Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan "küzdjem" le ezt a...

Hogyan "küzdjem" le ezt a félelmemet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
34 hetes kismama vagyok és nagyon félek a szüléstől. Attól tartok hogy bármikor beindulhat és még nagyon korai lenne, legalább a 36. hetet várja meg a baba. (azért félek ettől ennyire mert ismerösöm május 15re volt kiírva és tegnap elött megszült, jó mondjuk nem az elsö babája mint nekem) De én nagyon félek tőle, mit tegyek hogy ne féljek ennyire. Észre fogom venni amikor megindul a szülés?
2013. ápr. 10. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
:-) aranyos vagy, hogy aggódsz a babócád miatt, ez természetes, de nem szabad túlzottan! :-) olvasgass babás könyveket, tereld el a gondolataid erről! Nekem kerek perec kijelentette a doki, hogy a 32. hétnél nem húzzuk tovább (megvolt az oka, előrehajló méh, csak a fele volt szinte), de rengeteget beszélgettem a csöppséggel, és kiírás előtti napon született 4 kilóval! :-) ne aggódj, amúgy is egy 34 hetes magzat már elég érett :-) de ha főleg nincs semmi oka, ne idegeskedj!! :-) boldog babavárást, élvezd ki még 6 hétig!!!! :-)
2013. ápr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat. De mivel elsö baba így nagyon félek attól, hogy "nem veszem észre" amikor megindul a szülés, vagy félre értelmezek valamit és elöbb bekerülök a kórházba. Sajnos nagyon parás vagyok :(
2013. ápr. 10. 17:31
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
:-) ha beindul rendesen, azt észre fogod venni! De tényleg ne ezen törd a buksid, inkább élvezd ki még az utolsó pocakos heteket! :-) én is parás voltam, főleg a másodiknál, de mi is rácáfoltunk erre, és nem született meg a 32. héten!! Sőt, császárral lett meg, mert még akkor sem akart kibújni :-D (első voltam)
2013. ápr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem fogsz lemaradni a szülésről :) észreveszed, ha kezdődik :) Addig is beszélgess vele, mondd, hogy maradjon bent, pihenjen, fejlődjön! Foglald le a gondolataid, és meglátod, elrepül az a pár hét! Nem fogsz idő előtt megszülni! :)
2013. ápr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat. Az miért lehet ha a baba mocorog akkor jobb oldalt szúr a hasam picit?
2013. ápr. 10. 17:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
lehet ráfeküdt egy idegszálra. Nekem is sokszor szurkált, szinte mozogni nem tudtam főleg amikor mozgott :-D
2013. ápr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is első babás vagyok! 38hetes. Nem félek a szüléstől,a jeleket biztosan fel fogod,fogjuk ismerni. Ráadásul nekem a 36.héttől jóslóim vannak és 20percenként keményedik a hasam,ami elég kellemetlen. Ctg is jelez fájást,úgyhogy lehet lassan indulnom kell. Ne idegeskedj,minden jön magától! Kitartást,és jó egészséget babusnak és Neked is!
2013. ápr. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!