Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit érdemes vinni a kórházba...

Mit érdemes vinni a kórházba szüléshez? Mi legyen a bőröndben?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 30. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez kórháztól függ. Hol fogsz szülni?
2013. ápr. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A védőnő mindent el fog mondani. Teljesen kórházfüggő.
2013. ápr. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Itt mindent megtalálsz:

[link]

Könnyű szülést! :)

2013. ápr. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kórházfüggő, hogy hol mit adnak, érdemes lenne a kórházban megkérdezned. Az ilyen előre elkészített listák szerintem nem túl jók, vannak bennük felesleges dolgok, és van ami nincs benne pedig jól jön.

A lényeg hogy szülőszobra vigyél 2 hálóinget, papucsot (amiben tusolni is tudsz), törülközőt, wc papírt, az irataidat, papírzsepit, pár db betétet (ha burkot repesztenek jól jön), eldobható vagy hálós bugyit, innivalót, rágcsálnivalót (ha engedik).

A kórházi tartózkodásra meg elegendő betétet, eldobható vagy hálós bugyikat, hálóingeket/pizsamákat, papucsot, , zoknit, köntöst esetleg, tisztálkodószereket, törölközőt, wc papírt, papírzsepit, evőeszközt, poharat, meg összességében ami neked egy 3 napos máshol tartózkodáshoz kell. Babának meg megint csak kórházfüggő mit kell vinni, ahol én szültem ott ruha nem kellett csak a hazahozatalhoz (kis kesztyűt azért érdemes vinni ha hosszú lesz a körme ne karmolja össze magát), de nekem kellett vinni a pelenkát, popsitörlőt, popsikenőcsöt, 2 cumisüveget, van ahol a köldökápoláshoz szükséges dolgokat sem adják bent, szóval érdemes mindent megkérdezni még mielőtt összepakolsz.

2013. ápr. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szolnokon, a Hetényiben fogok szülni.
2013. ápr. 30. 15:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, de szerintem hálós bugyi, betét és 2 hálóing magához a szüléshez tök fölösleges! Bugyit úgyis le kell venni, mert folyamatosan vizsgálnak. Adnak a lábad közé lepedőt, ha szivárog a magzatvíz, én is azzal járkáltam, mert fájásom nem nagyon volt, de a magzatvíz meg csöpögött.

Irataid, az összes leleted a terhesség alatt, kiskönyv föltétlen legyen. 1 hálóing is elég, van ahol adnak kórházit, wc papírt vigyél, mert ha beöntést kapsz utána szükséged lesz rá. Törölközőt is vigyél, mert zuhanyozhatsz is.Papucs is szükséges, innivaló (bár nekem nem nagyon engedték).

Szülés utáni napokra: hálóingek vagy póló rövid nacival, tusfürdő, tisztálkodási szerek...babának pedig kérdezz rá vagy a kórházban vagy a védőnőnél vagy akik ott szültek nemrég.Mindenhol más, nekem mindent vinni kellett, csak alkoholt kaptunk a köldökápoláshoz. Babának:pelus, törlőkendő, popsikrém, ruhák, esetleg vékony takaró (bár a legtöbb helyen pólyában van).

2013. ápr. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy kórházfüggő és kérdezze meg. Ahol én szültem és fogok (Bp., Margit kh.) ott kell a 2 hálóing (nem adnak egyet sem, kell 1 a szülésre, 1 meg utána, mivel ott a megfigyelés után a szülőszobán tusolsz le, utána legyen mibe átöltözni, szintén ezért kell a betét és a hálós bugyi is, aztán tus és öltözés után visznek át az osztályra). De nekem burokrepi után se lepedőt adtak, hanem a betétet mondta a szülésznő. Inkább legyen feleslegesen, mintsem ott kelljen kapkodni hogy most akkor honnan szedjen az ember ezt meg azt. De ismétlem, ezért írtam, hogy kérdezze meg, mert kórházfüggő. Lehet van ahol adnak mindent.
2013. ápr. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!Ezeken kívül -amiket előttem írtak-óriási segítség lett volna egy bimbókiemelő,mint a betegtársaimtól megtudtam a második nap délután,hogy egyáltalán létezik olyan,csak azzal sikerült a szoptatás...és most hirtelen nem jut eszembe a neve annak a kis párnának a fenek alá,ami középen lyukas.írtó rossz és kényelmetlen volt varrás után ülni a magas ágyon szoptatni.igaz,mint szintén utolsó nap észrevettem,h volt eldugva egy helyiségbe 2 db szoptatós szék,aminek lyukas volt a közepe,de eszük ágában nem lett volna kihozni.a sote-n szültem,nagyon rossz tapasztalatokkal...
2013. ápr. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!