Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rossz szemmel természetes...

Rossz szemmel természetes szülés lehetséges?

Figyelt kérdés
-4.5 / -5.5 szemem van, az egyiken van cilinder is. Mennyi az esélye, hogy szülhetek természetes úton? Nagyon szeretnék!
2013. jún. 21. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Csak az hogy rövidlátó vagy egyáltalán nem ok a császárra, ha ezt leszámítva egészséges a szemed.
2013. jún. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
-4. és -2.5-el természetesen szültem. Van valami határ, esetleg védőnőt kérdezd meg, mert bizonyos dioptria felett már nem lehet.
2013. jún. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy hallottam, hogy van egy határ dioptriában is, csak nem tudom, hol. Szemészetre még nem mentem, 1-2 héten belül fogok, csak kíváncsi lettem volna, van-e esetleg valaki, aki így járt, hogy dioptria miatt nem engedték a természetes szülését. Köszi a válaszokat! :)
2013. jún. 21. 16:11
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem -1,5 és -1 a két szemem, szintén cilinderrel. Fel sem merült, hogy ne természetesen szüljek. Szemüveget hordok, de a doki nem is kérdezte milyen erőset. 8 hónapos kisfiú anyukája
2013. jún. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem pont ilyen volt a mindkét szülésnél a szemem, és engedték, csak folyton a nyomásnál zárva kellett a szememnek lennie, mondjuk ez alap, ha fáj, akkor becsukom a szemem. Na mindegy is, nem ez a lényeg!

Orvos függő is, mert az én orvosom engedte, más orvos nem engedi, hallottam már ilyet, hogy ő inkább császározott!

Nekem nem is rosszabbodott a szemem, sőt az egyik egy fél dioptriával jobb is lett, s nekem is van valamilyen cilinderem, a második szülés után cseréltem szemüveget úgy, hogy még örültem is:)


Üdv két gyermekes Anyuka

2013. jún. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

-3, -6-os szemmel kétszer szültem természetes úton. Nem merült fel, hogy ne lehetne.

Egy ismerősöm viszont császárra kérte magát hasonló értékekkel, de ő minden áron ezt akarta.

2013. jún. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nekem -5-ös mindkét szemem és ettől még szülhettem volna simán, de teljesen más miatt császárom volt.
2013. jún. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Most voltam a szemészemnél, ugyanilyen okokból.

Nem csak a dioptria számít, hanem a szem izmok, a retina állapota.

Azt mondta, hogy most oké, de ha utolsó harmadban fókuszálási zavar, homályos látás, szemremegés, vibrálás jelentkezik, nem jelent jót és menjek vissza, de akkor valószínű császárt javasol.

Különben nekem -0,75 és -1,75 a szemem, plusszos cilinderrel.

2013. jún. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy barátnőmmel ugyanannál a dokinál szültünk és mind a kettőnktől kért szemész szakvéleményt természetes szüléssel kapcsolatban, mivel mind a kettőnknek van gond a szemével (más-más probléma). Végül mind a kettőnknek mehetett a természetes mód, a barátnőm volt a neccesebb, mert neki sokdioptriás szemüvege van.
2013. jún. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem mindkét szemem -11,5-es volt. Amikor az első gyermekemet szültem -6-os volt (20 évvel ezelőtt) A második gyermekem után lézeres szemkezelésen vettem részt, a látásom "megjavult", de a szem állapota ugyan azt maradt. A harmadik gyermekemet vártam, amikor az orvosom szemészeti konzíliumra küldött. Ott a szemész doktornő azt mondta nekem, hogy igazából minden kismamát elkéne küldeni szemvizsgálatra, mert nem feltétlenül a "rossz" szemnél fordulhat elő a természetes szülés alatt probléma. Amúgy 4 gyermekem van, mindegyiket hüvelyi úton szültem minden probléma nélkül.


További problémamentes várandóságot és könnyű szülést kívánok!

2013. jún. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!