Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülöszobába muszáj doki...

A szülöszobába muszáj doki tanoncokat beengedni?

Figyelt kérdés
Én cikinek érzem

2013. máj. 8. 18:10
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ilyen "tanonc" vagyok. Ezért más szemszögből látom a dolgokat. Igen, vannak hülyék ebben a suliban is, ahogy mindenhol. Vannak, akiket anyuci/apuci berakott ide és lehet vele villogni, de nulla empátia és elkötelezettség van bennük, néznek ki az ablakon, vihorásznak és kajálnak. Van ilyen, nem védem én egyiküket sem. De azt is tudom, milyen volt 2 nap alatt egyetlen szülést látni (a két napot értsd naponta tizenórákat várni a folyosón!!), mert minden nő élt a jogával, hogy nemet mondjon. Olyanok, akik tényleg tanulni akarnak, akik majd felelősséget akarnak vállalni mások életéért, egy oktató kórházban nem kapnak lehetőséget tanulni, mert vannak szégyenlős nők, akik ezt nem engedik. Én azt gondolom, és lehet drasztikus vagyok, hogy aki nem akarja segíteni a jövő szakembereit tanulni, az menjen olyan helyre, ahol nincsenek. De aki bemegy egy oktató kórházba, ahol tanulók az egész napot a folyosón töltik és reménykednek valami hasznos és végre nem videós tapasztalatban, azok igenis engedjék meg, hogy legalább nézzük és ne lepődjön meg, hogy jéé, ez meg mit akar itt? Nem szülész-nőgyógyász leszek, de előfordulhat velem, hogy le kell vezetnem egy szülést, és korlátozott időt kaptam gyakorlatra a szülészeten. Ha napokig csak 1-1 ember engedi, hogy jelen legyek, milyen szakember lesz belőlem?? Akinek a szülését láttam: fogalmam sincs, kicsoda, nem emlékszem az arcára, arra sem, hogy milyen volt a feneke, szőrtelenített-e vagy sem, fogalmam sincs és nem is érdekel. Arra emlékszem, hogy mit kell csinálni, milyen szögben nyúljak, hogyan fejtsem ki a vállakat, mire figyeljek és arra emlékszem még, hogy az első baba, akit láttam megszületni 3250 gramm volt és kislány.
2013. máj. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Gondoljátok hogy mindenki aki megengedi hogy bent legyenek élvezi és egyáltalán nem zavarja? Hát nem, nagyon sokan vannak úgy vele hogy jó hát nem a legkellemesebb de valahol tanulniuk kell. Szerintem elég kevés ember élvezi kifejezetten a dolgot..

Meg ez a hozzáállás hogy engem nem érdekel mert ÉN NEM AKAROM és kész, hogy honnan tanulják meg az nem érdekel, majd másokon tanuljanak, csak rajtam ne, ez tipikus önző hozzáállás hogy csak én és csak én mindenekfelett.


Utolsó, rossz tapasztalatod volt de ez nem jellemző egyébként, meg lehet nem is veled foglalkoztak nem is rajtad röhögtek csak te voltál érzékenyebb. Vagy ha így volt valóban akkor se hinném hogy ez az általános hogy minden orvosnak tanuló egy bunkó paraszt...

2013. máj. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Hát igen, sok a bunkó úrigyerek az orvostanhallgatók között is, plusz egyre többen lépnek le külföldre ahogy tudnak :( bár a hozzáállásukkal páros lábbal lesznek kirúgva bármelyik nyugat-európai kórházból. ON: engem akkor is idegesítene, hogy néznek, pláne ha komplikáció merülne fel. Mindenkinek joga van úgy szülni ahogy akar, max. nem kell oktatókórházba menni.
2013. máj. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Ez kb olyan, mintha nem dönthetnél, odaadod-e a szerveidet transzplantációra klinikai halál esetén... Na az jó sz@r lenne
2013. máj. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
93%
Mindenki vinnyog a jó magánorvosért, viszont amikor neki kéne tennie valamit, hogy az az orvos tényleg jó legyen, akkor csak a többiek hozzanak áldozatot, ő nem hoz, mert szégyenlős... Aztán aki meg be akart volna menni a szülésére, lehet 3 év múlva megmenti az életét könyékig benyúlva a nőnek, aki még annyit se engedett meg neki anno,h a szülését végignézze.
2013. máj. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
3%

"Meg ez a hozzáállás hogy engem nem érdekel mert ÉN NEM AKAROM és kész, hogy honnan tanulják meg az nem érdekel, majd másokon tanuljanak, csak rajtam ne, ez tipikus önző hozzáállás hogy csak én és csak én mindenekfelett."


Akkor tartsanak önzőnek! Valószínűleg úgysem fog érinteni a dolog, mert a közelben nincs is oktatókórház, legalábbis legjobb tudomásom szerint, illetve az sem biztos, hogy valaha is születik gyerekem...

2013. máj. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
93%
8 hónapja szültem és az sem érdekelt volna ha díszsorfalat állnak mellettem.Tanuljanak, lehet hogy a köv.szülésnél az egyik lesz az orvosom.Szerintem semmi ciki nincs benne.
2013. máj. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

én írtam a második válaszban hogy ha beleegyezel.Csak válaszoltam.

Engem nem zavar/zavart volna/fog zavarni ha úgy alakul.Engem a sima házi orvos is megkért egyszer,(nem szokványos mióma mérettel)hogy a nála lévő gyakornok hagy tapintsa már ki a hasam,mert "érdekes" eset vagyok.Nem volt problémám vele,az egyetemista pedig nem győzött hálálkodni.Szerintem szülésnél már ott,kevésbé zavaró,mint amikor csak elképzeled a szitut,hisz ott már nem ez a fő problémád.A gyakorló kórháznál nem tudom hogy megy,de máshol egyébként kérik a beleegyezést.Cikinek pedig nem találom,gondolom ha egy hülye betéved és nem veszi komolyan a dolgot,az menet közben is kiküldhető!

2013. máj. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem mindennek megvan a maga módja. Az is igaz, hogy valahol gyakorolniuk kell, de nem mindegy milyen módon érik el.


Pl.: Kérdés nélkül belihegnek 10-en egy ilyen intim pillanatba az életedben és még az is lehet ők végeznek el 1-1 dolgot...

vagy 1 max 2 tanonc diszkrét módon odamegy hozzád bemutatkozik, és engedélyt kér. Szerintem már nem annyira megalázó a helyzet, hogy emberszámba vesznek, nem csak 1 gyakorolni való húscafatra.


Szerintem így több ember is megengedné, és mégsem érezné megalázónak, ha esetleg így alakulna.

2013. máj. 15. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Azért az sem olyan egyszerű, hogy ha oktató kórház, akkor kuss és bárki nézhet. Főleg, hogy ugye elméletileg nem mehetsz akármelyik kórházba.


Egyébként pofátlanságnak tartom, ahogy ezt intézik. Úgyse tud tiltakozni, van elég baja úgyis, jöjjenek nézzék. Akkor is, ha szakmailag érdekli.


Egy vajúdó, szülő nő nem egy szellemi fogyatékos bútordarab, még a szégyellőseknek is fel lehet tenni úgy a kérdést, hogy 90% rábólintson, nem csak úgy lehet megoldani, hogy egyszer csak észreveszi, hogy a szétcsapott lábai között mások is néznek.

2013. máj. 15. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!