Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van akinek nagyon későn jött...

Van akinek nagyon későn jött meg az első szülés utáni menstruációja?

Figyelt kérdés
Kisfiam 14hónapos és még mindig nem jött meg. Terhes biztos nem vagyok. Igaz a kisfiam mindig szopik napi 3x.
2013. máj. 29. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
2 éves volt a lányom, mikor megjött először. Rendszeres szoptatás mellett ez természetes.
2013. máj. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az első fiamnál már 6 hónap után megjött, pedig 2 éves koráig szoptattam elég intenzíven. A másodiknál és a harmadiknál úgy 14. hónapnál jött meg szintén még szoptatás mellett. Nem tudom mitől változó ez, de megesik... :o)
2013. máj. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Csak azét aggódtam egy kicsit, mert több kisgyermekes anyukával szoktam beszélni itt a játszón és már mindenkinek megjött már vagy fél éve. Nem mintha hiányozna, ha nem gond még örülök is neki:)
2013. máj. 29. 09:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne aggodj,majd jon.

Nekem elsonel 9honap utan jott meg,most 11honappal a szules utan meg mindig nem jott meg pedig egy hete abbahagytam a szoptatast.

Nem mintha hianyozna....:)

2013. máj. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Van akinek tényleg addig nem jön meg amig szoptat. Egyik barátnőm 2 évig szoptatott. Amint abba hagyta rá 4-5 hétre megjött a következő hónapban meg terhes is lett. Elötte sme védekeztek már több mint fél éve. Szóval nála úgy volt mint a nagykönyveben. Egy másik ismerősömnek meg eleve prolaktin problémái voltak, 3 év volt mire teherbeesett. Neki most volt 2 éves a kislánya áprilisban még néha szopik, van hogy pár hétig nem aztán újra rákap, (teje is van még) Neki sem jött még meg, de neki lehet az emelkedett prolaktintól is, bár most sem magasabb neki mint amivel végül teherbe esett (akkor is magasabb volt még neki mint kellett volna, szerencsére mégis sierült)

Ha abba hagyod teljesen a szoptatást és eltelik pár hónap és nem jön meg akkor el kell menni egy vérvételre. Sok nőnek nem áll vissza maguktól a prolaktin szint igy kelle gy kis gyógyszeres rásegités. De ezzel ráérsz akkor foglalkozni amikor már nem szopik úgy 3-6 hónapja.

2013. máj. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

16 hónapos a kislányom, nem számolom, hányszor szopizik naponta, még nem jött meg, ismerek olyat, akinek 2 éves és még nem.

orvos mondta, hogy van, aki csak pár hétig szoptat és 2 év után jön meg neki, de közben vizsgálják és semmi baja.

2013. máj. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Irigyellek titeket lányok! :( :D

Nekem szülés után 8 héttel már megjött.

Azóta is rendszeresen megjön,pedig még mindig szoptatok.

5 hónapja szültem.

2013. máj. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 év és 3hónap után jött meg,addig elég intenzíven szopizott a fiam.
2013. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi csajok akkor teljesen megnyugodtam. Mitől függhet ez azért érdekes. Barátnőmnek is már a 4. hónapban megjött pedig még mindig intenzíven szopizik a baba 14hónapja.
2013. máj. 29. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!