Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha azt mondja az orvos, hogy...

Ha azt mondja az orvos, hogy van esély a természetesre, de nagyobb biztonságban lenne a baba+mama a császárral, mit mondotok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok ebben a helyzetben, de olyan sokszor olvasom, mennyire ragaszkodnak kismamák a természetes szüléshez... oké, hogy szép meg jó meg minden, de ha a doki nekem azt mondja, hogy csak 1%-al is, de biztonságosabb a császár, én nem próbálkoznék...


Hallottam olyat is, hogy az egész kórház haptákban állt a szülőszoba előtt, hogy mikor kell rohanni, mert a kismama annyira a természeteshez ragaszkodott, de féltették, végül császár is lett belőle...


Ha nektek azt mondja a doki, hogy "kismama, van esélye megszülni komplikációk nélkül a babát, de mindketten nagyobb biztonságban lennének császármetszéssel" - mit válaszolnátok???


Én lazán vállalnám a császárt, ha kicsit is biztonságosabbnak mondják...


2013. máj. 22. 23:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én viszont nem. Sajnos elég sok indokom van a császár ellen (elsősorban az egészségügyi állapotomból adódóan, a szervezetemet jobban megviselné a császár, mint egy természetes szülés), szóval, ha a nőgyógyász nem azt mondja, hogy lehetetlen a természetes szülés, vagy biztosan komplikáció lenne, addig megpróbálnám. Természetesen, ha közben rosszul alakulnak a dolgok, nem ellenkeznék a műtét ellen, de ameddig csak "kicsit biztonságosabb" a császár, addig inkább nem feküdnék műtőasztalra... Más a felfogásunk, valaki kézzel-lábbal hadakozik a természetes szülés ellen, szerintem ez így van jól, csak nem kell teljesen szélsőségesnek lenni!
2013. máj. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia! Ha az orvos úgy látná, hogy biztonságosabb a császár, akkor csak azért nem választanám a természetes szülést, hogy elmondhassam, hogy simán szültem. Császár mellett döntenék ebben az esetben, akkor is, ha csak 1%-al biztonságosabb csak. De hála az égnek komplikációk nélkül szültem természetesen, nem volt szó császárról.
2013. máj. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Ezt nem értem, már bocs. Elvileg ilyen szituáció nem alakulhat ki.

Ebben a kérdésben nem dönthet az anya hivatalosan, ez nem "szabad a gazda", ha egy orvos ilyet mond, az több szempontból gyanús (sajnos az orvosra nézve!)


Császárt indokolt esetben kell végezni, ennek az elbírálása az orvos feladata. Ha ő indokoltnak véli a császárt (itt most természetesen a program császárról beszélünk kizárólag, legalábbis remélem erre vonatkozott a kérdés), akkor közölnie kell a kismamával, hogy császár szülés lesz ilyen és ilyen kockázati okok miatt.

Ha pedig nem indokolt a császár, akkor hüvelyi szülésre kell készülni, és bármiféle komplikáció felmerülésekor (akár a terhesség folyamán a szülés beindulása előtt, akár szülés közben) újra mérlegelni.


"Hallottam olyat is, hogy az egész kórház haptákban állt a szülőszoba előtt, hogy mikor kell rohanni, mert a kismama annyira a természeteshez ragaszkodott, de féltették, végül császár is lett belőle... "


Hallottad, de nem tudod pontosan mi történt. Ne adj ilyen "sztorikra".


"kismama, van esélye megszülni komplikációk nélkül a babát, de mindketten nagyobb biztonságban lennének császármetszéssel"


Ez a mondat így nem hangozhat el egy etikus doki szájából. Ha mégis, akkor az illető leginkább pénzéhesnek tűnik, "sokat szeretne kaszálni" a császárért. Előbb utóbb majd a saját lelkiismeretével kell elszámolnia...


Amúgy pedig kutya kötelessége (mármint az orvosnak) támogatnia a hüvelyi szülést egészen addig a pontig, amíg kivitelezhető úgy, hogy nem több a kockázat, mint amennyi megengedett. (Mert kockázat minden szülésnél van!) A határok meghúzásában egyébként szerepe van a szubjektív ítéletnek erősen, x doki és y doki más és más esetre mondja azt, hogy "szükséges a császár", de ha az adott doki saját megítélése (esetleg konzílium mellett) úgy dönt, hogy császár szükséges, akkor életbe lép, amit fentebb írtam, közölnie kell a kismamával, hogy nem elkerülhető a műtét.


Összefoglalva: a kismama normál esetben NEM DÖNTHET ebben a kérdésben!


(Nem normál helyzetről nem nyilatkozom: pl. "császár kérése pénzért" és hasonlók, nem is ezt kérdezted)

2013. máj. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Alapból feltételezzük,hogy Magyarországon él a kérdező.

Én például Angliában,és itt egy nőnek joga van eldönteni,hogy simán vagy császárral szül(tehát ha simán is szülhetne,de ő jelzi,hogy császárral szeretne azt minden további nélkül teljesítik).

