Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kartartás = császármetszés?

Kartartás = császármetszés?

Figyelt kérdés

A gyermekem kartartással született, a könyökével előre. A védőnő szt császározni kellett volna, mert életveszélyes ha a szülőcsatornában elakad a baba, de sem a saját orvosom, sem az ügyeletes orvos aki felvett, nem vette ezt észre. Lehetséges ez? A kórházba érkezéskor már 8 cm-re nyitva volt a méhszáj, állítólag tapintással könnyen észrevehető, hogy egy domború (fejecske) vagy egy hegyes (könyök) valami van-e elöl.

A gyerek szerencsére egészséges, de az én sérüléseim katasztrofálisak lettek...

Csak a 6 hetes kontrollon mesélte nevetve az orvosom, hogy miért "csinált új utat a gyerek", a karartás miatt repedtem keresztbe-hosszába. Addig belenyugodtam, h én voltam béna, ill az oxitocin, a fekvő póz és a 2 szülésznő hasbakönyökölése miatt történt baj-bár ezek végképp nem a gátvédelem eszközei ugye...

Mèg jó, h vittünk Dianatal gélt is - természetesen végül nem használta fel az orvos.

Felháborít, hogy veszélyeztettek bennünket - mert ha a baba helyzete valóban császáros indikáció volt,akkor bizony ez a helyzet. Ti mit gondoltok erről?


2013. ápr. 10. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Ezt senki nem fogja neked megmondani mivel itt a többség laikus anyuka.

Ha így volt ha úgy igazság szerint már úgysem tudsz mit csinálni a lényeg, hogy nem történt semmi.

2013. ápr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Az én lányom is könyökkel csinált utat magának, de nem császároztak, ketten könyököltek a hasamon, a kitolási szakasz 2 órára nyúlt, pedig hamar tágultam én is. Nekem volt gátmetszés, nem engedte az orvos, hogy repedjek. Nem tudom, mit kellett volna tenni, de egészséges babám született, nekem sincs semmi maradandó bajom egy kis rossz élményen kívül. Szerintem örülj, hogy már minden rendben, és ne gondolkodj a milettvolnaha-n.
2013. ápr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Naná, hogy örülök annak, hogy nem lett nagyobb baj (gátmetszés ellenére sikerült végigrepednem-belül ugyanúgy nem lett nagyobb hely...), de azért meghökkentem és gondolkodóba ejtett amit hallottam.

Ezek után hogy merjek itt többet szülni, hiszen ez is mázli volt a javából. Tényleg csak magunkban bízzunk?-orvos meg azért téblábol ott, hogy vágjon ha valamelyikünknek elmegy a pulzusa?Bocs, de tényleg nem tudok csupán legyinteni a történtekre.

2013. ápr. 10. 22:05
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

egy ismerősöm kislánya faros volt, és nem császározták, a babának a feneke jött ki először

én ezen teljesen ledöbbentem, mert úgy tudtam hogy a faros baba egyértelmű császár

2013. ápr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
Ha kartartása van a gyereknek,akkor ha még aktuális gyógytornán teljesen helyrehozzák!!! NEM INDOKOLT A CSÁSZÁR!!!A védönök igy utólag,meg mindig "nagyon okosak" tudnak lenni!Nem voltál veszélyben,csak pont annyira,mint bárki más! Sok örömet a gyermekhez! :)
2013. ápr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

A védőnő szerint... DE a védőnő nem szülész-nőgyógyász! Az orvosod biztos hogy tudta mit lehet, és mit nem.

Nem veszélyeztetett, ez butaság. Sajnos mostanában egyre többször hallani hogy a védőnők kissé túllépik a saját határaikat, és olyan dolgokról mondanak konkrét véleményt, amiben nem kompetensek.

2013. ápr. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Se kar tartásos, sem faros babánál nem indokolt a császármetsző beavatkozás. A védőnő helytelenül tájékoztatott. Sok boldogságot kívánok Nektek!


egy hozzáértő :)

2013. ápr. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem indok a kartartás a császármetszésre.

Az én lányom is kartartással született. Ezt varrás közbe mondta a doki, mert ez több sérüléssel jár. A szülésznő csinált gátvédelmet, így a metszés csak 2 öltés lett, de elég sok belső sérülésem volt emiatt.

Már az első tolófájásnál hasbakönyökölt a doki. Most már értem miért, de igazából számomra hátrányt jelentett ez, mert nem tudtam magamra figyelni és a fájásokra, hanem, csak lestem hogy mit csinál. Miután ki tudtam zárni a fejemből a körülállókat, meg hagytak egy kicsit magammal foglalkozni egyből ki is bújt a baba.

2013. ápr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!