladik ***** válasza:
Szerintem ezt nem lehet szavakkal leírni. Én pl azt hittem belehalok, kb másfél óráig szerintem észen sem voltam (mármint nem nagyon emlékszem a dolgokra, csak hogy apa utasígatott mit hogy csináljak :)), de ahogy kibújt tényleg megszűnt minden. Az utófájások nem voltak vészesek nekem
2013. márc. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nekem tényleg olyan érzés volt,mintha legalább 20 csontomat törnék el egyszerre.A derekam fájt,de az pokolian,mintha szét akarnák törni,majd szétszakadt.A hasam keményedett kicsit,engem "csak" a derékfájás kínzott,de az nagyon.

Na meg amikor összevarrtak,az is fájt nagyon,meg a varratszedés is.

2013. márc. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nekem a vajludás vége fájd igaz én oxitocint is kaptam azt hittem meghalok de így sem kiabáltam mert tök felesleges.

A kitolás maga a megváltás volt kivève amikor a baba feje feszített szét.

Amikor kicsiszott a teste minden fájdalom elszállt és megkaptam a kisfiam!

2013. márc. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Irigylem az előttem szólókat :)) Nekem sokkal rosszabb volt mint amire számítottam, főleg az első, de a harmadik szülésem is. A tolófájások már tényleg semmik voltak, de előtte nagyon fájt mindenem, tényleg én is szinte nem emlékszem részekre csak arra gondoltam hogy csak ezt éljem túl:) Persze túléltük mint sok millióan mások:) De azért utólag nézve is életem legnagyobb fájdalma volt pedig műtéteim is voltak.
2013. márc. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!