Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért ajánlotta fel a dokim,...

Miért ajánlotta fel a dokim, hogy választhatok természetes szülés és császár között? Teljesen egyedül!

Figyelt kérdés

Indok lenne:mentális problémák (ez hosszú) és rövidlátás (retinám leválhat az erőlködéstől).


Szerintetek melyiket válasszam?


Köszi!



2013. máj. 25. 00:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Igaából mindkettő mellett vannak érvek és ellenévek:


A természetes után hamarabb regenerálódik a test,de többet szenvedsz.Császárnál meg pont fordítva (?).


Igen,és első baba lesz!

2013. máj. 25. 00:19
 2/13 anonim ***** válasza:
Én a szemem világát nem merném kockáztatni. Lehet, hogy a császárból nehezebb a felépülés, bár ez alkati kérdés is, de ha aztán műtögetik a szemedet az még rosszabb. Sokszor ráadásul az első műtét nem is elég, néha háromszor is meg kell műteni, hogy helyre tegyék.
2013. máj. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha az a veszély fenyegetne, hogy megsérül a szemem (akár benne van a pakliban, hogy nem lehet majd helyrehozni) akkor a császárt választanám. Nem vagyok híve a császárnak, de a te helyedben azt választanám.
2013. máj. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egy szemésszel kell konzultálni.
2013. máj. 25. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%

Nincs pont fordítva a császárnál, mert ott is szenvedsz, csak a műtét után.

Önmagában a rövidlátás nem indokolja a császárt és nem okoz retinaleválást. Legalábbis, ha jól értem ezt neked nem egy szemész mondta, miután megvizsgált. El kell menni a szemészetre, megnézik a szemed állapotát és írásba adják a szakvéleményt, hogy a szemed miatt szülhetsz-e hüvelyi úton. Nekem -5-ös mindkét szemem és emiatt szülhettem volna simán.

2013. máj. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én a helyedben felkeresnék egy másik orvost is és kikérném az ő véleményét is. Ha valaki szakvizsgálat nélkül is felajánl ilyet, abban én nem teljesen bíznék meg. Ha meg tényleg olyan lenne a helyzet, hogy nem szülhetnél, akkor nem tőled kérdeznél meg, hogy mit szeretnél, hanem ő döntene.
2013. máj. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Unokatesómnak ezért lett császára mert rossz a szeme és az erőlködéstől baj lett volna.

Annyit tudok mondani h nekem is császárom volt de nekem amiatt h a zsinór rátekeredett a lányomra. Rossz a császár a heg miatt de én pl hamar gyógyultam. De ott abban a helyzetben nem úgy tűnt de már alig emlékszem rá és csak 4 hónapja lesz. :)

De az biztos h a szememet nem kockáztatnám. Inkább választanám a császárt de beszélnénk még egy szemésszel is.

2013. máj. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez érdekes tényleg, mert én se látok rendesen, de ez kb a kutyát sem érdekelte, eddig mindkét babám simán megszületett. Pedig én is tudom, hogy szemészeti gondok miatt szoktak császárt javasolni... Erről tényleg egy szakorvos kéne, hogy véleményt mondjon. A mentális probléma meg így elég megfoghatatlan.
2013. máj. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát érdekes, hogy felajánlotta, ezt neki kéne eldöntenie! Persze lehet, hogy amiatt mert ő császárt javasolna, de sok anyuka kiakad emiatt és megy addig amíg nem talál olyan orvost aki vállalja természetesen. Én a saját dokimnak kvázi könyörögtem a császárért a vajúdás alatt, azt hittem nem élem túl annyira fájt, nagy baba is volt,de nem engedte. Hogy hogy szeretnél szülni,neked kell eldöntened. Van, aki a szülésélmény miatt semmiképpen nem szülne császárral és van olyan is (mint én) aki parás és inkább felvágatná magát, csak a baba rendben legyen.
2013. máj. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
hát én sajnos a természetes szülés után is iszonyatosan megszenvedtem, 5 hétig nem tudtam ülni, 2 hétig mozogni, járni sem tudtam, ugyanis ltört a farkcsontom szülés közben és szakadtam kívül belül. Császáros barátnőimnek meg egy héttel a szülés után semmi bajuk nem volt. Szóval szerintem nem minden esetben durvább a császár utáni felépülés...a szemem miatt én azt váalsztanám.
2013. máj. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!