Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nem adnak fájdalomcsillapít...

Ha nem adnak fájdalomcsillapítót, mert ugye a szülés egy természetes folyamat és millió éve így szülünk, akkor miért generálnak mesterségesen fájdalmat?

Figyelt kérdés

Mert ugye az oxi nem egy természetes dolog. Se a kézzel tágítás.

Elsönél volt oxi meg minden fájós dolog, persze fájdalomcsillapítás nem. Pedig szépen haladtam. Pár nap múlva szülök de már most utálom ezt.


2013. jún. 27. 10:48
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Meddő vita, bár gondolom te nem szültél úgy, hogy szó nélkül a fenekedbe szúrtak oxytocint. Még azt is el tudom képzelni, hogy férfi beszél így, aki eü- ben dolgozik. Bár ez lényegtelen. Kívánom neked kérdező, hogy sima, könnyű szülésed legyen!
2013. jún. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kommunikáció a lelke mindennek EBBEN AZ ESETBEN IS. (mint amúgy mindenben)

Sok orvostól elvárjuk, hogy a szánkba rágjon mindent...ha meg ő mondja, akkor meg a másik kismama leoltja, hogy ő már tudja, hisz megkérdezte itt...

Nem ennyire szélsőséges a helyzet szerintem, ahogy itt fel van tüntetve. Nekem bármilyen orvosom volt, bármikor, ha valamit nem tudtam, megkérdeztem. És mindegyik, kivétel nélkül elmagyarázta, hogy miújság.

A mesterséges fájdalom generálásra, meg a millió éve szülünk-re pedig csak annyit mondanék, hogy azt miért nem veszi számításba senki, hogy a millió év alatt hány esetben született halott baba, mert nem tudtak rajta segíteni? Régen nem volt akkora KINCS egy gyerkőc, mint mostanában. Meghalt? Nem baj, majd lesz másik. (jó, most sarkítok, de azért ha nagyanyáinkat megkérdezzük, nem biztos, hogy pityogva fogja elmesélni, hogy neki bizony 4 vetélése volt, meg egy halva szülése... hanem a megszületett 5 gyerekére fogja fektetni a hangsúlyt)

Tehát szerintem kérdezni kell, a doki tuti válaszol. Egyébként pedig én is amondó vagyok, hogy bízni kell benne, hogy tudja mi a dolga, hogy mit miért csinál.

2013. jún. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm 21-es! Remélem úgy lesz... :)
2013. jún. 27. 17:49
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Én visszautasítottam, mert jogomban áll. Életem legszebb szülése volt.

Végül is kaptam az utolsó 20 percben, de előtte szó szerint fájdalommentesen vajúdtam és hatalmas boldogságban. Mindenkinek ilyen szülést kívánok.

2013. jún. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Én kaptam oxit, és kézzel is tágítottak, pedig semmi baj nem volt sem velem , sem a babával.

Ok, lassan haladt a dolog, mert éjjel 3-tól reggel 8-ig 1 ujjnyit tágultam, de van, aki meg 1-2 napig vajúdik.

Nem akarnám azt sem, de nem gondolom, hogy rögtön neki kell esni az embernek az oxival, meg benne turkálni... Baromi fájdalmas volt. :((( És egyáltalán nem természetes. Szépen haladhatna a szülés a maga tempójában, nem mindenféle sz@rral kellene sokkolni a nőt, meg a babát is. Ha indokolt, akkor...de csak hogy gyorsabban menjen, minek???????!!!!!!!!!!

2013. jún. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Tényleg "gyorsítónak" adják sokszor...

Attól félek hogy ha nem engedem, a doki közli hogy akkor nem vállal. És akkor már nincs esély máshová menni.

Megbeszéltem vele még kb 2 hete, de sajnos arra sem emlékszik amit õ mond...

2013. jún. 28. 09:16
 27/33 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem nyugodtan tisztázd vele, mondd el, hogy te, ha minden komplikáció mentes, és a baba is jól van, tartózkodnál ezektől a beavatkozástól. Erősítsd meg, hogy bízol benne, és kérd meg, hogy hagyja, hogy a természet elvégezze a dolgát és legyen egy természetes, beavatkozás mentes szülésélményed. Mondd el neki, hogy neked ez nagyon fontos.

Nagyon szép szülést kívánok!

2013. jún. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még pár nap :) Izgulok rendesen...
2013. jún. 28. 10:15
 29/33 morisszon ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én az első babámat oxyval szültem, mert szivárgott a víz, nem tágultam, repesztettek burkot, ahol látták, hogy kakis a magzatvíz és ezért volt indokolt. De nem szeretnék állást foglalni, mert mindkét "tábornak" van némi igazság a mondandójában. Szerintem ezt olvassátok el, mert mindenképp hasznos: [link]

És kérdezni merni kell, mert néma gyereknek....:-) Szerintem senkinek sem fogják emiatt leharapni a fejét!!

Nagyon Boldog Babóvárást!

2013. jún. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Na mi volt? Hogy zajlott a szülésed? Megosztanád velünk (vagy velem) az eseményeket?

2013. szept. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!