Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt tenyésztés a harmadik...

Volt tenyésztés a harmadik trimeszteretekben?

Figyelt kérdés
A dokim 6 hetesen csinált nekem egy tenyésztést, ahol nem találtak semmit. Viszont a terhességem alatt egyre bővebb a folyásom, amit jeleztem is neki, de azt mondta ez természetes és nem lát semmi okot arra, hogy megkéne ismételni a vizsgálatot. Nálatok ez hogyan zajlott? 33 hetes kismama
2009. szept. 30. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 35. héten vettek le tenyésztést hogy a streptot megnézzék és még jó is volt mert strepto B pozitív lett az eredményem így szülés alatt antibiotikumot kellett kapnom. De én úgy tudom, hogy ezt minden kismamánál meg kellene nézni így a vége felé.
2009. szept. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem 10 hetesen volt vizsgálat,amikor a terhességet megállapitották,utána nem,egész terhességem alatt nem vizsgálták még a méhszájat sem,nem még a kenetet! Pedig az elején kimutatták a Candidát,de nem foglalkoztak vele.
2009. szept. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! A 36.héten kötelezően csinálnak tenyésztést Streptococcusra, hogy van-e, mert a szülésig akkor antibiotikumot adnak, hogy ne fertőződjön meg a baba.

Nekem is sok a folyásom, de ez természetes folyamat, így tisztítja magát a szervezet a baba védelme érdekében. Amíg nincs szaga v. nem változik a színe (zöld, barna színűre), addig nincs gond.

2009. szept. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én ezt nem értem, hogy ez hogyan működik:(

Van akinek vesznek, van akinek meg nem. Akinek nem vesznek az automatikusan szurit kap szülésnél? vagy hogyan védik ki a baba fertőzését?

2009. szept. 30. 12:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Engem a 37. héten küldtek el,de sok értelme nem volt,mivel az eredményt nem én kaptam meg,hanem felküldték a szülőszobára,hogy mire szülök ott legyen.Igy is a papiron volt hogy van egy kis gombás fertözésem,de nem foglalkoztak vele.Ugyhogy itt nálunk fölöslegesnek tartom.Egyébként terhesség alatt normális a bővebb folyás.
2009. szept. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akinek nem vettek le, kapott valami szurit szülésnél?
2009. szept. 30. 13:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is a végén pozitív lett a streptococcus eredmény, én kaptam egy antiboitkumot a szüléskor, semmi gond nem volt.

Kérdezz rá a dokidnál.

Én úgy tudom, nem kötelező...

2009. szept. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4 szülés, sosem csináltak tenyésztést. Nem kaptam semmiféle szurit az anti-D-n kívül, de azt is csak másnap.
2009. szept. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt tenyésztés, plusz nekem gombás fertőzésem volt, arra azt mondta a doki, hogy nem jelent veszélyt a babára, viszont a steptococcus igen, így azt megcsinálták. Én sem kaptam eredményt, a lényeg, hogy a papírodon rajt legyen és tudják a szülésnél, hogy pozitív vagy negatív. Kérdezd meg a dokit, ha legközelebb mész.
2009. szept. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Második vok,szülésnél se kaptam szurit.
2009. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!