Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Előfordulhat ilyen szülés...

Előfordulhat ilyen szülés közben? Nagyon félek, hogy velem is meg fog történni!

Figyelt kérdés

Rettentő-rettentő alacsony fájdalomküszöböm van és borzasztóan viselem már a legkisebb fájdalmat is, teljesen kifordulok magamból. Éppen ezért nem is volt kérdés, hogy igénybe veszem-e az epidurális érzéstelenítést.


Van fogadott orvosom akinek jeleztem szándékom, azt mondta ő ugyan nem támogatja, de rendben. Ennyivel le is zárta a témát.

Kicsit körbekérdezősködtem az ismerőseim között (egy relatíve kisvárosban élünk, rajta kívül csak 1 magán nőgyógyász van így szinte mindenki nála szült az ismerettségi körömből) és többen is mondták, hogy megbeszélték már jó előre az EDA-t de a doki szülés közben mégsem adta be, elsummogta, azt mondta már nincs idő rá (pedig simán lett volna mert utána még a kismama 5 órán keresztül vajúdott) illetve kitalált különböző indokokat hogy miért is nem lehet beadni. Volt, aki könyörgött neki mégsem adta be, pedig előre megígérte és - apás szülés révén - csak akkor szólt aneszteziológusnak mikor az apuka megfenyegette.


Eléggé parázok hogy velem is ez lesz.. Teljesen szorongok már 2 napja emiatt. 38 hetes vagyok így dokit már nem válthatok, azt kérlek ne tanácsoljátok! Ha esetleg a kórházban az aneszteziológusokat megkeresem és velük beszélek hogy mindenféleképp szeretném az EDA-t akkor az jó ötlet? Vagy mit tehetnék?



2013. márc. 7. 21:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
70%
Ha ő az orvosod bizz benne. ha ő úgy itélte meg, hogy nincs szükség érzéstelenítőre,biztos úgy is volt! az ismerőseid is túl élték meg még rajtuk kívül miliárdan, hogy nem kaptak! ezen ne szorongj! ha nélkülözhetetlennek látja úgy is megkapod!
2013. márc. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha az megnyugtat akkor fogadhatsz anesztest is.
2013. márc. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
28%
Egyre jobb válaszok jönnek :D Én egyszer ki írtam egy kérdést azokról a nőkről akik szegény gyermeket nem akarják szoptatni mert hogy fáj. Az EDA se fájdalom mentes. Szerintem rosszabb mint a szülés. Ha meg elcseszik leshetsz.
2013. márc. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
42%

Első, szégyelld magad nagyon!!!


Persze, hogy félsz, nyilván a szülés nem fájdalommentes, de gondolj arra, hogy sok billiárd szülés lezajlott már a világon és túléltük!


Én nem beszélnék a helyedben mással, bízd rá magad a dokidra!

Nem lesz semmi baj, a fájdalmat, meg hidd el, a el fogod viselni, mert az lebeg majd a szemed előtt, hogy mindjárt meglátod a babádat.

2013. márc. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%

Nem vagyunk egyformak,nem ertem miert kell lehurrogni?!

Mond meg a dokinak ha nem lesz erzestelenito,nem lesz halapenz.

Konnyu es gyors szulest kivanok!

2013. márc. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
44%
Az biztos,hogy a kitolási szakaszban azt hittem ott halok meg az ágyon,annyira fájt,de valahogy eszembe se jutott,hogy érzéstelenítőt kérjek,csak már azt vártam,mikor bújik ki az én kis Csodám és mikor láthatom már meg és foghatom a karjaimban.Ez nem olyan fájdalom mint a többi,leírhatatlan,de amikor megpillantod a babád,minden rózsaszín lesz,és elvágnak minden fájdalmat és csak azt érzed,hogy ezért a kis lényért bármire képes vagy :) Zökkenőmentes szülést kívánok és nagyon sok boldogságot a babádhoz :)
2013. márc. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
94%

Nekem egyaltalan nem fajt az epi.

Ha nem akar adni,akkor kiabalj minnel hangosabban. Nalunk egy csaj ezt csinalta,es vegul megkapta az erzestelenitot :)

2013. márc. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%

Most komolyan miért olyan ördögi ha valaki akar eda-t????

Attól mèg nem lesz szaranya!!! Utálom ezt az ősanyás szöveget.

2013. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
78%

A kérdésedre a válasz: szerintem is beszélj egy aneszteziológussal, úgy biztosan megkapod amit kérsz. Egyébként ne aggódj, túléled akkor is ha esetlegesen nem kapnád meg.

Gyors szülést és kellemes babázást! :)

2013. márc. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
31%
Szia én a 2. babám szülését nagyon megszenvedtem kegyetlenül fájt könyörögtem h adjanak valamit mert itt halok meg de nem adtak azt mondták h nincs :) ja persze... na mind1 túl éltem te is ki fogod bírni igaz h már a falat kapartam annyira fájt.. az első viszont nem és az elsőt oxival szültem
2013. márc. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!