Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van akkor ha 3 császár...

Mi van akkor ha 3 császár után azt mondja az orvos, hogy többet ne vállaljak, de mégis teherbe esek?

Figyelt kérdés
2013. jún. 2. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Veszélyezteted az egészségedet és a testedet.
2013. jún. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon veszélyes vállalkozás. Lehet, hogy lesz még egy gyereked, de lehet, hogy a 4 gyerek anyuka nélkül fog felnőni...
2013. jún. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Kérdés:

Kérdésem az lenne, hogy az orvostudomány mai állása szerint hány császármetszése lehet egy anyának?

Én mindkét gyermekemet császármetszéssel szültem. (1998-ban és 2000-ben.) A második műtét oka az előző császár hegének vastagsága, ami határeset volt, ill. a baba várható nagy súlya. Mindkét gyermekem nagy súllyal született (ez családi vonás), tehát várható hogy a következő baba is nagy súlyú lesz.

Lehet esélyem normál szülésre, vagy erről akár le is mondhatok? Mennyit lenne jó várni orvosi szempontból a következő babáig? Azt is hallottam, hogy ma három császármetszés után elkötik az anya petevezetékét. Gondolom, ezt nem "szó nélkül" teszik, tehát ha én ebbe nem egyezem bele, akkor nem végzik el a műtétet.


Válasz:

Őszinte választ vár: két császármetszés után a mai orvosi elvek mellett gyakorlatilag kizártnak tartom a hüvelyi szülést.

A lekötés nem automatikus. Önnek joga van beleegyezni és joga van megtiltani. Joga van a teljesen részletes előzetes felvilágosításra és aláírásával kell igazolnia, hogy a tervezett műtéti beavatkozásba beleegyezik. Ez magára a császárra is igaz - más kérdés, hogy óva intem attól, hogy saját felelősségére hüvelyi szülést könyörögjön ki...

A második császár után legalább 2-3-4 év pihenőt javaslok a következő fogantatásig. Célszerű előtte a részletes nőgyógyászati vizsgálat, beleértve a hegvonal lehetőség szerinti ultrahangos vizsgálatát. Az én fogalmaim szerint a hegvonalat egyébként a terhesség alatt is a rutin szűrővizsgálatok alkalmával célszerű véleményeznie az orvosnak.

Ha a lekötésbe nem egyezik bel, akkor is nagyon megbízható fogamzásgátlást kell utána választani. Három császár után a súlyos anyai szövődmények fenyegetése valós veszély terhesség esetén.


Dr. Nagy László

2013. jún. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
érdező terhes vagy? Vagy csak tervezed?
2013. jún. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tervezzük a harmadik babát,gondolkoztam azon,hogy elköttessem magam,de ahhoz meg túl fiatalnak érzem magam,mert mi van ha 10év múlva szeretnénk még egy babát!
2013. jún. 2. 16:10
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Ez mindig az anya állapotától függ. Külföldön nem ritka a 4-5 császármetszés, persze szigorú orvosi kontrollal, itthon még a 3. császártól is félnek. Természetesen, ha besikerül a 4. gyerkőc, az orvosnak nincs joga köteleznie téged az abortuszra, csak elmondja, hogy milyen kockázatai lehetnek a terhességnek, esetleg hamarabb be kell feküdni a kórházba, hogy tudják nézni a hegvastagságot.
2013. jún. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Figyelj! Én biz isten nem akarlak macerálni, de ha megmondták, hogy ne vállalj többet, akkor miért kockáztatsz?A meglévő 3 gyermekedre nem gondolsz?Mi lenne, ha veled bármi rossz történne?

Legyél boldog a meglévő gyermekeiddel, és ne kísérletezz!

2013. jún. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

1. vagyok

Először is köszi a lepontozást ;)


Kérdező! Szerintem kérdezz meg egy orvost, kérj tőle tanácsot! De szerintem ne köttesd el magad, mert azt igazán a 3. szülés után látja majd a doki, hogy ajánlatos-e a 4. vagy sem :)

2013. jún. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen ezt az adott esetre lehet megmondani, ha az orvosod ezt mondta hogy ne vállalj többet, azt biztosan nem véletlenül teszi/tette.

Persze ugye még nincs meg a 3. baba úgyhogy nem tudni végülis mit fognak mondani műtét után. Műtétkor ő látja mi a helyzet odabent hogy gyógyult eddig stb.

Barátnőmnek 2 császár után olyan csúnyán hegesen gyógyult hogy a harmadik babáját már középen metszéssel emelték ki illetve 34.héttől be kellett feküdjön mert nagyon vékony volt a heg feküdt 2 hetet szigorúan és akkor vették ki a babát. Neki pl. szinte biztos katasztrófa lenne egy negyedik.

2013. jún. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
7es:még csak két gyermekem van,és tervezzük a harmadikat.
2013. jún. 2. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!