Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy konnyebb? Csaszarral...

Hogy konnyebb? Csaszarral vagy termeszetes uton?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 14. 11:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
sehogy sem. Ha természetesen szülsz akkor közben fáj nagyon, ha császárral, meg utána hetekig. Én a természetes szülés híve vagyok, de mindenki más.
2013. ápr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%

Nem mindegy?

Ha jó anya vagy úgysem te választod meg.


Amúgy én természetes úton szültem, nagyon könnyű volt, 5 óra alatt lezajlott az egész, nem volt kibírhatatlan a fájdalom és ami fontos, hogy szülés után rögtön fitt voltam, ellentétben a császáros anyukákkal, akik még a 2., 3. napon sem bírták a babájukat sem felemelni.

2013. ápr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem. Természetes szülésnél is lehet fájdalomcsillapítást kérni, tehát nem törvényszerű, hogy jobban fáj. Császárnál, ahogy mozgatják az izmokat, és szerveket, az sem kellemes. Utána is ugyanúgy van kellemetlenség: vagy hasi vágás, vagy gátizom vágás. Mind a kettőnek gyógyulnia kell. Az előnyük, hogy természetes szülésnél szabadon lehet mozogni (bizonyos eseteket kivéve), a császáros szülés pedig a babának jelent fizikai könnyebbséget.
2013. ápr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Nekem császárom volt, azt mondom így útólag, hogy bár nem tudom milyen a természetes szülés, de inkább úgy szűltem volna, mint hogy napokig, hetekig szenvedjek a heg fájdalmaitól, nem is beszélve a műtőben átélt borzalmakról.
2013. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
16%
/Ja, anymnak meg 36 és 24 órás oxotocinos vajúdásai voltak, amiről még most sem mer nyíltan beszélni, annyira borzalmasan fájdalmasak voltak. Lehet itt példálózni, kedves kettes!/
2013. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Az orvosi adatokra épülő statisztikák szerint a hüvelyi szülés a könnyebb. A császármetszés sokkal kockázatosabb, több szövődménye lehet és sokkal tovább tart a felépülés. Aztán persze van a való élet és mindkét oldalon vannak kivételek. Én 8 hónapja szültem császárral, néha még mindig fáj a heg (pl. ha a babám ráül, vagy belerúg), pedig teljesen gyógyult és szép is. Minden időjárásváltozást megérzek. Anyukám ugyanígy érez 33 évvel a műtét után is. Egy barátnőmnek a gátmetszés helye fájt nagyon sokáig. 7 év után tudta azt mondani, hogy már egyáltalán nem érzi.
2013. ápr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Én 2x szültem spontán, így a császárhoz nem tudok hozzászólni. Szerintem inkább spontán, mert ahogy néztem a császáros szobatásraimat, eléggé fájdalmas volt a műtét után.
2013. ápr. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
A spontán szülésnél akkor fáj jobban mikor szülsz.A császárnál meg utána....
2013. ápr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
Mi könnyebb hogy? A szülés? Császárral. Hiszen nem fáj, nem érzel semmit. Hogy melyik után a könnyebb? Ez teljesen egyénfüggő. Valakinek császár után semmi baja (pl nekem egyáltalán nem fájt.), de van, akinek hetekig, hónapokig komoly fizikai fájdalmai vannak. És persze a heg az örökre ott marad. Hüvelyi úton szülők közül is vannak, akik pár óra múlva már vígan szaladgálnak a babával. De vannak akik se ülni, se menni nem bírnak, és még hónapokig szenvednek a gátseb miatt. Szóval egyik sem könyvelhető el jobbnak, vagy rosszabbnak.
2013. ápr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én a saját tapasztalatomat irom .

Csak császárral szultem 2x.

Az 1. be azthittem belehalok. Programozott császár volt.besétáltam kényelmessen a korházba, fájások meg stb i nélkul ,kaptam spirális érzéstelenitot ,megszuletett a babám-eddig csodaszáp és fájdalommentes, na de ami utánna jott...pfff... ne akard tudni ... két hétig reszkettem a fájdalomtol, enni nemtudtam ,legyongultem ,ajuldoztam mindenhol...kivoltam a fájdalom miatt idegileg ,pedig a babám egy vételenul nyugodt kislány volt...Két honapig csak bogtem ,hogy nemtudok normálissan foglalkozni a babával ,mert mindenem fáj. szornyu volt de tényleg...a szex utánna fél évig katasztrofa volt,annyira fájt ,hogy hihetetlen...de fél év után rendbe jottem.

A 2. szulésem természetes szulésnek indult. vegul orát vajudtam ,császár lett a vége. a fájások nekem egesz a 2percesekig meg se kottyantak ,de utánna nagyon bedurvulnak a dolgok...

Szoval eljott a másnap fel kellett álnom ,elore rettegtem ettol a pillanattol. de feláltam ,sikerult :) és nemfogod elhinni ,olyan volt az egesz mintha lett volna egy kis izomlázom. Nagyon konnyen felépultem ,két hét után azt is elfelejtettem ,hogy mutottek ,de tényleg...

Szoval ezzel azt akarom csak irni ,hogy ugy ahogy van nehéz és konnyu szulés is, ugy van nehéz és konnyu császár is. Nemis tudom ...talán szerencse kérdése az egesz...

2013. ápr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!