Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit kell vinni a kórházba,...

Mit kell vinni a kórházba, illetve miből mennyit, ha még a babának a pelust és a ruhát is be kell vinni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Balassagyarmati kórház. Ide a kicsinek minden napra tiszta ruhát kell vinni, pelenkát minden napra, és az anyukának is betétet és minden mást. Adni akkor sem adnak, ha kéred (pl. pelus vagy betét). A tanácsotok kellene, miből és mennyit vigyek be, ha 7 napig bent leszünk szülés után és császár lesz. Illetve, Ti a baba ruháit külön táskában vinnétek? Vásárolni nem lehet kimenni, mert a gyerkőcre nem vigyáz a csecsemős, és látogatóm nem lesz, mert messze lesz mindenki.

Köszi előre is a tanácsokat!


2013. jún. 11. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:

miért kell 7 napig bent lenni?

én napi 5-7 pelust számolnék, 1 csomag törlőkendőt. Ruhát napi 2-3 db bady, és legalább napi 2 rugi. Fürdőlepedő, textilpelus is jól jöhet, esetleg egy kis pléd. Betétet én 1 nagy (szülés utáni) csomagot vettem, és 1 csomag nagyobb méretű "normál" betétet. Ez elég volt.

2013. jún. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom császárral 5 napot kell bent lenni, ha minden rendben van.

Pelenkából én bevittem egy egész 1-es csomagot, még anno Huggiest, de ugye az már nincs. Vegyél Libero 1-est, 40x darab van benne, az tuti elég lesz. 1 egész csomag popsitörlő szerintem elég.

Vigyél kb. 5 darab textilpelenkát, ha a baba lebukja tudd cserélni, nálunk a feje alá is kellett textilpelus a kocsiba, amibe tették.

Magamnak betétet Tenat vittem egy egész csomaggal, ezt a fajtát: [link]

Hálóingből is vigyél 2-3-at, inkább hármat, lehet véres lesz és ha nem tudnak neked tisztát bevinni, akkor kicsit macerás.

Nekünk ruhát nem kellett vinni, de ha esetleg mégis 7 napig lennél bent, akkor vigyél 7 db bodyt és 7 db rugit. Vigyél kis kesztyűt neki, nehogy megkarmolja magát és egy vékony sapit is.

2013. jún. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat! Azért kell 7 napig bent lenni,mert 4.császár, ráadásul meg van az esélye, hogy ki kell venni a méhemet is egy beágyazódott ciszta miatt. Szóval a 7 nap a minimum,amit bent kell lennem. Csak én még nem voltam ilyen kórházban, ahol a kicsinek is külön ruha kell, meg pelus. Sőt, azt sem tudom,hogy oldom meg a napi zuhanyzást, ha a csecsemős nem foglalkozik a kicsikkel. Sógornőm most szült, ő elmondta, hogy csak a vizsgálatokhoz, fürdetéshez, méréshez viszik majd ki.
2013. jún. 11. 15:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Velem is velem volt a babám, egész nap, bár ha megkértem, hogy vigyázzanak rá a csecsemő megfigyelőben, akkor bevihettem oda. Egyébként akkor zuhanyoztam, mikor aludt, bent volt a kis kocsijában, onnan nem tud kiesni, voltak szobatársaim, figyeltek addig rá.

De nálunk azért segítőkészek voltak a csecsemős nővérek, bár nem szerették, ha bevisszük a babákat a megfigyelőbe. Én csak akkor vittem be, mikor látogatók jöttek és kimentem hozzájuk beszélgetni, de éjszakára nem szerették, ha beviszik a babákat.

2013. jún. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem értem ezeket a csecsemős nővéreket. Mi az hogy nem szeretik ha beviszed nekik a babát? Meg hogy nekik kell vigyázni a babákra? Nem ezek lennének a dolgaik, vagy nem azért vannak ott hogy segítsék az anyukákat az első napokban? Nagyon felháborítónak tartom!!!
2013. jún. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, bevihettem, de húzták a szájukat, pofákat vágtak. Azt nem merték mondani, hogy nem hagyhatom ott. Nagy sóhajtások voltak, mikor valaki bevitte a babát. Persze voltak kivételek is, nappal még nem is volt olyan nagy gond, ha bevittem, mert ugye akkor csak kis időre kellett, látogató miatt vagy én mentem vizsgálatra, ezek ugye nem órákig tartottak. Éjszakára nem szerették, ha beviszi valaki a babát. Mondjuk nem is célszerű bevinni, mert nálunk, ha sír éjszaka és a megfigyelőben van, nem viszik ki az anyához a babát szoptatni, hanem cukros vizet adnak a babának.
2013. jún. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én akkor mentem zuhanyozni, mikor megetettem és elaludt, meg megkértem a szobatársakat, hogy addig figyeljenek rá.. aztán siettem ahogy tudtam. Nálunk sem szerették, ha beadták a babákat.

Kicsit más téma: megkérdezhetem mennyi a korkülönbség a gyerekeid között? Nekem 3 császárom volt, emiatt érdekelne. Terveztétek a 4.-et? Mit szóltak az orvosok? Itt nálunk 3 után legtöbben elköttetik magukat.

2013. jún. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Ne haragudjatok, hogy csak most írok! Szóval igen, ez lenne a dolguk...

A lányok: nos a legidősebb 7 éves lesz, a középső 6 éves lesz (mindkettő októberi). A legkisebbem májusban töltötte a 2-t. Nem terveztük a 4. babát, fogamzásgátlót szedtem, de hiába, így is becsúszott. A vicc, hogy 3 hónapig megjött rendesen, így észre sem vettük. Van egy ciszta a méhfalamon, és a kötelező féléves UH vizsgálatra mentem, hogy ellenőrizzék, minden rendben van e, nem kell e műteni, amikor a doki közölte, hogy babát várok. Így úgy döntöttük, megtartjuk, és a császárral együtt eltávolítják a cisztát is, így nem kell külön műtét, ezért kell tovább maradnom a kórházban.

2013. jún. 15. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!