Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első babások! Ti mikor fogtáto...

Első babások! Ti mikor fogtátok fel hogy anyukák lettetek?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 30. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Hát én akkor amikor elkezdett még a kórházban fuldokolni a pár napos lányom. Levert a víz és rohantam vele és csak az járt a fejemben, hogy ez az aggódás már örökre ilyen lesz! :( :) Persze semmi baja nem lett hálisten'.
2013. ápr. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Én akkor amikor megszültem,és pucéran,véresen a mellkasomra rakták.Akkor tudatosult bennem,hogy anya lettem!

Nagyon jó érzés volt!Imádom őt! :)

Most 4 hónapos.

2013. ápr. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Mikor első éjjel feküdtem a korházi ágyon császár után, nagy fájdalmakkal. Az járt a fejembe hogy még soha nem éreztem azt hogy bármiért is megérné ennyire szenvedni. Lehunytam a szemem és úgy éreztem ez egy új világ, igen anya lettem. Ma már két éves a fiam és jön a tesó.
2013. ápr. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Amikor megszületett, a 2 órás megfigyelés közben ott volt a karjaimban, és sírtam, életemben olyan gyönyörű babát még nem láttam, és az járt a fejemben hogy örökké az én picikém lesz, ha 40 éves felnőtt férfi lesz én akkor is az anyukája leszek :)
2013. ápr. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Amikor szules utan 4 oraval jott a csecsemos doki, h a picikemet inkubatorba kell tenni 12 orara, mwrt alacsony a vercukorszintje. Az uto megallt bennem, idiota kerdeseket tettem fel a dokinak, es olyan ketsegbeesest, aggodalmat mèg soha nem ereztem. Masnap mar megetethettem, es amikor a kezembe nyomtak azt icike picike kis embert, en csak neztem neztem es akkor fogtam fel h igen o az enyem es anya lettem :)
2013. ápr. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Meghatódtam!!!! :) Remek történetek!!! :D Már 1 hónapja én is anyuci vagyok! Imádom a kisfiamat, napról-napra egyre jobban és jobban!!! :DDD

Gratulálok a gyermeketeikhez!!!!

2013. ápr. 30. 21:30
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Igen, én az idejét mondjuk nem tudom pontosan, hogy mikor fogtam fel, de az tuti, hogy (anyum elmondása szerint is) jól láthatóan majd kiugrott a szívem, amikor szülés után nézték a szívhangját és szaporán vert... Ahogy nézte a dokinő és az órát is közben, h mennyit ver, hát óráknak tűnt és egyszer csak szó nélkül kiment.... Én meg utána szóltam, h minden rendben??? És nem válaszolt! Azt hittem baj van.. Megijedtem!! De kiredült, h nem hallotta és ez nem baj, ilyen sokszor van, fél órára rá már minden oké volt és 10/10 es apgart kapott!! :))))


De az biztos, hogy egyre jobban lehet szeretni, pedig mindig azt érzem, h ennél jobban tuti nem tudom majd, de ahogy nő, kommunikál, puszit ad, kedveskedik, Rám nevet, megismer, ENGEM akar, mindig jobban lehet szeretni!! :))

Remélem 18 évesen is ezt érzem majd. :)))


Egy 11 hónapos tündére anyukája. :)

2013. ápr. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Bennem akkor tudatosult,mikor megszületett rám tették(még akkor annyira nem is mert nem nagyon voltam magamnál)hanem mikor öltöztették és rám nézett,illetve mikor a párom a karjaiban könnyes szemekkel odahozta hozzám.:)

Csak annyit tudtam neki mondani:-Ugye milyen gyönyörű,ugye milyen szép?:)

Legszebb emlékem az életben.:)

2013. ápr. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
Nekem azért több idő kellett.. Talán 1 hét,vagy még több. Még most is sokszor csak nézem,hogy az ÉN gyerekem,bennem lakott és hogy amíg élek,érte fog dobogni a szívem... Ha azt jelenti a tudatosulás,hogy érte levágnám a karomat,akkor az első perctől ezt érzem.
2013. máj. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

14 hetes várandós voltam, amikor átestem egy életmentő műteten. Gyorsan elsorolták a várható rizikókat stb, és mondták, hogy kb 70%, hogy a bab nem éli túl a műtétet, de velem elég valószínű, hogy minden okés lesz ez esetben is. Erre a férjem rámnézett és közölte, hogy nem baj, majd lehet még másik, sok másik, csak veled legyen minden rendben. Én meg hirtelen köpni-nyelni nem tudtam, aztán nagyon hűvösen visszaválaszoltam valami olyasmit, hogy de nekem nem egy másik kell, hanem ő kell, és hogy rohadtul esett ahogy hozzáállt a dolgokhoz még ha vigasztalni is próbált.

Gondolhatjátok, első gyerek, és 10 évet vártam rá...

a műtétkor nem egyeztem bele az altatásba mert az rontotta volna a baba esélyeit, így tudatomnál voltam végig és volt egy pillanat, amikor elhallgatott a kis szívhang-pittyegése. Bennem megállt az ütő, de a dokik is mindannyian rámeredtek a monitorra (mintha bizony azon múlt volna hogy mit mutat), és pár pillanat múlva megint megindult a pittyegés! Mindenki egyszerre engedte ki a levegőjét, én meg úgy elkezdtem rázkódni a zokogástól, hogy teljesen le kellett nyugtatózniuk mert nem tudtak matatni bennem.

Kevés esélye volt, hogy túléli a műtétet, de megmaradt. Esélyes volt, hogy ki se tudom hordani mert a belő varratok nem biztos, hogy kitartanak és program császárra voltam kiírva vele, mert a vajúdás miatti hegszétválást nem akarták kockáztatni- a 37 héten spontán és komplikációmentesen született. A magzati trauma, a gyógyszerártalom és a stressz/sokk miatt valószínűsítették, hogy igenrendszeri károsodása lesz... makkegészséges, már 4,5 éves, ő az én kis csodám! Imádom!


A kisfiamnál koraterhesen volt egy nagyon intenzív álmom, felbámult rám a helyes kis arcával, a csodás kék szemeivel és érett-mély férfihangon azt mondta, hogy "harcolj értem"! A férjemmel nagy vitáink voltak akkoriban, mert ő semmiképp nem akarta ezt a babát, de ennek az álomnak a hatására közöltem vele, hogy akármi lesz is, megtartom ezt a gyereket. Akkor fogadtam el őt teljesen, maradéktalanul és megmásíthatatlanul.

Körülbelül egy hónapos volt a baba, amikor elképedve vettem észre, hogy ezt az arcot és ezeket a szemeket láttam álmomban! Tényleg ő volt! (Már 3 éves, és nagyon szép mély hangja van, még nyilván gyerekhang, de biztos, hogy mély, zengő hangú felnőtt lesz belőle :) )

2013. máj. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!