2013. máj. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
nekem császárom volt,és én kértem,és bizony van ilyen itthon is,külföldön meg sok országban megendedett,hogy a nő maga döntse el,hogy akar szülni.
2013. máj. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Hiába pontoztátok le a 3-ast van abban igazság, amit ír. Magyarországon normál esetben egy orvos nem mond ilyet. Nekem programozott császárom volt. Megbeszélte velem az orvos, elmondta, hogy ezért és ezért erre van szükség. Saját felelősségre persze visszautasíthattam volna, de szó nincs ilyenről, hogy az anyukát kérdeznék meg, hogy mit választ az adott helyzetben.
2013. máj. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ahogy a 3. válaszoló írta, nálunk is az volt a helyzet, hogy a doki elmagyarázta, hogy még x időt ad a babának beilleszkedni, aztán megyünk a műtőbe, mindkettőnk érdekében. Ebből is lehet olyan sztorit kerekíteni, hogy "mindenki haptákban áll". Nekem addigra amúgy már kb mindegy volt hogyan, csak legyen már kinn az a gyerek :). Utóbb mondta a szülésznőnk, hogy másik dokik nem adtak volna ennyi időt, úgyhogy szerencsénk volt. Én bíztam a dokiban, de úgy voltam vele, hogy elsőre azért tegyünk meg mindent a természetes szülés érdekében, de ha bármi gond lett volna, akkor nem állok neki felülbírálni a doki döntését / szakértelmét. Utólag is nagyon hálás vagyok ezért, különben nem vállalhattam volna be a 3 bébit egymás után. Persze az adott pillanatban, ha az életünk / egészségünk múlt volna rajta, akkor nyilván annak örülnék :).
2013. máj. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A 3-asnak teljesen igaza van, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. 3 gyereket szültem, és nem én döntöttem el, hogyan szülök. Előzetesen mindig volt egy-két tényező, amely miatt felmerült a császár lehetősége is, de ahogy mondta az orvosom, a baba érdekét kell nézni, ha döntésre kerül a sor.

Jó esetben az orvos tényleg, megfelelően mérlegel és dönt, és csak indokolt esetben végez császárt, illetve fordítva is igaz, nem hagyja feleslegesen küszködni a kismamát, ha látja, hogy természetesen nem tudja megszülni a kisbabát.

Én végigszenvedtem 3 vajúdást, nem hiszem el, hogy létezik olyan nő, aki annyira ragaszkodna a természetes szüléshez, hogy mondjuk x óra hosszú vajúdás után vitatkozzon az orvossal, aki császármetszést akar végezni, hogy márpedig ő simán akar szülni!!!!!!!

Nekem a 3. indított volt túlhordás miatt. Még 8 óra elteltével is csak 1 ujjnyira voltam nyitva. Akkor az orvos azt mondta, még 1 órát ad, ha nem történik semmi, akkor császár. Ő döntött. Az adott időn belül beindult a dolog, így nem került sor császárra. De ha úgy lett volna, se bánnám, mert a lényeg, hogy a babának ne legyen semmi baja. Sokszor minden ott dől el a szülőszobán.

Akinek meg előzetes okok miatt(pl. farfekvés) tervezett császárra van szüksége, azon sincs mit vitatkozni, az adott és kész.

De ha minden rendben, nincs indok a császárra, akkor egy normális orvos nem fogja azt mondani, hogy jó legyen császár, mert azért több pénzt fog kapni.Aki igen, arról meg is van a véleményem...

2013. máj. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy ő az orvos, ő tudja.

De az én esetem a következő: Az elsőnél már előre látta a dokim, hogy császár lesz, de mire hajlandóak voltak behívni, már 16 órája vajúdtam, tolófájásokkal vittek a műtőbe. A másodiknál meg lehetett volna próbálni, de én féltem, és a dokim is inkább a császárt javasolta főleg az előzmények miatt. Ki voltam írva progira, de hazaküldtek, mert nem töltöttem be a 40. hetet. Erre a kiírás előtt 5 nappal vérezni kezdtem, lepényleválás, sürgősségi császár.

Tehát ha tőlem valaha bárki megkérdezné, csakis a császár ezek után.

De akinek az első, honnan tudhatná? Azért van orvosa, hogy döntsön. Szerintem a legjobb megoldás, ha nincs teljesen kizárva a természetes szülés, engedni megpróbálni, de közbelépni időben, ha szükséges.

2013. máj. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A 3 as teljesen jól leírta, nincs miért lepontoznotok!

Ha olyan indok van ami császárra jogosít akkor nem kérdés hogy az lesz e, (pl. mélyen fekvő lepény amivel esélytelen is megszülni vagy anyai betegség vagy bármi) ha pedig nincs ilyen indok akkor a vajúdás legelején ezt nem jelentheti ki egy orvos sem hogy biztonságosabb lenne császárral, ha vajúdás közben pedig gond merül fel (leesik a szívhang, több mint 24 órája elment a víz és nincsenek értékelhető fájások oxi ellenére sem, vagy nem tágul sehova a méhszáj) akkor nem kérdezik mit szeretnél, visznek a műtőbe. És nincs épeszű anya aki ilyenkor nem ugyanezt szeretné.

2013. máj. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!