Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet választani, hogy császár...

Lehet választani, hogy császármetszéssel szeretnék inkább szülni és nem természetes úton?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 9. 12:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%
Eddig én csak egy magánklinikát találtam, ahol választható. Ott 400.000 forintba kerül a szülés/császármetszés.
2013. ápr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%

na,készülj fel,most kapsz majd hideget-meleget ezért a kérdésért! de tőlem biztosan nem. elvileg nem választhatsz. de ha mégis igy lenne,azért jól gondold meg. a császár egy életmentő,hasi nagyműtét. veszélyes,fájdalmas,örök heg marad. korlátozza a következő terhességek számát,idejét.


a gyereknek egyszerűbb megszületni az biztos. és az ő szempontjából biztonságos is.


nekem a 2.-nál volt lehetőségem a választásra. és a műtétet választottam,mert az 1.-nél a fiam majdnem meghalt vajúdás alatt. érzéstelenités nélkül,másfél napig vajúdtam,tolófájásoknál derült ki h a zsinór folytogatja. igy műtét lett. én nem akartam ezt a borzalmas érzést újra megélni-h veszélyben a gyerekem,igy 2.is az lett. a 3. pedig már evidens volt h műtét.


ha félelmeid vannak beszélj a dokival róla

2013. ápr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
49%
Ne haragudj, nem akarlak megbántani, de én sosem értettem azokat a nőket, akik császármetszést szeretnének kérni. Én is császáros voltam, mert sajnos komplikációk léptek fel, és mindkettőnk élete veszélybe került. De ha választhattam volna, biztosan nem emellett döntök. Akik természetes úton szültek, már aznap mozogtak, nekem meg napokkal később is fájdalmaim voltak. Miért gondoljátok, hogy ez olyan jó???? Nem beszélve arról, hogy sokakat az epidurális érzéstelenítés után napokig kínoz a fejfájás. (Engem konkrétan nem)
2013. ápr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
57%

Elvileg nem lehet választani, ha nem indokolja semmi. Persze, ha vajúdás alatt lép fel komplikáció, akkor természetes, hogy császár.

Ha van fogadott dokid, kérdezd meg, megcsinálja-e a császármetszést, minden indok nélkül, de készülj fel rá, hogy akkor sokkal több pénzt kell adj, mint szerettél volna. Vannak orvosok, akik 5 számjegyű összegért megcsinálják. Most itt nem félmillióra gondolok, hanem mondjuk egy 150-200 ezerért.

2013. ápr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
43%
3-as vagyok. Természetesen a kettes válaszoló esetében maximálisan megértem a döntést, szerintem mindenki így tett volna, ez volt a helyes! Viszont azokat, akik csak a tolófájásokat akarják elkerülni..............hát nem tudom................
2013. ápr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

nem elkerülni szeretném a fájásokat.

én most csak azt érzem, hogy nagyon félek a szüléstől, ismerőseim történetei is elijesztettek, volt aki azt mondta, hogy annyira vált, amikor összevarták, hogy kibírhatatlan volt.

egyelőre csak információkat szeretnék, 25 éves vagyok, első terhességem és csak azt tudom,hogy nagyon félek.

láttam youtubeon is szülésről videókat... megijedtem.

2013. ápr. 9. 13:06
 7/28 anonim ***** válasza:
80%
Amikor kismama voltam, azonnal elcsitítottam azt, aki a hülyeségével akart bombázni. Mindenkinek más a fájdalomküszöbe. Aki azt mondta, hogy szinte kibírhatatlan volt a varrás, az nyilván egy "kicsit" kényes. Hidd el, a császármetszés utáni fájdalom sem jobb!!!!! Nem tudom abban a helyzetben ez az illető mit tett volna....... Nem kell félned!!! Ne nézz ilyen videókat, és ne hallgasd meg a többiek rémtörténeteit!!! Nem értem, hogy miért kell ilyen gonosznak lenni egy kismamával! Miért kell megrémiszteni???? Minden rendben lesz majd, bízd rá magad az orvosokra. Ők tudni fogják, milyen módon kell majd világra hoznod a gyermekedet! Azt választják, ami nektek a legjobb!!!
2013. ápr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
74%
inkább olvasgass babás könyveket :-) kicsit tereld el a gondolataidat! Ahány szülés, annyiféle fájdalom, mindenkinél más, más a fájdalom küszöbünk. Engem egy napos vajúdás után sürgősségileg toltak a műtőbe, altattak, mert már nem volt idő az érzéstelenítésre sem, a köldökzsinór majdnem megfojtotta a kislányomat. Ne gondolj erre, a császárnak oka van. Inkább élvezd ki a babavárás minden percét! :-)
2013. ápr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
71%

Persze tájékozódj igazad van (én is ezt tenném) de azért tudd hogy sok millióan megcsináltuk-megcsinálták már a világon és hogy sokan imádnak túlozni és szörnyűségeket mesélgetni...meg kell próbálnod elengedni ezeket a füled mellett.

Én 3 szor szültem most készülök a negyediket, SEMMI szörnyűséges borzalom nem történt egyik szülésnél se.

Aki ismerősömnél esetleg komplikáció lépett fel az is utólag már nem úgy látja és a lényeg az egészséges baba úgyis. És az emberi szervezet is érdekes hogy ahogy közeledik a szülés legtöbben már nem félelmet éreznek hanem nagy kíváncsiságot hogy bújjon már ki, hagy nézzük meg milyen is ő, a baba:)És nem arra koncentrálunk hogy úristen de fáj meg mi minden komplikáció léphet fel, hanem már alig várjuk hogy beinduljon a vajúdás.

És biztos hogy nem nézegetnék borzalmas szülés videókat se :)))

Kérdésre visszakanyarodva én is úgy tudom meg kell találni a megfelelő orvost úgy értem ha tényleg ezt szeretnéd( a császárt) és jó nagy lóvéért minden elintézhető..:(

De lesznek olyan dokik akik élből elutasítják a kérésed.

2013. ápr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
78%

4-es vagyok.

Én mind a két gyerekemet természetes úton szültem, de unokatesóm és egy barátnőmnek programozott császárjuk volt, de nekik is farfekvés és egészségügyi okok miatt. Láttam mennyit szenvedtek, 3-szor annyi időbe telt nekik felkelni az ágyból mint nekem, ráadásul barátnőmet egy éjszaka vissza kellett vinni a kórházba, mert arra ébredt, hogy tiszta vér a hálóingje, valahogy felszakadhatott a varrat, vagy valami ilyesmi.

Én kifejezetten örültem, hogy nem kellett császár. Pedig második babámmal én is megszenvedtem, neki is a nyaka köré tekeredett a köldökzsinór, de a CTG se mutatott rossz szívhangot, akkor láttuk, mikor megszületett, szerencsére elég hosszú volt a köldökzsinór, kicsit nehezen sírt fel, értem ez alatt, hogy nem rögtön, hanem mondjuk egy 15 másodperc múlva. De ha jelzi a gép, hogy csökken a szívhang, akkor lehet én magam kérem a császárt.

Harmadszorra szülnék, akkor is csak természetes úton, ha nincs komplikáció. Amint kint van a baba, hidd el, minden fájdalom megszűnik, szinte rögtön elfelejted.

Első babám pedig nagyon könnyen meglett, ott még oxitocin is kellett, alig voltak fájásaim, így az igaz erős fájdalmak csak a kitolási szakaszban voltak, de az is csak kb. 10 perc volt, olyan hamar megszületett.

2013. ápr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!