Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha megreped a burok es elfolyi...

Ha megreped a burok es elfolyik a magzatviz akkor erezni lehet valamit a viz folyasan kivul? Ugy ertem a burokrepedest ugy erzi az ember mint egy pukkanast? Lehetseges hogy a viz ne csordogaljon hanem "kiomoljon"? Van valami spec. Betet ami felfogja?

Figyelt kérdés
tudom hulye kerdes de elkepzelesem sincs ez hogy tortenik. olvastam hogy a vege fele ajanlatos a betet...
2013. jún. 22. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha a baba feje már beékelődött, akkor csak szivárog a magzatvíz. Nekem a harántfekvéses fiamnál szó szerint ömlött a víz- a lányok fejvégűek voltak, náluk csak szivárgott. Én sima betétet tettem be a szülés előtti napokon, amikor kimozdultam a lakásból.
2013. jún. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! nekem nem pukkanas volt, hanem mintha valami belulrol piszkalta volna a huvelyemet :D nem tudom jobban leirni, eleg fura volt, mintha valaki ujjal a masik oldalrol nyulna bele. utana ereztem hogy valami folyik, kiugrottam az agybol de addigra mar lett egy folt a lepedon, szerencsere volt alatta vizallo matracvedo, azt erdemes beszerezni. vajudas alatt vegig szivargott, azt hittem mar nincs tobb de aztan kezzel tagitottak es hirtelen kijott meg vagy fel liter :D
2013. jún. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Harmadik babámnál ment csak el magától a magzatvíz szerencsére csak egy része (épp moziban voltunk) volt bent betétem szerencsére de így is necces volt és igen vmi kis hangot hallottam vagy nem tudom megfogalmazni így éreztem a nyomáskülönbséget a hasamban.

Ja és még ami fura hogy olyan csuszamlós állagú hogy úgy mentem ki a mosdóba majd a kocsinkhoz mint akinek valami van még a lába között mert egyszerűen olyan furán csúszott, nem olyan mint egy folyás vagy vérzés.

Egyébként nekem is harántfekvésű volt sokáig a fiam és akkor nagyon nem lett volna jó ez a spontán burokepedés mert akkor kizúdul az egész ,(de szerencsére eddigre már befordult fejvégűbe).

2013. jún. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Faros volt a lányom, és a víz elfolyása előtt egy pukkanást éreztem. A víz egyben zúdult kifelé, mintha egy 2l-e palackból öntenék.

Ha fejvégű, akkor szokott szivárogni, ill ha fent reped meg a burok.

2013. jún. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha csak szivárog a víz, azt fel lehet fogni betéttel, de ha rendesen elfolyik (nekem az volt) akkor azt a mennyiséget max lavórral lehet felfogni :) Nem fájt, sőt, pukkanást sem éreztem, csak ömlött belőlem a víz, eláztatva mindent, és a földre is jutott.
2013. jún. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én egy pukkanást hallottam előtte, elfolyt kb fél-1 L víz, utána csak szivárgott, meg mikor beértünk a kórházba leeresztrették a többit. Fejvégű volt a fiam.
2013. jún. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én semmit nem éreztem, csak egyszerűen folyt a víz.Folyamatosan. Mintha bepisilnék, de nem marad abba és nem tudod megfogn.A mentőkig csak a töölköző segített.
2013. jún. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én semmit nem éreztem! Annyi volt,hogy felálltam és mintha bepisiltem volna úgy folyt el a magzatvíz! Szerencse,hogy a kórházban történt! Akkor tudatosult bennem,hogy aznap szülök,remegett mindenem! :)
2013. jún. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem éjjel 2 kor kezdett el szivárogni. Egy nagyon erős görcsre ébredtem, utána belémrugott a fiam:), és éreztem hogy valami elkezd szivárogni. Végig szivárgott nekem is, egy éjszakai betéttel mentem a kórházba.
2013. jún. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én semmit nem éreztem, csak azt vettem észre, hogy folyik belőlem valami, szakaszosan.

Tenát raktam be, az a kórházig kibírta nagyjából... :)

2013. jún. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!