Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gyermekágyi vérzésnél miért...

Gyermekágyi vérzésnél miért nem szabad tampont használni? Már nem darabos és nem sok.

Figyelt kérdés
2013. jún. 2. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

mert a méhedben van egy nagy seb, ahol a méhlepény tapadt

ennek teljesen ki kell tisztulnia, tamponnal nagy a fertőzésveszély és ott a nyílt seb

a gyermekágyi vérzésnél pedig amikor már azt hiszed, hogy vége, akkor 2 nap múlva megint megindul az élénk piris vér, aztán megint elmúlik, néhány napig semmi, majd megint tisztul, ahogy húzódik össze a méh

2013. jún. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
mert nagyon nagy a fertőzésveszély.
2013. jún. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A gyermekágyi vérzésnél a lényeg, hogy a vér a testedből kiürüljön, amilyen gyorsan csak tud. Ha tampont helyezel fel, eleve növeled a fertőzésveszélyt, hiszen a tampon, mint olyan, nem steril állapotban kerül felhelyezésre (ami mensesnél nem gond, de szülés után jelentős méhseb keletkezik, annál viszont már problémás). Illetve a méhösszehúzódásnál újabb szövetdarabok ürülnének, ami fertőzésveszély miatt ismételten csak nem a legegészségesebb, ha a testedben marad.

Ezen kívül sokaknak van hüvelyi sebük, ahogy a kicsi kifelé jövet felkarmolta a hüvely falát. Ha felhelyezel egy tampont... Hűh... nem szeretném tudni, hogy mennyire horzsolódnak fel a sebek és mennyire lehet "kellemes" érzés. (A gondolatra is kiráz a hideg.)


Sajnos, ezt így, egészségügyi betéttel kell végigcsinálni. Én se vagyok oda érte, jobban kedveltem a tampont, de fő az egészség.

2013. jún. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!