Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha teljesen zárt méhszájnál...

Ha teljesen zárt méhszájnál inditják a szülést tényleg tuti császár lesz? Nagyon el vagyok keseredve. Vki volt hasonló cipőben és mégis természetesen szült? 39h

Figyelt kérdés
pont ma vagyok 39hetes.13ra vagyok kiirva.a méhszáj zárt, és még fel sincs puhulva. az orvos azt mondja ha megától nem indul be a méhszáj tágulása, akkor teljesen zárt méhszájnál történő inditásnál nagyon minimális a természetes szülés esélye. 20án indit ha addig nem történik semmi. van még esély h magától beinduljon a tágulás ebben a max 2 hétben? szeretném természetes uton megszülni a fiamat.
2010. máj. 6. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Nekem az EDA kitágította és igy nem lett császár.
2010. máj. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Január 11 .-én még teljesen zárt méhszájjal mentem haza és 12.-én természetes úton születem meg.
2010. máj. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Még talán nem késő ha elkezded ennek érdekében inni a málnalevél teát,napi 3szor de legalább kétszer.
2010. máj. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
szia, nekem mindkettőt így indították infúzióval túlhordásban. mindkétszer természetes úton szültem, fel sem merült a császár.
2010. máj. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
akkor nem értem mért mondta az orvosom...mindenesetre megnyugodtam kicsit, köszi. bár kedves utolsó válaszoló azt nem irtad h te is hasonlóan zárt voltál e az inditásoknál,de a lényeg h akkor még van remény! köszi
2010. máj. 7. 10:52
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Augusztus 16-án zárt méhszájjal mentem haza az nst-ről,18-án természetesen szültem.
2010. máj. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


26.-án voltam Nst-én, zárt méhszájt állapított meg a doki, totális elkeseredettség volt:(. 29.-én megszületett a lányom, természetes úton. Ne keseredj el, 1 nap alatt is elindulhat a folyamat, 13.-áig meg aztán végképp:).

2010. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálam is indított szülés volt:-)Nálam nem volt tágulás, így császár lett:-)Mivel vajúdni már vajúdtam egy ideje, így őszintén megmondom kész megváltás volt az epidurál:-)Akkor kezem-lábam remegett, hogy a hasam felvágják, de így utólag könnyebb. Jó persze, fáj a seb, és hosszabb a gyógyulás, mégse maradt bennem, az a soha többé nem szülök érzés. ahol voltam szoba többen is természetesen szültek, és jobban ki voltak, mint én, és mind mondta, hogy soha többé:-) Szóval nem kell félni, bízd magadat a dokira:-)
2010. máj. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8:37-es vagyok

Zárt méhszáj, a cervix nem rövidült, a feje még nem helyezkedett be mikor indították a szülést oxitocin infúzióval. Jobban mondva OT próba volt, de álatlában az meg is indítja a szülést :-D

Reggel 8kor feküdtem be a szülőszobára, bekötötték az Oxitocint. Kb. 2 óra volt a vizsgálat. 2 óra múlva megvizsgáltak, hogy mi a helyzet, mert az oxitocin abbahagyása után a fájások abbamaradtak. Zárt méhszáj még mindig, semmi változás :-(

A doki azt mondta, hogy menjek vissza a kórterembe, ha másnapig nincs semmi, akkor újjabb OT próba, ha utána sem lesz semmi akkor beszélünk majd a császárról.

Délelőtt 10kor lógó orral mentem vissza a kórterembe. Délután 2kor kezdtek fájásaim lenni, fél óra múlva vizsgáltak meg, 4 ujjnyira kitágultam, burokrepesztés, délután 3ra megszületett a lányom :-D

A másodiknál az OT próba este 9kor volt, rossz NST miatt. Éjfélkor kezemben volt ő is :-D

(OT próba = OTT = oxitocin terheléses teszt)

2010. máj. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg van idod boven, ne gorcsolj ra elore, szerintem teljesen termeszetes. A babak a 38-42. het kozott barmikor johetnek, ennek az intervallumnak te meg javaban az elso negyedenel vagy. Ha sem a baba, sem a te allapotod nem indokolja a korabbi zargatast, akkor teljesen felesleges.

Masik: az en velemenyem szerint az a normalis, hogy a terhesseg alatt a mehszaj zart. Marpedig a terhessek kb 40 het. Eleg, ha vajudasnal nyilik. A vajudas majd beindul.

Az elso gyermekem szuletese a magzatviz elfolyasaval kezdodott (harom nappal a kiiras elott, addig semmi jel nem volt, hogy hamarosan megszuletik). Amikor beertunk a korhazba kozoltek, hogy a mehszajam meg teljesen zart, 3000es. Nem csoda, mert csak az utolso ket hetben volt neha kemenyedesem, elotte egy sem, se gorcs, se semmi.

Akkor meg fajasom sem volt, amikor megvizsgaltak, csak kosza kemenyedesek. Harom ora varakozas utan hihetetlenul beindultak a fajasok, egybol 3 percesek voltak, majd meg gyorsabban jottek es meg erosebbek voltak. 3 ora vajudas utan jottek is a tolofajasok, megszuletett a fiam. Hiaba volt addig erosen zart a mehszaj, amikor kellett, akkor nyilt szepen es ez a fontos.

Inditasrol: en a kornyezetemben levo tapasztalatok alapjan azt vontam le, hogy az inditasnak akkor szokott altalaban csaszar lenni a vege, ha a szervezet meg nincs felkeszulve a szulesre. Van ilyen. Ezen belul is vannak esetek, amikor nem kell banni a csaszart (peldaul ha azert inditjak ido elott, mert a baba veszelyben van, akkor kizart, hogy barki banna, hogy nem szulhetett termeszetesen). Es vannak olyan esetek, amikor utolag megbanjak (peldaul egy baratnomet csak azert szulesztett meg a dokija, mert masnap ment nyaralni, a baratnom pedig belement az inditasba, mert nagyon turelmetlen volt es nem akart mas dokinal szulni). Nah, vele egy napon at mindent elkovettek, zseles tagito, oxytocin, burokrepesztes, kezzel tagitas, majd toltak csaszarra, mert vissza ut mar nem volt, ki kellett szedni a babat, ha akart jonni, ha nem.

Es persze olyan peldat is lattam mar, hogy az inditott szulesek szepen folynak le huvelyi uton.

2010. máj. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!