Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOTE 1. számú női klinika,...

Tejóka kérdése:

SOTE 1. számú női klinika, szülészetről és csecsemő osztályról érdekelnének vélemények, leírások?

Figyelt kérdés
Valaki szült mostanában a Sote 1. sz. női klinikán (Baross utca)? Érdekelne minden, ami ezzel kapcsolatos, mert egyelőre semmi infóm erről.:(( A fogadott orvosom Dr. Csatlós Éva, s jelenleg a ZOÉ-med-be járok hozzá terhesgondozásra. Köszönöm a válaszokat előre is! 34 hkm

2013. jún. 25. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos,nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak.

A választott orvosom,a 35.hét végén közölte,hogy a szülésem időpontjában elutazik,és akkor már nem volt ki elvállalt..

Amikor én szültem nagy üzem volt,a szülésznő jött be megnézni rendszeresen,az orvos az utolsó 5 percre,majd viharzott is tovább..

Nincs gátvédelem(nyilván orvosfüggő is,de ugye az nekem nem volt),az ágyon kell mindenképpen szülni.Csecsemősök nem igazán segítőkészek,8 emberre jut egy wc/zuhanyzó,így érdemes vinni Domestost is,mert sajnos a higiénia is erős hiányokat hagy maga után..

A gyerekorvos kedves volt.

Csatlós doktornőt személyesen nem ismerem,mindössze egyszer láttam akkor szimpatikus volt:)

2013. jún. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnálom a rossz tapasztalataidat, és már picit magamat is előre :)) Én Győrből költöztem a közelbe, így egy barátnőm, ismerősöm sincs, akitől infókat tudnék gyűjteni a kórházról, eddig a Tiédhez hasonló tapasztalatokat olvastam, de azok régebbi netes hozzászólások voltak, reménykedtem, hogy majd itt valaki meggyőz az ellenkezőjéről... Ráadásul az én dokim is szabadságra készül, bár még nem mondta, hogy nem lesz ott a szülésemen, de benne van a pakliban. Igazából amitől a leginkább félek azok a csecsemősök. Én bármit kibírok (egy kis domestossal legalábbis), de a babámért már most mindent megtennék. Eszembe jutott még egy kérdés, a babának vinni kellett a kórházi időre ruhát, vagy elég volt csak a hazamenetelhez (azaz adnak-e ott rá kórházi ruhát). A csecsemősök segítenek-e a babával kapcsolatos teendőkkel az elején? Úgy tudom szülés után ott már veled lehet a baba is. Ez így van? Köszönöm
2013. jún. 25. 15:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Adtak kórházi ruhát,de szerintem érdemes vinni a babának sajátot.Ha koszos lesz,nem kell a csecsemősöknél "könyörögni" az újért...Én vittem szerencsére,de volt olyan szobatárs,aki nem,és órákat ott várt a csere ruháért,amikor a végén már megsajnáltam és adtam neki.Érdemes vinni még pelenkát,törlőkendőt is.A szoptatást sem lehet tudni előre,hogy rögtön lesz e tejed,nem kell e a babának adni valamit,úgyhogy egy cumisüveget is érdemes berakni,mert az ottani már-már retro:)Ápolószereket adtak fürdetéshez(nem tudom,hogy ez változott e,én szeptemberben szültem ott).


Magadnak vigyél vmi Domestost félét,esetleg antibakteriális törlőkendőt,amivel a WC ülőkét használat előtt le tudod törölni..Szappan illetve WC papír szintén nem nagyon volt,ezt is vigyél.


Csecsemősök:Ahogy hallom és olvasom itt,ez a legtöbb kórháznak a gyenge pontja,sajnos a SOTE I-en különösen..Nagyüzem van.40-50 babára van két csecsemős,nagyon leterheltek,ezért sok segítségre ne számíts.Nekem illetve a többi első gyerekes anyukáknak,a már tapasztalt anyuka társak segítettek.


Ami még nem volt szimpatikus,hogy nem lehet két ugyanazzal a dokival találkozni,állandó a rohanás,és a medikus hallgatók.Tudom,hogy nekik is tanulni kell valahol,de elég idegesítő,amikor a gátsebedet a rendes dokin kívül 4-5 orvos tanonc is nézegeti.Persze ez legyen a legkedvesebb,de nagyon utáltam..

A baba amúgy veled lehet 0-24-ig,sőt ha le akarod esetleg vizsgálat idejére 15 percre passzolni a csecsemősökhöz,csúnyán is néznek..

Az ügyeletes orvosom(dr.Kovács Eszter) sajnos ritka bunkó volt,ahogy utána hallottam "sikerült" kifogni az egyik leggázabb dokit.Viszont találkoztam nagyon rendesekkel is(dr.Halmos Amrita),aki tényleg úgy bánt velünk,mintha mindenkinek a fogadott dokija lenne:)



A másodikat biztos nem itt fogom szülni..Unokatesóm tavasszal szült a Szent Imrében,és amiket mesélt ég-föld különbség,sajnos nem a SOTE javára..

Ami vigasztaljon,hogy ez a pár nap hamar elmegy,a baba meg úgyis olyan aranyos,hogy rózsaszínben látja az ember a világot.

2013. jún. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!