Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni intim higiénia?

Szülés utáni intim higiénia?

Figyelt kérdés

Gyakorló kismamák, anyukák!

Arra lennék kíváncsi, hogy szülés után használhatóak-e intim törlőkendők, mosakodógélek?

A gyerekágyi vérzés kapcsán merült fel bennem a kérdés, hogy mikor megjött, és betétet használtam éppen (gyermekágyi vérzésnél mást nem is lehet), akkor nekem plusz jó érzés volt, hogy olykor megtörölgettem magam intim törlőkendővel. Kissé felfrissített.

De ugye a gyermekágyi vérzés nem éppen egy mezei "menses", gátseb is lehet (sosem lehet tudni), illetve nagy a fertőzésveszély. Ezért is érdekelne, hogy a gyakoribb tusolás mellett ti hogyan kezeltétek a helyzetet?


Köszönöm szépen!

32 hkm



2013. jún. 28. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg éreztem a gátsebemet, addig csak sima vízzel mostam azt a területet, viszont minden zuhi után aloe first sprayt használtam, és pamutos betétet, közepes tenát. Amikor már a gátsebem begyógyult, akkor és azóta is laktacydos intim mosakodó gélt használok.
2013. jún. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a kórházi napok alatt minden pisilás után megmostam, 2 ágyas zuhanyzós wc-s szobában voltam egyedül, mert szerencsém volt, aztán otthon is még pár napig.

anionos betétet használtam, ahhoz adtak ezüst kolloidos törlőkendőt, illetve amikor ez elfogyott, babatörlőkendőre fújtam ezüst kolloidot, és azt tettem rá a betétre, hűsítő érzés volt.


mosakodógélt nem használnék.

2013. jún. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Az intim mosakadó soha nem ajánlott. Nem érdekes a reklám, kérdezzétek meg a nőgyógyászt. Többet árt, mint használ.
2013. jún. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nedves WC papírt használtam, és sima vízzel mostam. Szerintem ennél több nem kell. Az intim mosakodók többsége tényleg csak felborítja a hüvelyflórát.
2013. jún. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én csak simán vízzel mostam meg ott magam. Aztán felitattam a vizet kéztörlővel.

Nem kentem be és nem törölgettem semmivel, jobbnak láttam csak tiszta vizet használni, biztos ami biztos, nehogy elfertőződjön a seb.

2013. jún. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindegyik intim lemosó csípte a ... A szülésznőm tanácsolta,hogy egy nap többször is tusoljam le sima vízzel,ha feszül a gátseb,akkor pláne. Teljesen jó volt így,de úgyis kívánni fogod a vizet,az Aladdin repülőszőnyegére emlékeztető betétek használata mellett... Könnyű szülést!
2013. jún. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is sima vízzel mosom. A nővér langyos vizet mondott, mert a meleg vérbőséget okozhat. Nekem a hideg víz esik a legjobban.
2013. júl. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!