Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek hogy alakult a harmadik...

Kinek hogy alakult a harmadik szülése?

Figyelt kérdés

Könnyebb volt mint a többi? Mesélnétek? Volt gátmetszés?

Hamarosan szülöm a harmadik babát és rettentően félek.


2013. ápr. 13. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jól,bár az előző 2 is gyors,és könnyű volt.Gátmetszésem csak az elsőnél volt,az is pici,2 öltésnyi.A vajúdások is rövidek 4 óra/1. baba-3 óra/2. baba-2 óra/3. baba voltak(az első fájástól).Talán a 3. fájt a legjobban,ám mivel rövid ideig tartott,nem fárasztott ki.Se kívül se belül nem sérültem.A dokim és a szülésznőm szerint a 4. babát már csak kipottyantanám(bár ezt soha nem fogom megtudni,mert 40 éves múltam,és nem vállalunk többet).Könnyű,gyors szülést!2 fiú+6.5 hónapos csajszi anyukája
2013. ápr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem is könnyű volt, bár nekem az első kettő sem volt nagyon nehéz szülés. Szintén úgy voltam, mint az első válaszoló, hogy csak az első szülésnél volt gátmetszés, ott még kaptam oxitocint is, a második harmadik szülésnél semmi beavatkozás nem volt, csak burokrepesztés.


3.nál nekem konkrétan már a 35.héttől fokozatosan lassan nyílt a méhszájam, 39+1-n voltam dokinál, azt mondta akkor már, hogy két ujjnyi a méhszáj és nagyon jól fel van puhulva, másnap ő ügyeletes, ha gondoljuk akkor menjük el szülni - a két nagyobb gyereket nyugodtan le tudjuk akkor passzolni- nem kell majd éjszaka vagy akármikor kelteni a nagyikat. Végülis mentünk másnap, de nem csak a megbeszélés miatt, már én is úgy éreztem, hogy menni kell. Nem volt fájásom, nem folyt a magzatvíz, csak egyszerűen sehogyan sem éreztem magam, nem bírtam feküdni, ülni, állni, iszonyúan mozgott a baba, feszített a medencém veszettül, ugyhogy mondtam, hogy indulás a kórházba. Mikor megérkeztünk, dokim monta, hogy a méhszáj már 3ujjnyi, és ma mindenképp baba lett volna- így vagy ugy. 4kor szülőszobára kerültem, és megrepesztették a burkot, 5-ig lettek fájások és elkezdtek rendszereződni, kicsit erősödni- utána még fél óra vajúdás után, ami már egy kicsit kellemetlenebb volt, már nyomhattam is, és 6előtt 10perccel megvolt a baba. Nem nagyon fájt, nagyon könnyen gyorsan ment a dolog. :)

Ne féjl, biztos ügyes leszel.

Általában az első a legnehezebb szülés, a második a legkönnyebb és utána egy kicsit mindig nehezebb.

NÁlam is így volt, mert a második még ennél is hamarabb megvolt, de a harmadik is nagyon könnyű és kíméletes volt.


Könnyű szülést kivánok!!

2013. ápr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem az első szülés 19 óra gátmetszéssel, burokrepesztéssel. Második 6 óra, gátmetszés, burokrepesztés. Köszi a válaszokat:)
2013. ápr. 13. 20:34
 4/13 szsuzs ***** válasza:
erre én is kíváncsi vagyok. én is rettegek és a 3.-at várom...én konkrétan a fájdalomtól félek.
2013. ápr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én is a fájdalomtól illetve hogy elakad a baba. Ja és hogy időbe bejussak a kórházba. Apjuk állandó éjszakás, így csak reménykedni tudok, hogy nappal indul meg a szülés.
2013. ápr. 13. 20:54
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is a Harmadikat várom!

Ma vagyok 40 hetes. Már bent fekszem.

Első sima (indított, a lényegi vajúdás része kb 4 óra volt).

Második császár.

Most várom, hátha beindul, és megússzuk a császárt. Olyan jó lenne!


Eddig én is rettegtem a szüléstől. Mindenki mondta, hogy " de hát 3., és már mindkét fajta szülést próbáltam". No, hát ez ilyenkor nem oszt nem szoroz...

Most, hogy itt vagyok bent, már csak várom, várom, hogy kint legyen, hogy induljon el kifelé.


Hajrá nektek is!

2013. ápr. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 szsuzs ***** válasza:
sok sikert!majd jelentkezz hogy alakult!
2013. ápr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De jó neked, már célegyenesbe vagy:) Remélem sikerül spontán megszülnöd. A második miért lett császár?
2013. ápr. 14. 10:11
 9/13 szsuzs ***** válasza:

igen, és benne van az is, hogy mikor? nappal, éjjel? hol vannak a gyerekek épp, kire bízom, lesz-e dugó, beérek-e, lesz-e idő EDA-ra (most szeretnék)...mondjuk nekem most épp faros a babám, kíváncsi vagyok...

te mikorra vagy kiírva?hol fogsz szülni?

2013. ápr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

És farosan engedik megszülni? Hány hetes vagy?

Én 36 hetes vagyok.

2013. ápr. 14. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!