Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki mit tenne? Egyáltalán...

Ki mit tenne? Egyáltalán tennétek valamit, szólnátok? 2 ágyas különszobában voltam, mikor a lányom született, már 2 napja ott voltunk, mikor jött egy anyuka, aki a 3. babáját szülte, tehát még 2 napot együtt voltunk.

Figyelt kérdés
A babát egy percre nem adta le a csecsemősökhöz, a baba pedig szinte folyton sírt, de tényleg, szinte folyamatosan bőgött. Tehát én semmit nem tudtam pihenni, pedig nagyon ki voltam, fájt a császársebem és a katéter kivétel után nagyon komoly problémám jelentkezett, azt hittem, belehalok, úgy fájt a dolog, szóval igencsak kivoltam, rámfért volna a pihenés. Én nem szóltam neki, de nem tudom, nem kellett-e volna. Nehéz, mert azért baba-mama szoba, hogy ott legyen a baba az anyukájával, de a másikra nem kéne tekintettel lenni? Legalább egy-két órára nem kellett volna beadnia? Szerintetek? Már elég rég volt, de valahogy most eszembe jutott és miután még egy babát szeretnénk, kíváncsi vagyok, ki mit gondol.
2009. okt. 9. 15:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
59%

Ha baba-mama szoba, akkor nem kell leadni a babát, még akkor sem, ha sír. Lehet, hogy bunkó vagyok, de engem nem érdekelne a másik. A kórházban engem csak a gyerekem érdekelne, nem a szomszéd. Ha zavar, akkor menj olyan kórházba, ahol nincs ott éjjel-nappal a baba. Vagy olyan szobát válassz, ha lehet, ahol csak egy ágy van.

Mi hárman voltunk anno egy szobában, a három baba nonstop velünk volt, persze mindig váltották egymást a sírásban. Ez így természetes, ezért nem adtuk le a gyereket a közösbe.

2009. okt. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%

A baba-mama szobának az a lényege, hogy végig ott van a baba, ha esik, ha fúj.

Bővebben nem igazán tudok hozzászólni, mert ahol én szültem, ott csak egyágyas baba-mama szobák voltak, pont azért, amit írtál. A többágyasban pedig nem lehetett végig ott a bébi. Azt gondoltam, hogy mindenhol így van, de ezek szerint nem.

2009. okt. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszólóval részben értek egyet. Szerintem azért vagyunk emberek, hogy kommunikáljunk. Legközelebb, ha ilyen van kérdezd meg az anyukától, hogy mennyire lenne számára az probléma, ha megkérnéd, hogy egy órát aludhass, mert nagyon nem vagy jól. Érteni fogja, hogy a baba sírására gondolsz, viszont ha azt mondja, hogy sorry de én a babámmal szeretnék lenni, akkor viszont ezt el kell fogadnod, hiszen ezért mentél baba-mama szobába. A másik megoldás, hogy szólsz egy nővérnek, hogy nincs e egy olyan ágy ahol csend van és tudsz egy picit aludni, mert nem akarod, hogy a szomszédod miattad adja le a babáját, de már nagyon vágysz a nyugodt alvásra. Ha van hely biztosan segítenek. Én ezt a verziót próbálnám meg mondjuk elsőre is.
2009. okt. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%
Én négy ágyasban voltam, és egyszer "leadtam" egy órára a kislányomat. Muszáj volt, bár majd megszakadt a szívem, ahogy láttam, hogy felteszik a polcra, mint egy csomagot, a többi ordító baba közé. Le kellett adjam, mert épp elaludt a másik 3 szobatársam és mind a 3 baba, és ő pont akkor zendített rá. Így hát elbattyogtam vele a csecsmősnővérekig. Fogni kint a folyosón nem tudtam volna, mert nagyon rosszul voltam én magam is, ez a szülés másnapján volt.
2009. okt. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
85%
Igaza van az utolsónak, ez a lényege a baba mama szobáknak. Én sok ágyas szobába kerültem és engem is zavart, hogy vagy 5 baba sír felváltva, illetve ha csend van, jönnek a látogatók ezerrel. szerencsémre sikerült átkérnem magam egy egy ágyas szobába, így megoldódott a problémám. Őszíntén szólva ilyen helyzetben nem tehet senki megjegyzést a másikra, de ez csak az én véleményem. Kellemes babázást.:)
2009. okt. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
65%

Ha igazán álmos és fáradt lettél volna, akkor el tudtál volna aludni!


mi 5-en voltunk egy szobában és senkinek nem volt problémája a másikkal, pedig mind az 5 baba velünk volt

2009. okt. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
67%
NEm mondhatod neki, hogy add le a babád. Azt mondhatod, hogy túl sokat sír, kérjen tanácsot a nővérektől, de nem kötelezheted a pihenésed érdekében, hogy adja le. Kérhetsz te is másik szobát, ha szerencséd van, talán kapsz is...
2009. okt. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
46%

Igenis nagyon zavaró, hogy a baba-mama szoba több ágyas kórteremben van. Nem elég, hogy állanó jövés-menés van, de még a babák is állandóan bömbölnek. Én kétágyas szobábam voltam, mert egyágyas még fizetés ellenében sem volt. A szoptatáson kívül nem kértem hogy hozzák be a kislányomat. Nehéz farfekvéses szülésem volt és pihenni akartam.

Szerintem jogos a kifogásod.

2009. okt. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
54%
Ha te is a babáddal lehettél volna végig, akkor nem hiszem, hogy zavart volna a másik baba. Valószínűleg a lelked mélyén az fájt, hogy te nem lehetsz együtt a babáddal végig.
2009. okt. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
54%
Én már 2 babát szültem,de nem lett volna az az ISTEN,aki elvitethette volna tőlem őket.A baba-mama rendszernek ez a lényege,h a pici állandóan anyukával van(sztem ez így van rendjén).Először 2 ágyas kórteremben voltam,tavaly 5 ágyasban,de én bizony nagyon jót aludtam.Az én picim alig sírt,a többiek eléggé zenéltek,de nem zavart.Akkor egyásas kórtermet kell választani(igaz,az fizetős,és nem olcsó),de ott biztos,h senki nem zavar.Szval ne hari,de igaza van,én sem adtam volna be.
2009. okt. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!