Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azt mondta az orvodom, hogy...

Azt mondta az orvodom, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, mert mélyen tapadt le a méhlepényem és szerinte császármetszéssel fogok szülni! Természetes úton nem is szülhetek?

Figyelt kérdés
2008. jún. 5. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem!

Ha a lepeny lennt tapad, a temreszetes szulesbe te is es a baba is belehalhattok :(

2008. jún. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem! Valószínű, hogy a méhlepény lefedi a méhszájadat, ami azt jelenti, hogy nem tud kijönni előbb a baba, ezért császároznak, gondolom nem fog már arrébbkerülni, és sokat kell feküdnöd!!
2008. jún. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg igen. Attól, hogy a lepény ményen van, még nem biztos, hogy takarja a méhszájat, erre rákérdezhetsz a dokinál, de mondta volna, ha így lenne.

Megindul a szülés, és ha nincs gond, megszülhetsz természetes úton is. Csak akkor császároznak, ha gond van, vérzel, leválik a méhlepény, akkor nem tud a baba kijönni időben. Amúgy szülhetsz, ha rendben van minden.

Nekem is lent van a méhlepényem , éppen nem takraj a méhszájat, volt 3X vérzésem is, de minden doki azt mondta, szülhetek, nem kell csak ezért császározni (pedig 4 kórházat jártam végig...)

Pihenj nagyon sokat, főleg oldalt fekve,akkor nem nyomja a babád a lepényt, és nem lefele terhelődik a súly. Ha csak egy csepp vérzésed is van, menj orvoshoz , és nézzék meg uhon, hogy a lepény rendben van-e, nem kezdett-e leválni. A szextől gondolom eltiltottak, ahogy engem is, ilyenkor igen veszélyes.

Amúgy mennyi idős vagy? Mert ha csak mondjuk félidős, még feljebb húzódhat a lepény, de ha már a 32 hét körül vagy, vagy utána, akkor már ott marad...

De ne félj, nem lesz baj, a legrosszabb esetben császár lesz. ne hagyd magad megilyeszteni!

2008. jún. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Sziasztok!

A mélyen tapadó lepény nagyon veszélyes!Tapasztalatból mondom.nekem is az volt 4szer véreztem és a 32.héttől már haza sem engedett a dokim a k.házból hiába múlt el nem kockáztatunk mondta!De jól tette mert a 34.héten levállt a lepény,semmi előjele,se görcs se vércsepp,hanem egyből elöntött, a kház folyosólyán.Ez volt a szerencsénk!Így nem lett semmi gond,(Ha itthon vagyunk nagyon nagy baj lehetett volna)Mindenesetre egy horror volt így is,ezért mindenkinek akinek ilyen van csak annyit mondanék tanuljon az ilyen esetekből,ne siessen haza a k.házból én is tudom milyen rossz,én is egy 2 éves k.lányt hagytam itthon.Ilyenkor ott a legbiztonságosabb,NEKED is és a BABÁNAK is,nem szabad félvállról venni!!!!!!!!!!!

MINDEN JÓT!

2008. aug. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!