Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 gyerekesek, nálatok nehéz...

3 gyerekesek, nálatok nehéz volt a döntés a harmadik babáról? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Úgy értem mennyit rágódtatok rajta?? Ha már meg is született

mennyire nehéz 3 gyerekkel?? Mind anyagilag, mind fizikailag érdekel.

Egy ideje rágódunk a harmadikon de mindig van pro-contra érv...

Szeretnénk de azért nem vagyunk tele pénzzel...olyan közép szinten :)

tapasztalatokat várnék, okoskodó, mogorva emberek kíméljenek!!



2013. ápr. 6. 15:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%
Mi 3-at terveztünk, csak kicsit későbbre szerettük volna. De "becsúszott" amikor fél éves volt a második. Egyértelmű volt, hogy megtartjuk, de tény, nehéz volt az elején 2 kicsivel. Most már nagyobb de néha most is égnek áll a hajam tőlük :))) De nem csinálnám másképp, most sem. Anyagilag nem vészes, sok mindent örököltek egymástól, persze több pelus kell meg kaja stb, de majd ha iskolások lesznek, akkor biztos jobban érezzük majd.
2013. ápr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a legjobb ilyen esetekben ha csináltok egy mellette és egy ellene szóló listát. Meglátod mi szól ellene, és azon mennyi idő múlva tudtok változtatni, és az alapján tervezni. Mert mondjuk ha nem vagytok túl idősek akkor azért nem túl szerencsés 3. gyerek kis korkülönbséggel.
2013. ápr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Én 32 vagyok a párom 31 éves :)

A nagyobbik fiam 5 a kisebb 2 éves lesz nyáron.

2013. ápr. 6. 15:23
 4/22 anonim ***** válasza:
65%
Mi is ezen rágódunk, és a gyerekeink is ugyanennyi idősek.
2013. ápr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Az ellene érv az, hogy 1 gyerekszoba van és most együtt vannak de mivel kertes házban lakunk így bővíthető.

Igazából 3 szobás a ház 1 nappali és két háló szoba....tehát

már vannak tervek, hogy átmegyünk egy kis időre a nappaliba aludni és építünk egy másik nappalit....az anyagi részt is kitaláltuk de azért ebben kicsit benne van az is, hogy adómentesek lennénk szóval a szoba építésbe ezt belekalkuláltuk....de ha megszüntetik :( hát ez miatt van az aggódalom, persze valahogy megoldanánk :)

2013. ápr. 6. 15:26
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

Én is 3 gyereket szeretnék, viszont a kis korkülönbséges megoldás abszolút nem ideális. A férjem és a bátyja között 16 hónap van, nem volt jó viszonyuk, most sem az igazi, köztem, meg a tesóm között is csak 14 hónap, és folyamatosan gyilkoltuk egymást, tehát nem. Minden gyerek kapjon elég egyéni, kiemelt figyelmet, amikor még babakorban van.

Itt eddig egy 3 éves kislány van, és TALÁN manapság tervezgetjük a kistesót, mert nekem már tuti a gyed-em, a férjem nemrég lett előléptetve, és Lili is elég nagy, hogy megértse a tesóka érkezését.


Remélem, nem tűntem mogorvának, vagy okoskodónak :)

2013. ápr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
52%
Esetleg építkezésre a szocpolt is igényelhetek.
2013. ápr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Akkor látom nem csak mi rágódunk :) párom várna de én nem látok semmi csodát vagy pozitívat az ország jövőjében, hogy érdemes lenn várni, páromnak jó a munkahelye, az én elhelyzkedésem viszont elég kétes így is :(
2013. ápr. 6. 15:29
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem tűntél annak :) gondolom tudod mire értetted, sokan savazzák az embert :(!!

A szocpol jelenleg csak új lakásra van ha jól tudom, de ha visszahoznák bővítésre is az igen csak jól jönne :D

2013. ápr. 6. 15:31
 10/22 A kérdező kommentje:
Apropó a nagyobbik fiamnak 1 év kellett, hogy elfogadja a kis öcsit...3 éves volt de máshol is ennyi volt ismerősnél a korkülönbség és nem volt náluk gáz, elfogadta hamar. Én azt mondom ez gyerekfüggő, a kicsi szereti a babákat, kisgyerekeket, sztem neki nem lenne gáz persze más ha nem a miénk:) de ez nem tart vissza abszolút, ez a rész...
2013. ápr. 6. 15:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!