Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan tudhatom, hogy mekkora...

Honnan tudhatom, hogy mekkora a fájdalom tűrő képességem? Mennyire fogom bírni a szülési fájdalmakat?

Figyelt kérdés

32 hetes vagyok és közölték, hogyha szeretnék érzéstelenítést akkor azt a 36. hétig el kell döntenem, mert másképp nem tudnak adni ebben a kórházban.

Volt egy aranyér műtétem két napja. (a babus nagyon nyomott egy eret és rög lett benne, azt szedték ki)

Kegyetlenül fájt az injekció (helyi érzéstelenítés) amit háromszor döftek oda. Majd a műtét után, mivel terhes vagyok, nem szedhettem semmilyen fájdalom csillapítót, így végigbőgtem vagy 3-4 órát, mire elviselhető lett a fájdalom.

Ez alapján azt gondolnám érdemes lenne kérnem az érzéstelenítést a szüléshez, de van aki meg azt mondta, hogy egy ilyen műtét után meghalt volna fájdalom csillapító nélkül.

Szerintetek mit csináljak? Kérjek vagy ne kérjek?


2009. szept. 24. 13:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hű, ez nehéz kérdés. És borzasztó hely, hogy előre kell dönteni!!!

Úgy nem lehet, hogy most azt mondod, hogy kérsz, aztán a szüléskor majd meglátod, hogy bírod? Felkészülhetnek, de aztán mégsem veszed igénybe, ha nem szükséges.

Jobb ötletem nincs.

2009. szept. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia! Hát megmondom őszintén én azt hittem hogy nagy a fájdalom tűrő képességem. De szülésnél rájöttem, hogy nem. Szerintem inkább kérd és ott szólsz ha nem akarod minthogy sóvárogj valami fájdalomcsillapító miatt aztán nem kapsz. Én minden nélkül szültem, de ha van lehetőségem kérem. Ez egy lehetőség a mai világban amivel élhetsz.
2009. szept. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Annyit mondtak, hogy egyeztetni kell az érzéstelenítésért felelős főorvossal és olyan mintha szűlész orvost fogadnál fel. Merthogy ugyanúgy behívják amikor szülsz és csak miattad jön be. Ebből én azt szűrtem le, hogy fizetni kell érte. Így is sok pénz a szülés, akkor még ha ezért is fizetnem "kell". Ezért is gondolkodom még nagyon rajta.
2009. szept. 24. 13:58
 4/15 anonim ***** válasza:

A 36. hétig el kell döntened?! Hát én ilyenről még nem hallottam. Nem tartom ezt etikusnak egy kismamával szemben. Honnan tudhatnád milyen szülésed/ vajúdásod lesz?! Lehet teljesen könnyű szülésed lesz, de lehet ölni tudnál majd fájdalomcsillapítóért. Hihetetlen, magyar egészségügy...

Szerintem kérjél, max. ha nem lesz rá szükséged, csak nem lesz belőle gond... Még ilyet...és ha nem kérnél és vajúdás közben meggondolnád magad?! Akkor nem adnának?! Kiakadtam.

2009. szept. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A válasz az volt, hogy a kórháznak nincs megfelelő létszámú szakembere arra, hogy a nap bármely időszakában érzéstelenítést tudjanak adni a szülő nőknél. Tehát, ha a 36. hétig nem egyezteted le az anesztes osztállyal, hogy valószínű majd kérsz érzéstelenítést, akkor akármit csinálhatsz nem kapsz semmit vajúdás és szülés alatt.
2009. szept. 24. 14:08
 6/15 anonim ***** válasza:
Mintha előre lehetne tudni, hogy mikor szülsz?! Hogy gondolják? 36 hetesen megmondod napra pontosan? Istenem!
2009. szept. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
A fájdalomcsillapitáshoz mindenkinek joga van, ne dőlj be ennek a hülyeségnek!
2009. szept. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Meglepő lenne, hogy nem így lenne, mert ezt a szülés felkészítőn mondták el kb. 30 kismamának.

Gondolom ennyi kismammának egyszerre nem kamuznak.

2009. szept. 24. 14:29
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszolónak!Abban igazad van,h mindenkinek joga van hozzá,de sok helyen a valós szakember hiány miatt egész egyszerűen nem tudják megoldani.De ez a legtöbb khz honlapján fenn van,h van-e rá lehetőség,és mikor(pl.a Szt.Istvánban,Péterfyben,a Szt.Imrében a nap 24 órájában)Sok helyen csak napközben,amikor elegendő a személyzet,és van ahol erre nincs ember(mert az az anesztes,aki van,a sürgősségi,illetve programozott császár miatt nem "leköthető")Szomorú,vagy nem,de ez a nagy büdös igazság.
2009. szept. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én szültem ott spec nem volt a gázon kívül semmi fájdalomcsillapítási lehetőség.

Én azt mondom, ha a műtét után kibírtad a fájdalmat ezt is kifogod-nagyon nagy jutalom a vége:)A babának is jobb ha nem kap semmit.

2009. szept. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!