Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek előfordulhat,...

Szerintetek előfordulhat, hogy valakit érzéstelenítés és altatás nélkül megcsászározzanak?

Figyelt kérdés

Egy anyuka mesélte ma a játszótéren, hogy 3 napig vajúdott, majd nem volt már idő érzéstelenítésre, sem altatásra és úgy császározták meg. Ez egy magyar nagyváros jól felszerelt kórházában történt másfél éve.

(Ha olvasod ne haragudj, hogy megkérdeztem, de annyira hihetetlen számomra.)


2013. ápr. 29. 13:33
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ilyen nincsen...vagy legalábbis én nem hallottam róla.
2013. ápr. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
70%
Olyanról már hallottam, hogy nem hatott az érzéstelenítő és el kellett altatni az anyukát. Illetve a szobatársamat is elaltatták, mert kb. ötödszörre sem sikerült eltalálniuk a gerincét.
2013. ápr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
69%
Olyan van, hogy nincs idő érzésteleníteni, de olyankor altatnak. A branül úgy is ott van alapból, csak beadják és már alszik is. Ez pár másodperc, tovább tart amíg lefertőtlenítik a bőrt a hasán.
2013. ápr. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
59%

Nekem sürgősségi császárra volt szükség.

Nagyon nehezen tudták beadni a gerincközeli érzéstelenítést, olyan volt a hátam, mint a szita.

Men volt már idő arra, hogy rendesen teszteljék, hatott-e a cuc, így nekivágtak.

Kiderült, hogy csak a bal oldalon hatott a szer, a jobb oldalon mindent érzetem. Ordítottam, a végén már rám szóltak, hogy vegyek levegőt, mert a gyerek még köldökzsinóron van... A mai napig rejtély mindenki számára, mkiért nem altattak el közben, amikor az anesztes és a férjem fogtak le.........

3,5 évet, nagy egyetemi kórházban történt.

2013. ápr. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
77%

4. vagyok, bocs a gyatra helyesírásért.

Aztán másnap jött az anesztes bocsánatot kérni, mondta hogy 10.000 esetből egy ilyen van. Hát köszönöm szépen, életem legszörnyűbb élményét köszönhetem neki.

2013. ápr. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
58%

Ez szerintem kamu.

Az érzéstelenítésre talán nem volt idő... nekem beadták, de nem hatott.

Az altatás tudod mennyi? 10...9...8...7...6...pff. Ez alatt már fertőtlenítik is a hasat és amint a kismama "kiütve", már vágnak is.

Érzéstelenítés vagy altatás nélkül ezer százalék, hogy nem császároznak. Izmot, méhet, mindent vágnak... üvöltött volna a fájdalomtól.

2013. ápr. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
68%

Nem, ilyen nincs. Atvagjak a hasfalat, az izmokat, a mehfalat - ezt elo ember ki nem birna, siman elveszitene az eszmeletet. Ha nincs ido erzestelenitesre, akkor altatnak, ez max egy perc, amig elkabul az ember a gaztol, aztan belenyomjak az altatoszert.

Anyuka csak fokozni akarta a gyereke miatt atelt szenvedest. Tipikus martir szuperanya

2013. ápr. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
52%

kamu....ilyen nincs!

3 nap vajúság után (már ez is ritka azért, hogy hagynak 3 napig szenvedni), gondolom nagyrészt orvosi felügyelet alatt, nekiesnek egyszercsak és mindenféle érzéstelenítés nélkül felvágják...nah ne...


És mit mesélt? Fájt?! :))))

2013. ápr. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Egyébként én is azért hiszem el nehezen, mert volt már császárom is spinális érzéstelenítéssel és volt már altatásos kisműtétem is, tehát tudom melyik mivel jár. Azt elhiszem, hogy nem volt idő az érzéstelenítésre, de hogy nem altatták az elég fura.

Csak hát nem igazán volt értelme annak, hogy ilyet kitaláljon, ezért tettem fel a kérdést.

2013. ápr. 29. 13:47
 10/34 anonim ***** válasza:
81%

Játszótéri anyuka meséje vadul kiszínezve....


Nemcsak üvöltene a fájdalomtól, hanem el is ájulna. Nem csinálnak sehol ilyen barbárságot. Esetleg olyat el tudok képzelni, h nem volt 100 %-os az érzéstelenítés. De azt meg csak jelzi az ember, nem?

2013. ápr. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!