Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg 30 napnál nem régebbi...

Tényleg 30 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot kell vinni szülésre? Nekem tavaly nyáron júliusba volt az esküvőm, az nem jó? Frissíteni kell? hol lehet frissíteni és mennyi idő?

Figyelt kérdés

2013. jún. 21. 09:21
1 2
 1/14 petera6 ***** válasza:
300 napnál nem régebbi kell.
2013. jún. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 petera6 ***** válasza:
Ja, bocs a többi kérdésre: A lakcímedhez tartozó anyakönyvi hivatalt (önkormányzat, okmányiroda) kell felkeresni, és szerintem mindenhol azonnal nyomtatják. De felhívod őket, és megmondják pontosan :)
2013. jún. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kórházfüggő. Nekem nem kellett vinni, jó volt a 10 évvel ezelőtti. Hívd föl a kórházat, biztos megmondják és, ha nem kell, legalább megspórolsz egy kis időt.

(Egyébként jogilag az aktuális anyakönyvvezetőnek kell kikérnie a friss kivonatot, nekik kell utánajárniuk, csak a legtöbb helyen ezt a kismamákkal intéztetik. Nekem ezt mondták, nem tudom, mennyire igaz.)

2013. jún. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 petera6 ***** válasza:

Na, nekem azt mondták (a János kórházban), hogy aki 12. kerületi annak helyben lekérik úgyis, szóval nem szükséges. Amúgy sem kötelező, csak akkor hosszabb időt vesz igénybe a lekérdezés, és ebben az esetben nem fogjuk hazamenetelkor megkapni a gyerek anyakönyvi kivonatát, hanem majd vissza kell menni érte az önkormányzathoz vagy gondolom postázzák, ami még több időt vesz igénybe.


Az igaz, hogy kórházanként ez eltérő lehet.

2013. jún. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Bocs az off-ert de miert kell a szuleshez hazassagi anyakonyvi kivonat? hahaha bocs
2013. jún. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 petera6 ***** válasza:
77%
Hogy legyen mivel legyezni magadat ebben a nagy melegben. Mire másra? :)
2013. jún. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nem a szülésre kell , de oda is lehet közbe legyezni magunkat ..hahhaha....akkor majd felhívom a kórházat
2013. jún. 21. 10:42
 8/14 anonim ***** válasza:
SOTE II. Mindkétszer jó volt az eredeti házassági anyakönyvi kivonat. Az elsőnél 4,5 a másodiknál 6,5 év telt el azóta.... Vidéken volt az esküvőnk, úgyhogy elég nehézkes lett volna újat beszerezni!
2013. jún. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia

Nálunk(Miskolc) tényleg nem lehetett 30 napnál régebbi a házassági anyakönyvi kivonat..én is tavaly júniusban mentem férjhez,de azt már nem fogadták el..nekünk be kellett menni az anyakönyv vezetőhöz(oda ahol összeadtak)és mondtuk,hogy gyerekszületés miatt frissíteni szeretnénk..és rögtön ki is nyomtatta a frissített változatot..lényegében ugyan azt adta ki mint az eredeti,csak a dátum volt rajta ,,frissebb,, meg látszott rajta,hogy ez csak egy másolat.És nekem ezt vinni kellett magammal szülésre(nyilván :) ).Nekünk azt mondta az anyakönyv vezető,hogy az első frissítés még ingyenes,és ha netán kifutnánk az időből(ha a 30. nap után szülök meg)akkor meglehet újra csináltatni,de azért már fizetni kell..de hála Istennek én belefértem a 30 napba :)

Könnyű szülést :)


7 hetes kisfiú anyukája

2013. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 petera6 ***** válasza:

Na, én most telefonáltam a Bevándorlási Hivatalba (külföldön volt az esküvőnk, így a mi kivonatunkat ők állították ki). Személyesen, vagy posta úton beadom a nyomtatványt kitöltve, ők meg kb 8-15 napra rá kiküldik vagy mehetek érte.


Amúgy az anyakönyvvezető, aki segített nekünk a honosításban a következőket írta:


"A kórház (védőnő) el van maradva az anyakönyves jogszabályoktól. Ugyanis semmilyen friss okirat bemutatására Ön NEM kötelezhető. A hatályos jogszabályok alapján egyik hivatalnak (a gyermek születési helye) kell egyeztetnie a másik hivatallal (házasságkötés helye).


Tehát ha becsatol egy fénymásolatot (!) az eredeti kivonatáról, a védőnőnek azzal is meg kell elégednie, hiszen ő csak begyűjti a papírokat, az anyakönyvezést anyakönyvvezető végzi a születés helye szerint illetékes polgármesteri hivatalban.


A kérdésére a válasz: természetesen CSAK A KIÁLLÍTÓ HIVATAL tud új kivonatot kiállítani. (Amely nem csak a házasság fennállását, hanem az esetleg időközben bekövetkezett változásokat – pl névviselés, gyermek családi nevéről szóló megállapodás - tartalmazza.) "

2013. jún. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!