Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nagyobb az esély a...

Miért nagyobb az esély a császárra, ha az első baba is az volt?

Figyelt kérdés
2009. nov. 9. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az első babámat császármetszéssel szültem.Februárra várjuk a második babát,és az orvosom felvilágosított,hogy ne is számítsak természetes szülésre,mert:

1;Nem kockáztatja meg,hogy a hegem annyira elvékonyodjon,hogy szétszakadjon a méhem,

2;az első babámnál indokolt volt a császár,mert nem tágultam eléggé 9 óra elteltével sem

3;nagy súllyal született az első babám(4 kiló),és a második csak nagyobb lehet.

Remélem tudtam segíteni.

Amúgy neked is császár lesz?


üdv:1 éves kisfiú,és 25 hetes pocaklakó anyukája

2009. nov. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az orvosok egy része nem meri bevállalni császár után a természetes szülést, mert szülés közben szétnyílhat a heg (amit adott pillanatban lehet, hogy észre sem vesznek), a baba viszont ilyenkor holtan jön a világra...
2009. nov. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, egyáltalán nem törvényszerű a második császár..
2009. nov. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok

Ez engem is nagyon érdekel. A sógornőmnek az első baba faros volt, jobban mondva ült benne a baba ezért császározták és hosszában vágták a méhét mert csak így tudták kivenni a babát. A második baba fejvégű volt viszont mivel hosszában vágták ezt is csak császárral szülhette, hogy a seb ne nyíljon szét. Én is császárral szültem a kisfiamat, mert nem tágultam, pedig mindent megpróbáltak, zselét, oxitocint, mindent. Én örülnék neki a nekem köv. is császáros lenne. Neked is császáros volt az első?

2009. nov. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

IGen, nekem is császár volt az első, csak eddig nem voltam képben, miért is van az, hogy akkor a másodiknál is nagy esély van rá.

Azért durva, hogy szét is nyílhat a seb!!!

Na majd kiderül hamarosan! :)

2009. nov. 10. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!