Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülés vagy császár?

Természetes szülés vagy császár?

Figyelt kérdés

Szeptember közepére vagyok kiírva a picivel, és mindig is azt mondtam, és úgy is gondolom, hogy elsősorban természetes úton szeretnék szülni, ahogy a Jó Isten megteremtett minket. :) De ha gond lesz, akkor a dokim rögtön tudja mi a dolga és császároz. Szóval a sorsra bíznám. Csak közben érdekelne, hogy mások mit gondolnak, melyik a jobb? Mert a természetes szülésnél ugye a hüvely ugye elveszti eredeti formáját (de gondolom később visszanyeri?), a császárnál pedig ott van az a kis vágás, ami ugye már műtétnek minősül. Kinek mi a véleménye?


Előre is köszönöm a segítő válaszokat. :)


2013. jún. 20. 07:17
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Az első babám természetesen szültem. Aránylag sima volt 2,5 óra. A terhesség alatt fitt, csinos és teljesen probléma mentes voltam. 24 éves voltam.Gátat vágtak. Amint kibújt a pici elmúlt minden fájdalmam. Később az apró berepedések miatt méhszájműtétem volt. Vizelet inkotenciám nemigen múlt el.

Most 35 vagyok. Minden baj eléret a terhesség alatt, tehát már ki vagyok....császárt kértem, nem merek így belemenni a szülésbe, a létezéshez sincs erőm, a babám hatalmas. A doki vállalta a progi császárt. Több babát nem tervezek és reménykedem, hogy minden rendben lesz.Beszéltem olyan császárosokkal, akik kevesebbet szenvedtek összességében, mint a sima szülésnél és még aznap ellátták a babájukat. Majd meglátjuk....mindkettőnek van előnye-hátránya.

2013. jún. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Én programcsászárral szerettem volna szülni. Sokan mondták, hogy ne tegyem, mert nagy hasi műtét és komoly fájdalmaim lesznek utána.

Maga a műtét egyáltalán nem fájt, utána 8 órát feküdtem az őrzőben, aztán a saját lábamon ballagtam el a szobámba és sétálgattam a folyosón. Másnap már úgy mozogtam, hogy aki nem tudta, nem is látta, hogy műtöttek. Egyáltalán nem voltak fájdalmaim. Nagyon pozitívan éltem meg az egészet. Tejem hamarabb lett, mint az akkor természetesen szülőknek és még most is bőven van (10 hónapja).

2013. júl. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!