Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan vizsgálják, hogy hány...

Hogyan vizsgálják, hogy hány ujjnyira tágult ki a méhszáj? Illetve nem túl szubjektív, hiszen mindenkinek más-más méretű az ujja.

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy a hüvelyen előbb vagy utóbb ki kell férnie egy 10 cm átmérőjű babafejnek, de nem tudom elképzelni, hogy csak úgy beférjen oda egy egész kéz a vajúdás alatt, máshogy azonban nehéz lenne vizsgálni, hogy hány ujjnyira tágult a kismama. A másik, ami furcsa, hogy elnézve a nőgyógyászom ujjait, neki két ujja akkora mint nekem négy, négy ujja pedig hát inkább bele sem gondolok. Egy ikerpár is kiférne akkora helyen szerintem. Sokszor nem is két ujjal vizsgál egyébként mint más nőgyógyászok (ahogy legalábbis én tapasztaltam), hanem csak eggyel, bőven elég az is a betegnek - alapon. De akkor ha az ő ujjaival mérve két ujjnyira vagyok tágulva, akkor az igazából legalább háromnak számít majd? Vagy csak két ujjal vizsgálják a méhszájat szülés közben is, csak szétnyitva felmérik, hogy kb mennyi lehet? Tudom, hogy furcsa kérdés, de ez komolyan foglalkoztat.
2013. jún. 8. 00:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nekem igazából nem is mondták,hogy hány ujjnyira/centire vagyok tág.Amikor bementünk fájásokkal,magzatvíz elfolyással azt mondta az ügyeletes doki,hogy teljesen zárt,várjunk egy kicsit,sétálgassak.Rá kb 1 órára a szülésznő behívott kesztyűt húzott annyit mondott szépen haladunk,sétálgassak.Eltelt megint kb 1 óra akkor ismét vizsgálat,mondta majdnem teljesen tág,mindjárt szülünk.Bejött a dokim,mondta eltűnt a méhszáj.Mivel innen már nem haladtunk a dokim többször bejött megnézte hol jár a baba,majd rájött hogy azért nem haladunk,hiába nyomok,mert nem fér be a szülőcsatornába a baba...


Szóval nekem nem mondtak konkrétumot csak a legelején,meg amikor eltűnt a méhszáj.

2013. jún. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!