Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha azt mondja az orvos, hogy...

Ha azt mondja az orvos, hogy van esély a természetesre, de nagyobb biztonságban lenne a baba+mama a császárral, mit mondotok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok ebben a helyzetben, de olyan sokszor olvasom, mennyire ragaszkodnak kismamák a természetes szüléshez... oké, hogy szép meg jó meg minden, de ha a doki nekem azt mondja, hogy csak 1%-al is, de biztonságosabb a császár, én nem próbálkoznék...


Hallottam olyat is, hogy az egész kórház haptákban állt a szülőszoba előtt, hogy mikor kell rohanni, mert a kismama annyira a természeteshez ragaszkodott, de féltették, végül császár is lett belőle...


Ha nektek azt mondja a doki, hogy "kismama, van esélye megszülni komplikációk nélkül a babát, de mindketten nagyobb biztonságban lennének császármetszéssel" - mit válaszolnátok???


Én lazán vállalnám a császárt, ha kicsit is biztonságosabbnak mondják...


2013. máj. 22. 23:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha szükséges a császár, az orvos elrendeli és megcsinálják. Ha nem szükséges, csak menne haza tv-t nézni, vagy nyaralni, akkor meg ne mismásoljon! Ha a császármetszés adott helyzetben biztonágosabb, nincs választási lehetősége a kismamának. Amíg az orvos nem ragaszkodik hozzá, addig meg hagyják természetesen szülni. Mert az a legjobb mindenkinek.
2013. máj. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

ma 01:41


írtam, nem vagyok ebben a helyzetben. Nem megtörtént, nem valós szituáció, csak egy kérdés, elméleti síkon.


Azt meg, hogy az orvos nem teheti meg... itthon legalábbis. Csak azt nem értem, hogy más országokban mást tanítanak az orvosoknak, vagy ők valami felettes lények, hogy ott pl. kérésre is csinálnak császárt (ahogy az egyik válaszadó írta)...


lényeg a lényeg, a kérdés ELMÉLETI

2013. máj. 23. 11:54
 13/15 anonim ***** válasza:
Még nem vagyok ebben e helyzetben de a 2. babával lehet hogy ez lesz.Én bevállalnám a természetest,ha minden kötél szakad úgyis tolnak a műtőbe mint az elsőnél.
2013. máj. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Nem mai kérdés de azért én is írok :)

jól leírta a hármas

DE

nekem gerin műtétem volt régebben amikro kiderült hogy terhes vagyok az ortopédián azt mondták hogy meg tudom szülni hüvelyi úton de a szülész is belefog ebbe méd szólni. A szülész azt mondta hogy a papiromon ugyan az van (az ortopédiain) hogy mehet a hüvelyi de ő nem ajánlja nagy a kockázata... kérdezte én mit szeretnék meg akarom- e probálni vagy legyen pro. császár? én a császárra voksoltam és nem is bántam meg .:)

2013. júl. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
bocsi a hibákért este van és siettem is:)
2013. júl. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!