Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A tenyésztés során a STREPTO...

A tenyésztés során a STREPTO B pozitiv lett?

Figyelt kérdés

Én most kaptam meg az eredményt és sajnos pozitiv. Már beszéltem a dokival és azt mondta, hogy nem jó és kapok kezelést és szüléskor antibiotikumot.

Kérlek írjanak azon kismamák, akik túl estek rajta és egészséges babájuk született. Nagyon el vagyok keseredve, 30 hetes kismama


2009. dec. 4. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

jaj te butus ne legyél elkeseredve!!!! :))) Ez egy nagyon könnyen orvosolható dolog, ne aggódj!! :)

Én pl nem is kaphattam azt az antibiotikumot, amit normál körülmények között írnak fel, mert penicillin és makrolid antibióra allergiás vagyok, SŐT az idióta szülésznő miatt, aki nem hitte el hogy fájásaim vannak, nem kezdte el időben adni a 2 antibiotikum infúziót és csak 1 ment le, mire megszületett a babám. Nem volt semmi gáz, a baba kapott egy branült és 4 napig reggel/este kapott antibiotikumot. Makk egészséges, stramm kiscsaj!

NE AGGÓDJ! Minden rendben lesz! :)

2009. dec. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm gyors válaszod.

Én is penicilin érzékeny vagyok. Nagyon bízom benne, hogy a kisbabám egészséges lesz.

2009. dec. 4. 22:00
 3/7 anonim ***** válasza:
mint a makk, biztos lehetsz benne! :) Szép szülést majd Nektek!
2009. dec. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is pozitív lett most is és az előző babámnál is. Egyáltalán nem aggódom! :)

Az előző terhességemnél mikor kiderült a tenyésztés eredménye, az orvosom még kezelést sem adott rá, mivel most lehet, hogy kikezel, de ha épp szüléskor jön újra elő, akkor semmit nem ért. Akinek sztreptoja van, szüléskor két antibiot kell a protokoll szerint kapnia vénásan. Én is csak egyet kaptam mint az előttem válaszoló, mert nagyon gyorsan szültem és nem volt idő a másikra. Ha jól emlékszem két órának kellett volna a két szuri közt eltelnie. A baba születése után egyből kapott napokig gyógyszert, amíg meg nem jött a kenetének az eredménye.Az én babámé negatív lett, de volt ott egy baba, akinek pozitív, ő az anyukájával pár nappal tovább maradt bent.

Mivel ezt szinte lehetetlen kiirtani a szervezetből, ezért már tudtam, most is pozitív lesz és az is. Új dokim van, ő írt fel semicillint rá, de szüléskor így is kapok antibiot és kérni fogom, hogy a babám is kapjon, biztos ami biztos alapon. Már előre egyeztettem a szülésznővel. Amikor kórházba indulsz szülni és beérsz, ha nem lesz még ott a dokid, az ügyeletesnek mondd el, hogy már be tudja adni az első adagot. Az én dokim rá is írta a kiskönyvemre ezt.

2009. dec. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia,ne izgulj semmi baja nem lesz a babádnak.Mi is halálra rémültünk a párommal,mindenféle rémtörténetet olvastunk a neten,aztán a babánk egy mosolygós,életerős,makk egészséges leányka lett.Én a terhesség alatt nem kaptam antibiotikumot,mert az orvosom azt mondta,hogy az cssak ideig óráig jelent védettséget.Az anya méhben a baba nem fertőződik,csak a szülés során lehet gond,ezért amikor megkezdődik a szülés vénásan antibiotikumot juttatnak a szervezetedbe.Aztán négy óra múlva kapsz még egy adagot.Ez teljes védettséget nyújt a babának.Én nem kaptam meg a második adaggal,mert addigra megszületett a babám.Utána sem kapott antibiotikumot,azt mondta a doki,hogy feleslegesen nem terhelik a szervezetét.Boldog Babavárást,ne rontsd el azzal ezt a pár hetet,hogy halálra idegesíted magad,mert felesleges!
2009. dec. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,még annyi,hogy ahogy beértél a kórházba szülésnél,azonnal szólj,hogy Streptos vagy.Én a leletet adtam oda rögtön és azonnal kötötték be az infut.
2009. dec. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a nyugtató válaszokat, hétfőn megyek a dokihoz, kiváncsi vagyok mit ad és mit mond részletesen.

Boldog babázást:-)

2009. dec. 6. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!