Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha volt, akkor miért volt...

Ha volt, akkor miért volt sürgősségi császárod?

Figyelt kérdés
Hányadik hétben, milyen irányban vágtak, mi volt az indikáció, mi történt? Köszönöm ha elmeséled!

2013. máj. 27. 13:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

36. héten placenta leválás miatt

bikinivonalban vágtak, altatásban

2013. máj. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Nekem autóbalesetem volt 40+5 napra született a lányunk, makk egészségesen.

Lábamat és kezemet a varrás közben gipszelték. A lányom egyből inkubátorba került megfigyelésre. Több, mint 1 hónapig voltunk bent a kórházba, a lányomat csak a 2. héten láthattam elsőnek, mivel belőlem mindenhol csövek lógtak ki.

Az előkészítést a mentőben elkezdték. Levágták rólam a ruhákat tetőtől talpig, és ahol tudtak lefertőtlenítettek. Az infúziót is bekötötték úton a kórházba.

Amikor beértünk a kórházba, az orvosok (köztük a sajátom is) már elővoltak készülve, a műtőben teljes "harci felszerelésben" várt mindenki.

Mértek kétszer vérnyomást, majd azonnal altattak.

A férjem megúszta karcolásokkal, őt beengedték a műtőbe. Végig mellettem volt, ő mesélte el, hogy mi hogyan történt.

Kb. 10-15 perc alatt kivették a lányunkat. A végésom mára (2 évre rá) kb. 5-10 centis. Szóval alig látszik.


Kezdetben majd meghaltam a fájdalmaktól. Nem tudtam eldönteni, hogy a császársebem fáj vagy a törött csontjaim.

A felépülésnél több időre számítottam, de hetek alatt sikerült "rendbe" jönnöm.


Most várjuk a második babát és ugyan ott fogok szülni, hiába van (már) 120 km-re. :))))


Mindezt összetéve, nekem kellemes érzéseim vannak a szülésről. Persze, korán sem átlagos szülésem volt, de amit értem megtettek... le a kalappal az orvosok és amentősök előtt!

Amikor a legnehezebb volt és élet-halál között voltunk, ők akkor sem veszítették el a fejüket! És emiatt nagyon hálás vagyok nekik. Amíg élek, sosem fogom tudni ezt megköszönni nekik. Nem lehet egy ilyet szavakban kifejezni!!!


Kívánom, hogy ne legyen s.császáros szülésed, de ha így történne, akkor ne ijedj meg. Légy ura a helyzetnek és figyelj arra, amit mondanak neked. Akár az orvosod, akár a mentős!

Csak nyugalom! :)

2013. máj. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Nem éreztem mozogni már úgy jó fél napja! Ekkor voltam 37+4 hetes!

Felhívtam a dokit, akkor azonnal berendelt fájásmérésre, ahol bár stabil szívhang volt, mozgás alig.

Altatásban vágtak, onnantól kezdve,hogy bementem kb. 45 perc múlva meg volt a babánk! Többször beletekerte magát a zsinórba, de így,hogy hallgattam a megérzéseimre, nem történ tragédia!

2013. máj. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
A nyakára tekeredett a köldökzsinór, elment a szívhang, és már a kitolási szakasznál jártam. A dokim nem mert kockáztatni, azonnal vittek a műtőbe. A vágásom alig látszik, szép. 8 hónapos a kisfiam.
2013. máj. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, kiírt napon született.
2013. máj. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
indított szülésem volt, első baba. Reggel 7-kor burkot repesztett egyből a dokim, azt mondta 10 -kor hogy délre baba lesz, olyan erősek a fájások. Tágulás semmi. A baba szívhangja rossz volt, körbevettek az orvosok, mert: mást látnak a papíron, mint amit hallanak. Az orvosom meg akarta várni, még a mások ágyon a szintén ő páciense megszül( csecsemős nővér) és délutánig ott hagytak. Majd fél 5-kor jött egy szülésznő, megnézett és ordítozott a dokimmal, hogy keressenek azonnal egy anesztest, mert császár kell. 5-kor a műtőben voltam, altattak, azt sem tudtam fiam vagy lányom született. Végül is minden rendben ment, a lányom teljesen körbetekerte magát a köldökzsinórral, ezért nem tudott lejjebb jönni, 10/10 es apgarja is lett. Nem éltem meg kudarcként,csak a jóra gondoltam. Azóta már kisfiam is lett, ő is császárral, de ott már ébren voltam, csodálatos volt! Most várjuk a 3. babócát, pár napon belül, ő is császárral lesz. Mindkettő a 40. héten született 3- és 4 kilóval :-)
2013. máj. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
41 hetesen épp feküdtem be a kórházba,még a doki mondta is ráértem volna holnap befeküdni,mert az sztkba elszámoltak nem ma vagyok 41 hetes,hanem holnap leszek,de ha már itt vagyok mindegy be is feküdhetek,de csak holnap indítja a szülést. Viszont kopogjak uh-ra, ha átöltöztem.Semmi magzatvíz,teljesen elmeszesedett lepény és rossz flowmetria,szóval egyből megműtöttek. Bár nekem az egész terhességem kész borzalom volt,mindig volt valami ami miatt imádkozhattam,hogy ne legyen baj,de egészséges fiú lett,már 8 hónapos,második gyerekem amúgy.Bikinivonalban vágtak.
2013. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

35. héten, placenta leválás miatt.

Érzéstelenítéssel és bikinivonalban vágtak.

2013. máj. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

39 hetet betöltöttem a második babával (első császár), és egy-két napja rendszertelen gyenge fájásaim voltak, de hazaküldtek. Éjjel felkeltem pisilni, és láttam, hogy vérzek. Nem mozgott a babám. Rohantunk a kórházba, nem volt szívhang, majd meglett, de lassú volt. Azonnal vittek a műtőbe, altattak, nem tudtam, él-e a fiam...szörnyen megijedtem.

Az előző metszés vonalán, bikinivonalon vágtak, mint kiderült, lepényleválás volt, és elkezdett szétnyílni a heg is. Éppen időben értünk be. Ő igazi kis harcos volt, nem lett baja.

2013. máj. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42-ik hétig csak indítgattak oxival, végül magától indult be. Éjfélkor mentem be e szülőszobába, két órakkor már toltak át a műtőbe, gyengült a szívhang,+beszorult. Gerincbe kaptam a lórúgást.
2013. máj. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!