Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülöszobába muszáj doki...

A szülöszobába muszáj doki tanoncokat beengedni?

Figyelt kérdés
Én cikinek érzem

2013. máj. 8. 18:10
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
63%

Én is érzékeny vagyok és szégyellős mégse jutott volna eszembe nagy egyetemi oktató kórházban kiakadni hogy vannak tanulók. Tényleg szerintetek ha mindenki ilyen érzékenyen éli meg akkor HONNAN tanuljanak szerintetek?? De tényleg tök kiváncsi lennék. Gondolom annak senki se örülne ha szinte mindenki visszautasítaná hogy jelen legyenek bármilyen beavatkozásnál szülésnél műtétnél akárhol és emiatt vészhelyzetben lövésük se lenne mit kell csinálni? Vagy ha veletek lenne vmi rendkívüli helyzet és az orvos csak a megtanult dolgot szajkózná vagy nem tudná mi is a jó mert életében nem látott még olyat?

Mindegy. Nem lennék emberekkel foglalkozó szakma végzője mert az embereknek semmi se jó és az ellenkezője se...

2013. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
82%

Érdemes erről előre beszélni a dokiddal. Vagy ha nincs fogadott, akkor a következő alkalommal terhesgondozáson.


Én ügyeletesnél szültem, este 11kor mentünk be. Mondta hogy van egy lány aki szülésznőnek tanul, még itt van, szívesen megnézné a szülést. Ha zavar akkor most szóljak, mert hazamegy.

Kicsit meglepett, de beleegyeztem és nem bántam meg. Nagyon aranyos volt, nem tolakodó, sokszor észre sem vettem. Néha kérdezett valamit a szülésznőtől meg jegyzetelt, de ennyi.


Aztán meglátogatott a csecsemőosztályon hogy milyen hálás nekem, mert közben beindult egy hüvelyi ikerszülés is és ha hazamegy, azt nem látta volna :-)

2013. máj. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
76%
Engem is néztek már szüléskor de nem zavart ,hisz oktato korház volt .
2013. máj. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
95%
De ez érdekes. Most zavar, de ha 2 év múlva megszerzi a diplomáját és ő lát el, akkor nem? Akkor nem vagyunk szégyenlősek, ha diplomás ember néz, de akkor igen, amikor valaki, akinek mondjuk már csak 2 vizsgája van hátra?
2013. máj. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
37%

21!


Azért, mert vannak olyanok, akiket ez kellemetlenül érint(ene), mint pl. én, még nem kell kioktatni meg lehurrogni. Van elég nő, akinek ez nem gond, miért nem lehet tiszteletben tartani más véleményét? Komolyan az a sok orvostanhallgató majd épp amiatt nem fog látni élőben szülést, mert én meg még pár szégyellős nő ezt nem akarja? Akkor majd akad olyan, aki engedi. Nagy cucc...

2013. máj. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha oktatókorházba mész, akkor aztán nem vinnyoghatsz, hogy nem akarod, hogy lássanak...
2013. máj. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
94%
Akiket ez zavar: az orvostól elvárjátok a tapasztalatot nem? Szerintetek ő min tanuljon előttetek? Műanyag babán? Aztán odafekszel neki? Azért gondolkodjunk már felnőttként!
2013. máj. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

"Akiket ez zavar: az orvostól elvárjátok a tapasztalatot nem? Szerintetek ő min tanuljon előttetek? Műanyag babán? Aztán odafekszel neki? Azért gondolkodjunk már felnőttként!"


Te és a többiek nem bírjátok felfogni: attól, hogy én ezt nem akarnám/engedném, még bőven lenne kin látniuk a dolgot. Nyilván legyen meg a gyakorlatuk, kétlem, hogy miattam ne sikerülne ezt megszerezniük.

2013. máj. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
76%

Ha oktatókórházba mész, ott hozzá tartozik a dologhoz az, hogy lehetnek ott tanoncok.

Ha jó fej a doki, vagy a tanoncok, akkor megkérdezik, és tiszteletben tartják a döntésed.

Nekünk is volt 2 napos bentalvós szülőszoba gyak, ahol gyakorlatilag az volt a cél (többek között), hogy lássunk szülést. Mi ált. megkérdeztük, hogy maradhatunk-e. Csak akkor nem, mikor az anyának már kb. mindegy volt, észre sem vett minket, az orvos meg beküldött.

Ha nagyon nem akarta, hogy ott legyünk, akkor tiszteletben tartottuk volna. De azért kicsit gáz lett volna, ha a 2 nap alatt senki nem lett volna hajlandó megengedni...


Egyébként az a tapasztalatom, hogy a nők nagy részének fel sem tűnik, hogy ki van ott. Arra figyel, ami a feladata, nem arra, hogy hányan nézik.

Meg persze mi is igyekeztünk vagy segíteni a nőnek, vagy ha nem tudtunk, akkor csendben meghúzni magunkat, hogy ne zavarjunk.


Egyébként magam is lány vagyok, és elgondolkodtam ezen. Eleinte azt mondtam, hogy én sem engedném, mert nagyon szégyenlős vagyok. De igazából...ha nem lenne tömeg (nem 15-en állnának be egyszerre, hanem max. 2-3 ember), akkor nem érdekelne. Úgy is elfelejtik.

Elhiheted, nem tudjuk megjegyezni minden kismama arcát:D Ha meg igen, akkor is csak arra emlékszünk, hogy "na az ő szülésén bent voltam", de a részletekre nem (max. ha volt vmi nagyon speckó dolog).

2013. máj. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim válasza:

Azoknak, akik nem tudják elképzelni, hogy valakit miért zavar(na)...

Én amikor a SEBÉSZETEN feküdtem (epehólyag-műtét), csak vizitelni jöttek a hallgatók és irtó pofátlanok voltak... Összesutyorogtak, röhögtek rajtam illetve a többi betegen is, volt amelyik nekitámaszkodott az ágyam végének és hintázott vele (ez sebészeten igazán kedves...). Nem azzal van a baj, ha tanulni akarnak, hanem, ha nyeglék, pofátlanok, és még az orvosis barátnőm is megmondta, hogy a legtöbb csoporttársa ilyen...

Másrészt mindenki más, valaki elviseli, valaki nem, tiszteletben kéne tartani, ha nem akarsz közönség előtt szülni.

Engem sokszor az asszisztensek is őrületbe kergetnek...


Bocsánat, hogy eltértem a témától, de a lényeg, ha jófej a dokid és szépen megkéred, akkor talán elintézi, hogy nélkülük szülj...

2013. máj. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!