Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdás előtt vagy közben...

Vajúdás előtt vagy közben megy el a magzatvíz? Ha a magzatvíz elment de én még 6-8 órát vajúdnék itthon, azzal kockáztatom a magzat életét szerintetek? 37+3

Figyelt kérdés
Itthon szeretnék vajúdni, első szülésem lenne. A kórház 5 percre van. Védőnő szerint elég, ha a 3 percesek a fájásokkal bemegyek.
2009. szept. 22. 07:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A magzatviz különbözö, hogy mikor megy el:nekem az elsönél azzal kezdödött, a másodiknál 1 perceseknék burkot kellet repeszteni, a harmadiknál meg 3 percesek körül repedt meg.

Én nem várnék a 3 percesekig, mert 10 percesek után nagyon gyorsan is folytatódhat és ujabb 10 perc után esetleg már menni se tudsz, a babának meg biztosabb, ha kórházban születik.

2009. szept. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem elsőnél fájásokkal indult, nem sokat vártunk otthon, csak amíg elkészültem. 5 perces fájásokkal kezdődött, nekem nem is voltak 10 perces fájásaim, azt hittem milyen jó lesz, biztos hamar meglesz a babó. Délután fél 2 kor mentünk be a kórházba, és éjfél előtt lett meg a baba. Első szülés általában tovább tart, de lehet te a szerencsések közé tartozol majd:) Hogy mikor menj be a kórházba, hát 5 perces fájásoknál szokták javasolni. Minden jót és könnyű szülést!

37 hetes kismami

2009. szept. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a magzatvíz elfolyt irány a kórház! Azzal nem szabad várni, még zuhanyozni sem jó! Előresodorhatja a köldökzsinórt a magzatvíz, s akkor pillanatok alatt veszélybe kerülhet a gyerek élete!

4 gyerekes anyuka

2009. szept. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, kockáztatod a magzat életét, hiszen az alatt a 6-8óra alatt bármi történhet! Ha kórházban vagy azonnal tudnak segíteni, ha nem akkor..... Én sem szeretem a kórházakat, de szülni szerintem felelőtlenség otthon. Ha elfolyt a magzatvíz be kell menni és kész. Én nagyon sokáig vajúdtam a fiammal és folyamatosan nézték a babát közben, majdnem császár lett. Engem megnyugtatott az, hogy vajúdás közben hallottuk a baba szívhangjait.
2009. szept. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%

Hát, itt az anyukák máshogy tudják, mint mifelénk a szülész-nőgyógyászok.

Nálunk minden orvos egybehangzóan mondja, hogy ha elfolyt a megzatvíz, akkor 24 órán belül meg kell szülessen a baba (fertőzésveszély), de ennyi. Nincs baj, nem kell rohanni, tusolhatsz, készülődhetsz ráérsz.


Nekem 35 hetesen, ikrekkel mikor elfolyt a magzatvíz, akkor a 100 km-re lévő orvos tök nyugiba mondta, hogy hát, akkor lassan majd bocorásszunk be, de nem kell rohanni. 3 óra múlva voltunk ott és még 3 óra múlva lett baba először. Nem első szülés.

2009. szept. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehet, hogy máshogy tudjuk, de jobb az óvatosság. Nekem az ikreknél az első baba megszületése után a magzatvíz előresodorta a köldökzsinórt, s rohantak velem a műtőbe császározni. A fiam oxigénhiánnyal született, majdnem mindketten ottmaradtunk. (Hála jó égnek nem lett baja a fiamnak).

S sajnos jártam úgy is, hogy a terhesség 36. hetében a köldökzsinór miatt halva született a fiam.

Tehát a szülés nem játék.

3.válaszoló

2009. szept. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is azt mondta az orvosom és a fogadott szülésznő is, hogy ha elfolyt a magzatvíz, azonnal menjek be a kórházba.

Így is lett, bár csak 12 óra múlva születee meg babuci, de végig ctg-n voltam, és volt is miért...

2009. szept. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha magzatvíz elfolyt, akkor én bemennék a kórházba. (fertőzésveszély nagyobb, ezért ha valami adódik, akkor kórházban tudnak segíteni gyorsan) Nekem mindkét alkalommal fájásokkal kezdődött, repeszteni kellett a burkot. Utána felgyorsultak az események.

Érezni fogod, hogy mikor kell bemenned. Amikor már biztonságosabbnak érzed, ha közel van az orvos. Ha fogadott orvosod van, arra is számolj időt, hogy őt is értesíteni kell.

Könnyű szülést!

2009. szept. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben a magzatvíz elfolyása után biztos indulnék, főleg, hogy első baba.

A másodiknál már tudhatod, hogy a szervezeted miként működik, de az elsőnél tuti nem.


Leírom az én szülésem, igaz nekem az volt szerencsém, hogy mi egyből mentünk a kórházba.

Első babám mikor vártam, semmilyen fájásom nem volt. 17 órakor vizsgált meg a dokim (zárt méhszáj, NSTén semmi)

A férjemmel elindultunk hazafelé. Otthon kiszáltunk a kocsiból, és egyből elfolyt a magzatvízem (kb. fél 6 volt)

Én elmentem még gyorsan zuhanyozi, beraktam egy betétet, mert folyamatosan szivárgott a maradék víz, és indultunk gyorsan vissza (fájás még mindig nem volt)

A kórházba fél 7kor értünk vissza, újabb NST, de semmi fájást nem mutatott. Méhszáj éphogy csak felpuhult, tehát tágulás semmi.

7kor úgy mentünk szülőszobára, hogy mindenki azt mondta itt reggelig nem lesz semmi. Úgy beszéltük meg a férjemmel, hogy marad 1-2 órát, és ha nem haladunk, akkor elmegy egy kicsit pihenni (a közelben lakott egy nagyon jó barátunk)

Este 8kor megvizsgáltak, s mindenki meglepetesérére teljesen ki voltam tágulva. Pár perc múlva éreztem az első fájásokat (addig a gép sem mutatott semmit), de ezek már nem sima, hanem tolófájások voltak. 3 tolófájás és 20:15kor megszületett a kislányom 4350 grammal és 53 centivel.

Tehát én a te verziód szerint, otthon szültem volna a nappaliban, hiszen a szülésem indulását egyedül a magzatvíz elfolyása jelezte, fájásom nem is volt a tolófájásokat leszámítva.

2009. szept. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!