Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan vizsgálják, hogy hány...

Hogyan vizsgálják, hogy hány ujjnyira tágult ki a méhszáj? Illetve nem túl szubjektív, hiszen mindenkinek más-más méretű az ujja.

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy a hüvelyen előbb vagy utóbb ki kell férnie egy 10 cm átmérőjű babafejnek, de nem tudom elképzelni, hogy csak úgy beférjen oda egy egész kéz a vajúdás alatt, máshogy azonban nehéz lenne vizsgálni, hogy hány ujjnyira tágult a kismama. A másik, ami furcsa, hogy elnézve a nőgyógyászom ujjait, neki két ujja akkora mint nekem négy, négy ujja pedig hát inkább bele sem gondolok. Egy ikerpár is kiférne akkora helyen szerintem. Sokszor nem is két ujjal vizsgál egyébként mint más nőgyógyászok (ahogy legalábbis én tapasztaltam), hanem csak eggyel, bőven elég az is a betegnek - alapon. De akkor ha az ő ujjaival mérve két ujjnyira vagyok tágulva, akkor az igazából legalább háromnak számít majd? Vagy csak két ujjal vizsgálják a méhszájat szülés közben is, csak szétnyitva felmérik, hogy kb mennyi lehet? Tudom, hogy furcsa kérdés, de ez komolyan foglalkoztat.
2013. jún. 8. 00:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
A nőgyógyász nem fog tágulást nézni, inkább majd a szülésznő! Felkap egy gumikesztyűt és szépen felnyúl, megtapogatja és közli az eredményt. Nem kell az egész keze, hiszen a méhszáj ujjal simán elérhető.
2013. jún. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pedig nálam a fogadott nőgyógyászom vizsgált többször, szülésznő 1x sem!
2013. jún. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem is a dokim vizsgált (illetve kb. 2x a szülésznő is)....mind a ketten gumikesztyűt húztak és megnézték újjal.
2013. jún. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Két ujjal is meg lehet mérni, hány ujjnyi a tágulás...
2013. jún. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is a nőgyógyász vizsgálta a tágulást, még sajnos rá is segített (az nagyon fájt). A szülésznő ott hozzám sem ért.
2013. jún. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Orvos nézte, és azt hittem h ott maradok ugy fájt.
2013. jún. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

3 szülésem volt eddig, a dokim és a szülésznő IS nézte a méhszájat azért nem olyan gyakran meg nem is volt fájdalmas. A hány ujjnyi tágulás szerintem átlagos férfi ujjra van kitalálva biztos hogy nem kis vékony női ujjakra. És azért férfi ujjak között olyan nagyon hatalmas különbség nem lehet max. pár mm az a pár mm eltérés meg belefér úgy gondolom.

Illetve a másik hogy a dokinak van már tapasztalata tudja jól hogy "mennyire fér be" a 2-3 ujja mondjuk ha mekkora a tágulás, tehát ez konstans számára hiszen az ujja ugyanakkora marad felnőtt korától.:)

Meg igazából ennek akkora jelentősége nincsen, tehát nekem is pl. a 3 babámnál egyik nap azt mondta az orvos hogy bő 2 ujjnyira nyitva van a külső és középső méhszáj aztán másnap meg már csak szűk 2 ujjnyit mondott rá egy másik doki (problémás terhességem volt sajnos bent feküdtem vele a végén) úgyhogy magához képest viszonyít minden orvos. Ennek hogy ki hány ujjnyinak ítéli meg csak ott van jelentősége hogy hogy halad a tágulás (vajúdás közben) tágul e egyáltalán vagy megállt a dolog illetve a legvégén így is úgy is eltűnik a méhszáj és megjelenik a fej akkor meg már senki se nézegeti kinek az ujja szerint mekkora a tágulat:)

2013. jún. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
orvos nézte (nem fogadott) két ujjal, a szülésznő egyszer sem nyúlt hozzám!
2013. jún. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A 7es nagyon jól leírta! Egyébként 1ujj 2 centinek felel meg. Engem szülésznő vizsgált amikor beértem a kórházba és centiben mondta a tágulást.
2013. jún. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem doki vizsgált. Amikor beértünk 1 ujjnyira voltam kitágulva, 2 és fél óra múlva pedig már bő 4 ujjnyira. Egyébként úgy tudom, hogy 1 ujjat 2 cm-nek számolnak. A dokid is biztosan tudja, hogy számoljon, ha vizsgált már előtted mást is :)
2013. jún. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!