Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 37 hetes kismama vagyok, és...

Shandy7 kérdése:

37 hetes kismama vagyok, és nem tudok valami sokat a kórházamról, ahol szülni fogok. Mit vigyek magammal? Lehetséges e az apás szülés? Jár e valami plusz költséggel?

Figyelt kérdés

A Budapest 13. kerületi MÁV (Honvéd) Kórházban fogom világra hozni a kislányom, de nem tudok sokat a kórházról.

Leginkább az érdekelne, hogy jár e valami plusz költséggel az apás szülés?!

A párom semmiképpen nem szeretné kihagyni kislány születését, de olvastam pár helyen, hogy külön műtős ruhát kell venni, és hogy az legalább 10 ezer forint..

Előre is köszönöm a válaszokat :)


2013. jún. 12. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem, semmi plusz költség nem lesz. Eleve úgy fogadnak majd, hogy apás szülés lesz. :) (Legalábbis nálunk teljesen természetesnek vették...)

Ha megindul a szülés, bementek, jelentkeztek a szülőszobán, kaptok lábzsákot, amit a cipőre kell húzni. Ctg-re tesznek, ha szükséges, megvizsgál az ügyeletes doki, értesítik a te dokidat, utána befekhetsz az egyik szülőszobába. (Egy ágyasak, kettesben lesztek apával a vajúdás alatt, de többször jönnek a szülésznők ellenőrizni.)

A szüléshez vigyél:

- iratok, kiskönyv

- saját hálóing vagy hosszú póló, ami kényelmes.

- ásványvíz, sportkupakos a praktikus

- papucs

- törölköző, tusfürdő, zokni

- apának szendvics, víz, fényképező

Bugyi, betét, ilyesmi nem kell, mert leveszik a szülésznők, hogy rendszeresen tudjanak vizsgálni.

Külön műtősruha nem kell.

Ha császár lesz a vége, apa azt is végignézheti a műtő előteréből. (Nálunk a férjem foghatta meg először a kisfiunkat, miután felöltöztették.)

2013. jún. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk meg kellett venni az apukának a steril ruhát az apás szüléshez... Asszem 2500 Ft volt.

(Januárban szültem)

2013. jún. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na, ketten két félét írtunk. A legjobb lesz, ha felhívod a kórházat, vagy amikor mész ctg-re, rákérdezel.

Én két éve szültem ott, akkor még nem kellett külön ruha az apának. Akkor még a babának sem kellett ruhát vinni, csak pelust és popsitörlőt, most már azt hallottam, ruhák is kellenek.

2013. jún. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!