Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A pécsi kórházban megfulladt...

A pécsi kórházban megfulladt babát végül hogyan vették ki az anyukából?

Figyelt kérdés
Rosszul hangzik, tudom, morbid meg minden..de engem érdekel. :S
2013. máj. 29. 18:27
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Jajj Istenem, milyen szörnyű még belegondolni is... Amúgy én is olvastam olyan cikket, hogy régen darabokban vették ki az ilyen babákat, de nem tudtam hogy most is. :S Nem értem miért nem lehet valahogy megmenteni, felvágni az anyát és "visszahúzni" a babát. :S
2013. máj. 29. 20:16
 12/20 anonim ***** válasza:
86%

azt hiszem erről láttam egy videót a youtubon,bár itt a baba élt,csak szintén elakadt a válla.

csak a feje kinn volt

villámgyorsan elaltatták anyát,a babát stabilizálták,oxigént kapott aztán császározták és visszatolták a baba fejét a szülőcsatornába és úgy vették ki a hasából..elájultam majdnem mikor ezt végignéztem.

de a baba jól volt,.

végül is logikus..


csak egyet nem értek.

miért hagynak megszületni spontán egy majdnem 6 kgós babát?

Hm ??..

2013. máj. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%
húgom mindkét nagylányának elrepesztették a kulccsontját hogy kiférjenek mert négy kiló felett volt mindkét lány
2013. máj. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%

20,29es.

4kiló felettinek saccolták, és anyuka nem engedte a császárt, mert az első babáját is megszülte 5,2kg-val...

2013. máj. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
92%

Én is úgy tudom, hogy ilyenkor a kulcscsontot törik el. Gondolom, ha ez is sikertelen, akkor elaltatják az anyukát és darabokban. Nekem az orvosom azt mondta, hogy mindenképp próbálják elkerülni az anya felvágását, főleg akkor, ha ezt már a baba megmentése sem sürgeti...


El se tudom képzelni, hogy mit érezhet az anya.

Mi megúsztuk a fiammal, de ha belegondolok, hogy mi is így végezhettük volna, elfog a sírhatnék.

Az én fiam igaz csak 4900gr volt, de vállas baba és a nyakára tekeredett a köldökzsinór ezért nagyon nehezen tudott kibújni, végül 2 szülésznő nyomta a hasamat és a doki egy szülésznővel húzta ki, mert már vacakolt a vérnyomása és nem volt idő császárra. Életemben nem voltam még annyira kétségbeesett és tehetetlen. Neki ugyan nem törött el a kulcscsontja, de az orvosom szerint jobb lett volna, ha az törik, mert a kicsiknél ez egy aránylag gyakori és gyorsan gyógyuló, a szüléssel járó sérülés, engem meg azonnal műteni kellett, mert szanaszét repedtem, szakadtam és a felépülés fél éve maga volt a pokol. Szegény kisfiamnak az egész feje és a teste tiszta véraláfutás volt, még a szemei is bevéreztek, de szerencsére ennyivel és egy kis gyógytornával ő le is tudta a szülés komplikációit.

2013. máj. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Szegény utolsó..nagyon rossz ami veletek is történt de hàla Istennek végül csak jól alakultak a dolgok és mindketten megúsztátok viszonylag egészségesen. Ez a legfontosabb! <3

Óriási tragédia ez, de úgy olvastam az anyuka erősködött és ellenezte a császárt..ez pedig a baba életébe került. :|

Gratulálok a te kisfiadhoz!

2013. máj. 29. 21:43
 17/20 anonim ***** válasza:

"csak egyet nem értek.

miért hagynak megszületni spontán egy majdnem 6 kgós babát?

Hm ??.."


Egyfolytában az megy itt a kategóriában, hogy a császár az egy nagy hasi műtét meg kockázatos stb. Semmilyen műtétet nem végeznek úgy, hogy nem egyezel bele, csak, ha eszméletlen vagy és haldokolsz. Ezzel a témával kapcsolatban sokan írták is, hogy kb. azt se tudták mi van, de az orruk alá nyomták a sürgősségi előtt a papírt, hogy írják alá.


Ha te tiltakozol és veszekedsz, és közlöd, hogy úgy is megszülöd, akkor ez van. (Amúgy, ha meg azt nézzük a második szülések gyakran tök gyorsak, ha anyuka azzal tölti el az időt, hogy tiltakozik a császár helyett, akkor kerülhet olyan helyzetbe, addig jut az időhúzásával, hogy már mindegy)

2013. máj. 30. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Itt nálunk pl a 32. héten van az utolsó UH. Ha hízik a babád még pár kilót szülésig, az majd akkor derül ki, amikor próbálod szegényt kinyomni.
2013. máj. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az én szülésem sem volt egy élmény majdnem ott maradtunk én is és a babám is :( nyakára volt tekeredve a zsinór duplán, így az állandóan visszahúzta amikor 3 órája cuppogott ki be a lányom és elkezdett esni a vérnyomása neki is és én is a vékimerültség határán voltam eszméletvesztésem is volt, akkor hívták az ügyeletes dokit mert az én fogadott dokim nem tartózkodott M.O. on, amikor bejött a doki nekem már vért kötöttek be mert eszméletlenül véreztem, vécummal szedték ki a lányom de elötte a doki felnyúlt és elvágta bent a zsinórt, amikor kibújt engem a műtőbe lányomat az intenzívre vitték. Másnap kaptam meg a csajszit, addigra ő rendbe volt, hadd ne mondjam szana szét szakadtam végbél műtét méhszáj plasztika és minden amit el tudtok képzelni de megérte, most 2 éves lesz a leányzó és úton a kistesó remélem vele nem 29óra lesz a vajjúdás plusz a kitolás :D
2013. máj. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy 3 orvos is császárt javasolt előzőleg, de az ügyeletes doki úgy gondolta, megszületik simán, mivel az előző babája is nagy súllyal született, természetes úton.
2013. jún. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!